Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам следното питане. Имам един стар компютър, който искам да приведа до състояние за работа на Word/Browse-ване. Инсталирах му Win7, но върви доста бавно, защото е само 512 RAM. Мисля да му взема 2 чипа по 512 и да го направя 1 ГБ, за да си върви нормално системата. В момента 2-те пръчки РАМ са:

1. http://www.a1usedcomputers.com.au/shop/prodView.asp?idproduct=4840 (едностранна)

2. http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator_new/partsinfo_disc.asp?root=us&LinkBack=www.kingst&ktcpartno=KVR266X64C25/256 (двустранна)

Нямам идея защо са различни :( За нова РАМ се спрях на тази: http://www.emag.bg/pamet-kingmax-tsop-ddr-512mb-pc3200-400mhz-kxmpxc22d/pd/ERRYBBBBM/ като най-евтин вариант. Но гледам, че работи на 400 мхц, а старите са на 266. Та въпросът ми е - ще сработи ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл. С 1 гигабайт рам, windows 7 и браузване - невъзможни неща. Процесора вероятно е едноядрен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е: Съвместима ли ще бъде новата памет, при положение, че работи на различна честота? И има ли други показатели, за които трябва да следя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,............

Като цяло начинанието Ви е безумно.

И с 1GB на тази машина изброените неща ще са извънредна мъка. Препоръчителния минимум за сносна работа с е 2GB.

Да коментираме цената на новата памет 24лв......

Ето ти я тази памет на същата цена само дето към нея имаш подарък и цяла машина.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

То може да се подобри производителността, за комфортна работа със 7, но дали си заслужава начинанието е въпроса. Трябват си минимум 2GB RAM + евентуално едно малко SSD за системен диск (старите IDE дискове са ужасно бавни). Последното стига дъното да разполага със SATA портове...

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, разгадах какво е дъното, а то се оказва, че поддържа РАМ само на 266 мхц, каквато не може да се намери. Така че го зарязвам както е...

Благодаря за отговорите ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, разгадах какво е дъното, а то се оказва, че поддържа РАМ само на 266 мхц, каквато не може да се намери. Така че го зарязвам както е...

Каквото и да правиш на тази машина, тя е не само физически, но и морално остаряла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да правиш на тази машина, тя е не само физически, но и морално остаряла.

Да, знам, просто реших да си поиграя малко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че пише, че поддържа такава памет не е проблем спокойно ще работи и с памет на 400 като я пусне на по-ниската честота. Проблема е по-скоро че на това дъно можеш да подкараш процесори на 266 шина а те са на по 13-14 години и са в пъти по слаби от едни смешни N2830 дето се продават в лаптопи за по 500лв. След като 266 е лимита на дъното имам подозрения че дъното е хибридно и има 4 слота за памет и двата са за DDR на 266 а другите два за SDRAM на 133. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване