Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Свързване на светодиодна лента към захранване на компютър.

Препоръчан отговор

Е не е ли по-добре тогава да я бодна на 5/6 волтова линия?

И аз не искам да ми е много слаба светлината ... та другите как си ги включват на 12 волта , например като Tommigun - някъде беше споменал такова нещо?

На 5 волта има голяма вероятност въобще да не запали. Имате много диоди, свързани последователно и върху всеки PN преход в тях има пад на напрежението. Едно време (при TTL технологията) беше 0.6/0.7 волта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 5 волта има голяма вероятност въобще да не запали. Имате много диоди, свързани последователно и върху всеки PN преход в тях има пад на напрежението. Едно време (при TTL технологията) беше 0.6/0.7 волта

Но след като е пригодена за 12 волта , какъв е рискът след като си е на толкова , а и какво друго може да изгори?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но след като е пригодена за 12 волта , какъв е рискът след като си е на толкова , а и какво друго може да изгори?

Втори път: светодиодите се управляват по ток. СЛед като нямате никаква информация за тези не знаете дали вътре има съпротивления или не. Което означава че вие може в момента да ги захранвате с много голям ток, който ще доведе до бързото им изгаряне. Аз ви предложих сигурния начин за ползването им. Останалото е от вас

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Втори път: светодиодите се управляват по ток. СЛед като нямате никаква информация за тези не знаете дали вътре има съпротивления или не. Което означава че вие може в момента да ги захранвате с много голям ток, който ще доведе до бързото им изгаряне. Аз ви предложих сигурния начин за ползването им. Останалото е от вас

А със нея какво друго може да си отиде ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Помня че тази лента работеше на 13 волта , използваше се за Фенерче .. бяха навързани 1 батерия от 9 волта и две от 1.5 волта .. Апък за захранването , то нали си има защити?

Мисля че рискът е малък .. но той си е на моя глава така че .. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Помня че тази лента работеше на 13 волта , използваше се за Фенерче .. бяха навързани 1 батерия от 9 волта и две от 1.5 волта .. Апък за захранването , то нали си има защити?

Мисля че рискът е малък .. но той си е на моя глава така че .. :D

Горното твърдение показва че си нямате никакво понятие от електротехника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Eто това са защитите на моето захранване : 

Наличните защити са и доволен брой защити - от ниско напрежение (UVP – Under Voltage Protection), от претоварване (OPP – Over Power Protection), от късо съединение (SCP – Short Circuit Protection), както и от пренапрежение (OVP – Over Voltage Protection).

Горното твърдение показва че си нямате никакво понятие от електротехника.

Ами 1 срок не ми стигна ... - толкова ни учиха по Електротехника

Редактирано от Сирини (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Eто това са защитите на моето захранване : 

Наличните защити са и доволен брой защити - от ниско напрежение (UVP – Under Voltage Protection), от претоварване (OPP – Over Power Protection), от късо съединение (SCP – Short Circuit Protection), както и от пренапрежение (OVP – Over Voltage Protection).

Ами 1 срок не ми стигна ... 

Имайте каквито искате защити. Само знайте че няма 100% защита

А за 1-ия срок не разбрах, обясняваме ви елементарни неща и вие не можете да ги осмислите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имайте каквито искате защити. Само знайте че няма 100% защита

А за 1-ия срок не разбрах, обясняваме ви елементарни неща и вие не можете да ги осмислите

Ами не знам  , за мен не беше толкова елементарно.. просто на мен не ми стигна ! Ще се надявам да науча още много неща..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега се включвам и искам да успокоя "сирини"

Капитане! Всеки един от твоите постове е точен.Прав си, но добре, че закъснях с включването. Явно това момче не е стъпвало, а не че е било само един семестър по електротехника. С две думи!

На лентата, до всеки светодиод има и резистор, за ограничаване на тока. Капитане! Веднага щеше да го видиш, ако лентата беше пред теб. Но написаното от теб важи с пълна сила. Сега за този мушморок. Абе момък! Не можа ли, не ти ли дойде наум, че като питаш за нещо и правиш снимки на това "нещо" да я направиш така, че да е видимо за хората.Не ще ви обижда човек, но не зная какво още да кажа. Сирини. Огледай сега лентата. До всяко диодче, което свети, има ли едно малко правоъгълно "нещо"? Това е резистора на диода, който ограничава неговия ток. (примерно 10 милиампера)  Ако забелязваш такива работи, веднага го напиши, за да не те карат хората да правиш гимнастики, с които ще подпалиш компютъра. ВЕДНАГА!

Няма нищо опасно. И ти казах, че от другата страна има нанесен специален слой, с помощта на който можеш да залепиш лентата там, където си пожелаеш. Ти просто не четеш. Но във форума са хиляди като теб. И се сърдите, когато някой ви каже "всезнайко"За какво си я мазал със силикон, когато всичко са го предвидили хората и за такива, като теб?

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега се включвам и искам да успокоя "сирини"

Капитане! Всеки един от твоите постове е точен.Прав си, но добре, че закъснях с включването. Явно това момче не е стъпвало, а не че е било само един семестър по електротехника. С две думи!

На лентата, до всеки светодиод има и резистор, за ограничаване на тока. Капитане! Веднага щеше да го видиш, ако лентата беше пред теб. Но написаното от теб важи с пълна сила. Сега за този мушморок. Абе момък! Не можа ли, не ти ли дойде наум, че като питаш за нещо и правиш снимки на това "нещо" да я направиш така, че да е видимо за хората.Не ще ви обижда човек, но не зная какво още да кажа. Сирини. Огледай сега лентата. До всяко диодче, което свети, имали едно малко правоъгълно "нещо? Това е резистора на диода, който огранияава неговияток. (примерно 10 милиампера) ток. Ако забелязваш такива работи, веднага го напиши, за да не те карат хората да правиш гимнастики, с които ще подпалиш компютъра. ВЕДНАГА!

Няма нищо опасно. И ти казах, че от другата страна има нанесен специален слой, с помощта на който можеш да залепиш лентата там, където си пожелаеш. Ти просто не четеш. Но във форума са хиляди като теб. И се сърдите, когато някой ви каже "всезнайко"За какво си я мазал със силикон, когато всичко са го предвидили хората и за такива, като теб?

1.Не съм толкова глупав , колкото вие смятате че съм!

2. на тази снимка ясно се гледа : 8046863.jpg та ме съмнява capnemo да не я е видял! И аз се учудих защо ми предлага такива "гимнастики" след като е видял снимката , и си казах ( да не се меся та нещо да не оплескам - те специалистите си знаят)

3.Не мисля че съм всезнайко , просто съм любопитен и не обичам да изказвам грешни твърдения , но понякога се случва и да сгреша...

4. Тази лента е била използвана , много добре чета всеки ваш пост, та преди да я лепна я огледах и видях че Е била използвана тази лепка , затова я лепнах със силикон.

Lele тоя Хост - http://prikachi.com/ми показва някакви други снимки , след като побликувам Реалната.. Ауу чак ме хвана страх  :no-no: 

А и мисля , че за няма и 1 година , колкото за обща култура ми стига ... те първа започвам да се "обочавам"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.Не съм толкова глупав , колкото вие смятате че съм!

2. на тази снимка ясно се гледа : 8046863.jpg та ме съмнява capnemo да не я е видял! И аз се учудих защо ми предлага такива "гимнастики" след като е видял снимката , и си казах ( да не се меся та нещо да не оплескам - те специалистите си знаят)

3.Не мисля че съм всезнайко , просто съм любопитен и не обичам да изказвам грешни твърдения , но понякога се случва и да сгреша...

4. Тази лента е била използвана , много добре чета всеки ваш пост, та преди да я лепна я огледах и видях че Е била използвана тази лепка , затова я лепнах със силикон.

Lele тоя Хост - http://prikachi.com/ми показва някакви други снимки , след като побликувам Реалната.. Ауу чак ме хвана страх  :no-no: 

Не се знае кога ще постнеш някоя хубавица с бръсната "катеричка" вместо нещо друго. Форумът си има отлична функция за това и като и се наситиш, можеш винаги да я премахнеш от настройки. За днес имаш сериозен успех. То е заради Велик ден! Поздравления! И при мен се виждаше някаква мома която беше лапнала нещо в уста, но не се загледах и помислих че бързо си я изтрил. Виж сега колко е лесно от форума прикачването на снимка

Прикаченият фаил вече е ненужен и го премахвам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въобще съм против на компютърно захранване да се качва каквото и да е външно. Нито е ясно какво е захранването, нито колко е консумацията на конфигурацията, нито колко консумират "гъзарийките".

За опасностите - има реална да изгори компютъра и най-вече харда.

Колкото до кой колко семестъра - закон на Ом се учи някъде 6-7 клас по физика. В основното, не дори и в средното. И не трябва кой знае какъв напън на мозъчните гънки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я се стегни и пусни действието на мозъчния процесор.

Как да стане, като е на ъндърволт и ъндърклок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въобще съм против на компютърно захранване да се качва каквото и да е външно.

4,8 w за метър тоест нeговите 30 санта "горят" не повече от 2w.

На всеки три диода има резисторq обикновено гори той и просто спират да светят диодите след него.

На читаво компютърно захранване от 3-4год. имам закачени над 30 метра лед лента около 720W захранването е 1200W.

От време навреме го отварям и почиствам, веднъж смених вентилатор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и аз имам лед лента в кутията забранена от захранването. Тя си работи на 12 волта и на всеки 3 има един резистор. Но тука, ако изгори един, няма да светят само 3 след него (това се случи от огъване, ще снимам).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и аз имам лед лента в кутията забранена от захранването. Тя си работи на 12 волта и на всеки 3 има един резистор. Но тука, ако изгори един, няма да светят само 3 след него (това се случи от огъване, ще снимам).

Явно си огънал лентата и то няколко пъти под 90 градуса. Затова е прекъснала да свети. Когато си в ъгъл, ще огъваш с малък радиус, за да не се прекъсне фолиото, което е много тънко и не толкова качествено.А"скъсаното" място можеш да го поправиш с намесата на поялник и добра дясна ръка!

А това  ти изречение не го разбрах, а може и всички да не са го разбрали:

"То и аз имам лед лента в кутията забранена от захранването"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно си огънал лентата и то няколко пъти под 90 градуса. Затова е прекъснала да свети. Когато си в ъгъл, ще огъваш с малък радиус, за да не се прекъсне фолиото, което е много тънко и не толкова качествено.А"скъсаното" място можеш да го поправиш с намесата на поялник и добра дясна ръка!

А това ти изречение не го разбрах, а може и всички да не са го разбрали:

"То и аз имам лед лента в кутията забранена от захранването"

Съжалявам, това е от поправяча на телефона. Имах предвид "захранена". :)

Скъсаното място не работи, но не ми пречи, а и не ми се занимава да махам силикона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранването на това момче е Corsair 430W Builder Series CX V2 430W,което на 12V линия е 336W (28А) + FX 8320 + R7 265.Честно казано аз с това захранване не бих си правил подобни експерименти.Да,тези лентички не са с кой знае каква консумация,но днес ще навърже 1-2 лентички,утре ще клокне и процесора и захранването ще се ос*ре на момента.Че то процесора и видеото под товар ще си ги правят минимум 250W,че може и повече(при заводски честоти).С това захранване всеки W му е добре дошъл като запас от мощност защото не се знае кога ще клекне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранването на това момче е Corsair 430W Builder Series CX V2 430W,което на 12V линия е 336W (28А) + FX 8320 + R7 265.Честно казано аз с това захранване не бих си правил подобни експерименти.Да,тези лентички не са с кой знае каква консумация,но днес ще навърже 1-2 лентички,утре ще клокне и процесора и захранването ще се ос*ре на момента.Че то процесора и видеото под товар ще си ги правят минимум 250W,че може и повече(при заводски честоти).С това захранване всеки W му е добре дошъл като запас от мощност защото не се знае кога ще клекне.

Поправка : Процесорът ми е 8300 , който е 95 вата , а видеото ми не гълта (под стрес тест , натоварено на 100%) повече от 100 вата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 години по-късно...

Здравейте! За да не пускам нова тема е попитам тук понеже  въпросът ми е пак за светодиодните ленти но със захранване 220в. 

Овзаведох се с нова кухня и реших да сложа от тези  бели с постоянна светлина тъй -като ми е малко осветеното над мивката.

Та взех си от пазара три метра с конектор който ми свързаха на място и работеше нормално. В къщи преди да и определя мястото я включих , работише си нормално . След прикрепването и на избраното място с помоща на силикон и включването обаче :question:

Помислих че е нещо конектора и си взех друг но отново не светва. Въжможно ли е да има изгорял светодиод и да прекъсва връзката към другите, видимо не виждам никъде призначи на изгаряне. Моля за съвет . Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване