Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой ще спечели световното и кой ще стане голмайстор?

Препоръчан отговор

• Отговори 159
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

' date='2.06.2006г. в 00:47' post='197049']За жалост няма да е Roberto Carlos da Silva ,но някой негов съотборник със сигурност!

И за мое огромно съжеление е така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Правете разлика между клубен футбол и национали. Съгласен съм с lpa, че няма да е Испания и дори и аз съм готов да се обзаложа. Пак да отбележа, че във клубния футбол парите вземат връх. А националните състави вече са друго нещо...

По-големите клубове влагат всичките си пари да изградят отбор с купища чужденци (с цел отново пари), но това пречи на школите да развиват таланти. И какво се оказва? Първенство за милиони, а националния хич го няма!

Разликата между клубния и националния футбол си я правим cool.gif

А що се отнася до проблемите на Испания в националния футбол то те са породени от разделеността на страната и отделните общности ,за играчите от които няма стимул да играят за националния , като например Баските , Каталонците и т.н.

За разлика от другите страни като Италия , Франция и Германия където за звездите е въпрос на чест да участват в националните си отбори в Испания не е така и именно това им е един от основните проблеми !

А гледах и едно интервю на Суарес (бивш футболист на Испания от времето на Ди Стефано) който казва така : " Не знам ако станем шампиони с такава игра като Италия и Германия дали ще се радваме на титла ... или феновете ще ни линчуват"

Вива ла фурия :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баските бих ги оприличил на фанатици :)

За Атлетико Билбао знам (инфото ми е от преди няколко години), че никога не са играли други играчи освен баски. Не разбирам обаче защо нямат стимул или дали наистина нямат. Все пак националния отбор е или по-скоро трябва да бъде стремеж за всеки един футболист.

:yanim:

Един мой любимец, а именно Julen Guerrero е баск. Беше уникален играч и правеше страшни мачове за Атлетико, но не и за национала sad.gif

Редактирано от lpa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялата липса на желание за доказване тръгва от управлението на диктатора Франко в Испания , който е ползвал футбола с цел да популяризира управлението си и затова е ходил много често на мачовете на Реал Мадрид по времето на Ди Стефано , Суарес и т.н.

За другите общности като тези на каталонците и на баските единственият начин да се противопоставят на размириците и на диктатурата било с футбола и с техните отбори Барселона и Атлетик Билбао да се опитат да извоюват независимостта си , и по време на пътувания за срещи извън страната са имали тези възможности да проповядват и идеите си.

А Франко не веднъж се е асоциирал с успехите на Реал Мадрид по това време въпреки че предпочитал лова пред футбола.

Още от това време са се зародили тези странни чувства на отделните малцинства към Испания ... та те отделните общности се имат и за отделни държави ;(

едит : Забравих да кажа , че заради глупавите си съображения Франко е забранил на отбора на Испания да играе на финал на международен турнир с Русия поради политическите си съображения ...

Редактирано от Fernando (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие хубаво, че слагате фаворитите, но да напомня че вече "слаби отбори няма"! От няколко години насам има все повече доказателства за това. Особено що се отнася до мондиалите (при европейските все още не е съвсем така). Наистина влияят много фактори. Един от тях е вече многократно споменавания: на големите "фаворити" звездите им имат толкова много мачове, че накрая на първенството са доста изморени.

Така че не бързайте да залагате - нищо не се знае!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GFreeman, фаворити наистина няма. Доказа го Гърция преди две години. Един факт, който аз още не мога да асимилирам sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие хубаво, че слагате фаворитите, но да напомня че вече "слаби отбори няма"! От няколко години насам има все повече доказателства за това. Особено що се отнася до мондиалите (при европейските все още не е съвсем така). Ха! На Европейските не било така! Ами би ли ми казал по голяма изненада, случила се на Световно Първенство от Европейската титла на Дания през 1992 година - Дания дори не се е класирала за Европейското, а е била включена в последния момент за сметка на Югославия. А за по-пресния случай с Гърция няма какво да говорим! Просто си умрях от кеф като станаха Европейски! А освен това, според мен, колкото и странно да звучи, Европейското Първенство е по-интригуващо, а и дори по-качествено от Световното, защото поради чисто финансови подбуди ФИФА допуска твърде много отбори от Азия, които са много по-слаби от останалите участници в Мондиала. Един такъв пример е Саудитска Арабия, която участва в четвърто поредно Световно, а съм сигурен че има много Европейски а и Южноамерикански отбори, които не са участвали и в едно, а са много по-качествени отбори от Саудитска Арабия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

92 беше различно, Дания беше голям отбор с невероятни футболисти. Не се класираха защото схемата беше такава. Допускаха се само 8 отбора до финали, а Югославия също беше невероятен отбор. Нелепата война обаче ги извади от финалите. Виж Гърция си беше изненада, дори тази дума е доста слаба в този случай. Ако не се лъжа имаха най-висок коефицент за спечелване на купата :)

Редактирано от lpa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да не ми се иска за мен реалността е такава: Германия минимум полуфиналист и Клозе голмайстор. Историята в последните 10 години показва, че отборът домакин достига задължително до полуфинал:

Евро 1996 - Англия - полуфинал

WC 1998 - Франция - шампион

Евро 2000 - Холандия - полуфинал

WC 2002 - Корея - полуфинал (с ОГРОМНАТА помощ на съдиите !!! :nono: )

Евро 2004 - Португалия - финал

WC 2006 - Германия - ???

Колкото до Клозе тръгне ли му играта може да вкара и 6 гола в един мач. Достатъчно е само топката да го удари и после сама си влиза във вратата :speak:

Иначе както винаги фаворита си е Бразилия и трудно някой ще ги победи. Само може да се надяваме тази година да гледаме честни съдии и истински футбол (за съжаление без България sad.gif ).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрият футболист в света в момента, носител на „Златната топка” и европейски шампион с Барселона – Роналдиньо, се подготвя за предстоящото светоно първенство с надеждата да защити титлата на Бразилия. Той бе изключително любезен и даде дълго интервю през испанския всекидневник „Ел Мундо Депортиво”, в което говори за предстоящото световно първенство и за очакванията му от него.

Много хора казват, че Бразилия – това е Роналдиньо. Не смятате ли, че това може да Ви повлияе негативно?

- Спокойно, няма такава опасност. Всички сме част от този отбор и даваме своя принос за успехите му. Всички сме отговорни. Мондиалът няма да го спечели Роналдиньо, а националният отбор на Бразилия.

Вие все пак сте най-добрият футболист в света...

- И играя в селекцията с други, които са били избирани за най-добрите играчи на планетата. Сега преминавам през прекрасен период, всеки мечтае това да му се случи, затова няма причина да не съм щастлив. Искам да се насладя на момента, на световното първенство така, както трябва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен ще бъде бразилия или ФРАНЦИЯ,според мен германия ще стигне до 4финал не пове4е

а за голмаисторще бъде или henry или роналдинию

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:)

От няколко дена имам нов фаворит за голмайстор - Гацо Бацов-Тумбака,тоя пияница ще стане... biggrin.gif

световен шампион-Бразилия,голмаистор-Роналдинио

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Холандия - Зеедорф.

Зеедорф не участва на това световно ... може би Марсел ван Бастен ще го извика на друго ... а може би НЕ biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лека промяна в моите прогнози: Холяндия или Чехия :yanim:

Не вярвах, но чехите запазиха състава и играта от евро 04 :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вие залагате на Чехите но не забравяйте на осминафиналите срещу кой ще се изправят ако не станат първи :angry:

И на мен са ми симпатичен отбор .. но всичко зависи как ще играе Росицки , а ако информацията че Колер пропуска останалата част от първенството ако се окаже вярна ... то има доста въпросителни в представянето на отбора ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
вие залагате на Чехите но не забравяйте на осминафиналите срещу кой ще се изправят ако не станат първи :)

И на мен са ми симпатичен отбор .. но всичко зависи как ще играе Росицки , а ако информацията че Колер пропуска останалата част от първенството ако се окаже вярна ... то има доста въпросителни в представянето на отбора :)

Никога не съм бил от фаворитите, по интересно е да симпатизираш а по-малките отбори :)

А и чехите са ми най-симпатичи и играят най-добрият футбол засега.

Дано прогнозите за Ян Колер не се окажат вярни sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добри новини казаха че за 3-тият мач ще е на крака най-късно :)

А за малките отбори и аз съм така (ако можем да наречем Испания и Португалия така ...)

даже как ме беше яд 2004-та тия Гърци какво направиха ;]

edit : А сега по канал 1 пак казаха че ще отсъства доста уффф...

Редактирано от Fernando (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за Germany <ahttps://www.kaldata.com/forums/uploads/emoticons/default_whistling.gif' alt=':whist:'> , а за голмайстор РОНАЛДИНЬО ,защото той наистина е най добрия !!!!!!!

Редактирано от lisssa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване