Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой ще спечели световното и кой ще стане голмайстор?

Препоръчан отговор

Кой според вас ще спечели Световно в Германия тази година и съответно кой ще спечели голмайсторския приз! Аз си мисля че Бразилия засега няма кой да ги спре ама за голмайстор е малко по трудно? какво ще кажете? Според Еврофутбол Роналдо е с най-долеми шансове следван от Адриано.

Ето и няколко факти за Мондиала 06!

Седем футболисти ще играят в Германия за четвърти път на световно първенство. Клаудио Рейна (САЩ), Оливер Кан (Германия), Мохамед Аб Деая и Сами Ал Джабер (Саудитска Арабия), Кафу и Роналдо (Бразилия) влизат в този елит, както и американският вратар Кейси Келър, единственият играч от тях участвал на Мондиал 1990. Той след това пропусна световното в САЩ през 1994 година.

- Футболистът с най-много мачове за националния отбор на страната си е вратарят на Саудитска Арабия Мохамед Ал Деая, който е обличал 181 пъти екипа на националния отбор. На второ място е мексиканецът Клаудио Суарес със 176 мача. Петкратният световен шампион Бразилия може да се каже, че притежава най-опитният отбор, тъй като футболистите в него са с най-много мачове на световни първенства: Кафу (16), Роналдо (14) и Роберто Карлуш (13). След тях се нареждат вратарите Фабиен Бартез (Франция) и Ал Деая (Саудитска Арабия), които имат по 10 мача на Мондиали.

- Най-дребничният футболист на световното в Германия ще бъде еквадорецът Кристиан Лара, който е висок 162 сантиметра. На противоположния полюс са Ян Колер (Чехия), Желко Калач (Австралия) и Никола Жигич (Сърбия и Черна гора) със своите 202 сантиметра.

- Ян Колер, който тежи 100 килограма, ще бъде най-тежкият футболист на Мондиал 2006. Най-лекият пък ще е Мохамед ал Шлуб с тегло от едва 59 килограма.

- Англичанинът Тео Уолкът (16.03.1989) е "бебето" сред участниците на световното и, ако вкара гол, ще стане най-младият голмайстор за всички времена.

- Вратарят на Тунис Али Бумниел (13.04.1966) е пети в листата на най-възрастните участници за всички времена след Роже Мила (Камерун), Пат Дженингс (Северна Ирландия), Питър Шилтън (Англия) и Дино Дзоф (Италия). Средната възраст на 736 футболисти на Мондиал 2006 е 27 години и 4 месеца.

Отборът на Хърватия е най-семейният с по двама братя и баща и син. Роберт (06.04.1974) и Нико Ковач (15.10.1971), както и Иван (07.02.1978) и Йерко Леко (09.04.1980) са в официалната листа с футболистите, докато Златко Кранчар и сина му Нико са селекционер и играч. В отбора на Швейцария има двама близнаци - Филип (защитник) и Давид Деген (нападател), родени на 15 февруари 1983 година.

- Всички национали на Италия и Саудитска Арабия играят в родината си, за разлика от 23-ата футболисти на Кот Д'Ивоар, които се подвизават в чужбина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 159
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Според мене ще допутат Германия до финала и те ще спечелят.

Всъщност не мога да съм 100% сигурен, че ще са шампиони, но до финала ше ги докарат по един или друг начин - затова нещо се обзалагам!

Аз не съм за Германия и много ще се радвам да им видят сметката, но за жалост те са домакини и се досещате какво ще стане. Те корейците станаха 3-ти, че за Германия какво остава?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък се чуда между тези отбори - Бразилия , Англия и Аржентина ! От тях най-голям фаворит са Кариоките естествено , но пък и тимът на Англия е много боеспособен още повече , че заявиха , че ще успеят да вдигнат Рууни на крака , а той е техното острие . Джерард , Лампард , Тери и Джо Коул са във отлична форма , което нарежда Англия във фаворитите!! Аржентина е отбор със страхотни традиции във футбола и с впечатляваща история . Играчи като Марио Кемпес и Марадона в миналото са били водачите на националния отбор , сега такъв (според мнозина) е Хуан Роман Рикелме!!! Пабло Аимар , Ернанд Креспо , Сорин , и естествено Меси са ядрото на клуба. Тези футболисти притежават невероятни качества , с които играта на Гаучосите става по-красива . Аржентина също заслужава да бъде фаворит ,а и дори Световен шампион!! :)

ПП: От тези отбори , които изброих най-искренно желая шампион да стане Аржентина , защото само това да бъде Бразилия вече започна да писва , а за голмаистори - Креспо или Адриано cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Залагам на Германия шампион,а за голмайстор Роналдо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Германия ще ги добутат до полуфинал или финал, то е ясно и Клозе може да стане голмайстор ако вкара пак 5 гола в един мач срещу "най-силния" отбор в тяхната група. Но аз си мисля че или Роналдо или Адриано ще са голмайстори в Германия тази година, а на другото световно ще е Бербатов:hush:))))))))))))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Германия ще ги добутат до полуфинал или финал, то е ясно и Клозе може да стане голмайстор ако вкара пак 5 гола в един мач срещу "най-силния" отбор в тяхната група. Но аз си мисля че или Роналдо или Адриано ще са голмайстори в Германия тази година, а на другото световно ще е Бербатов:hush:))))))))))))

И аз така мисля

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Германците просто са прекалено слаби и дори със съдийска помощ няма как да стигнат до финал. С този отбор и полуфинала ще е успех за тях. Естествено,с най-големи шансове е Бразилия,следвана според мен от Холандия,Италия,Англия. А за Роналдо съм абсолютно сигурен,че няма да е голмайстор на първенството.Той отдавна не е това,което беше - вече е тромав и дебел,и въпреки че все още си е гений,няма шанс да направи нещо на световното.Според мен голмайсторът ще бъде изненада,няма да е никой от очакваните футболисти. Може би Индзаги,или пък Тони... Ще поживеем,ще видим. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Германците просто са прекалено слаби и дори със съдийска помощ няма как да стигнат до финал.

Това изречение го разделям на две:

Първата част е вярна (в синьо), втората - не (в червено) - според мен де :)

Германците са ужасно слаби, но това не им пречи да станат дори шампиони. Пак да дам пример: корейците станаха 3-ти! И как? Щом корейците ги докараха до полуфинал ... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една поговорка, която старите футболни запалянковци като мен си спомнят много добре ;). "Световното е първенство, в което разни отбори играят красив футбол, а накрая печели Германия" :hush:

Не че я споделям напълно, но има доза истина в нея. Традиционно бразилците не се предствят на ниво в Европа, с няколко изключения. Тях ги отписвам. Другият ми фаворит Аржентина, зависи от един човек Рикелме, който трябва да си поработи над психиката. През 74 Германците отмъкнаха титлата от гениалния отбор на Холандия, а аз споделям максимата, че всичко на този свят се връща. Аз съм за Холандия :eek:

голмайстор: Лука Тони

GFreeman, след като Гърците станаха европейски без капка подкрепа, аз няма да се учудя, ако Парагвай са на финала :)

относно Англичаните, като са домакини отново, пак ще спечелят, а дотогава Бекъм ще се снима в дузина реклами на месец :)

Редактирано от lpa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дойде времето на Испания да спечели първата си титла ...

Вива FernandoTorres, Раул , Висенте и компания B)

голмайстор естествено FernandoTorres!!!

Редактирано от Fernando (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хех, с последните двама бих се обзаложил :)

Fernando, испания няма да спечели скоро голямо първенство.

baby_muse, те са винаги фаворити, но все пак залагам против тях ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бразилия пак са шампиони,другите отбори са доста под нивото им в момента.Не знам защо не ги харесвате,омръзна ви да ги гледате шампиони?На мен ми харесва че играят много красиво,просто ми доставя голямо удоволствие да ги наблюдавам как играят,те се забавляват на терена. :whist:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хех, с последните двама бих се обзаложил :whist:

Fernando, испания няма да спечели скоро голямо първенство.

Ако искаш да се обзаложим ... кажи и ти 1 отбор и отбора на този който стигне по-напред печели облога ... (Примерно за 1 бира да се обзаложим тъкмо някой път като си ходя в асгр след световното ще те почерпя ако загубя cool.gif )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм за Раул Гонзалез за голмайстор, защото ми е любимец, ама не мисля, че ще е той..

lpa, аз съм съгласна също за облог :whist:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fernando, нямаш грижи. Веднага се хващаме на по бира :whist:

bo6ko, напротив, кефят ме бразилците, но просто споделям мнението, че няма да са световни ;)

baby_muse, дадено ;)

аз съм за Холандия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, а аз за Бразилия! :) Облогът измисли ти, мен не ме бива много в мисленето на такива...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадено, на по бира ще да е! :) Даже, ако иска и Fernando с нас на облог. Тъкмо всеки за различен отбор biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах и Fernando е в облога :)

Вече ми се пие бира :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дойде времето на Испания да спечели първата си титла ...

Вива FernandoTorres, Раул , Висенте и компания B)

голмайстор естествено FernandoTorres!!!

И аз бих искал Испания да направи нещо ама не са във форма, няма кой да дърпа конците а Раул не е във форма от 1 година. Торес по може

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Испания по принцип има добър отбор, но няма фигура, която да ги поведе. Няма и необходимата психика за нещо повече от добро класиране. Винаги отпадат нелепо sad.gif.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване