Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Mr.Green

UPS устройства

Препоръчан отговор

Здравейте, можете ли да ми препоръчате някое сносно UPS устройство за компютъра. Нещо, което да предпазва от токов удар и примерно ако спре тока да се задейства моментално, без рестарти на машината и такива работи. Трябва ми при спиране на тока  да издържи десетина (е може и повече) минути докато изключа компютъра.

Ето ми и конфигурацията ако е от значение:
MB ASUS H81M-A1150
CPU i5-4440/3,1GHz/6MB/BOX/1150
RAM 2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA
HDD 1T SG SATA 6G/7200/64M
VIDEO SAPPHIRE HD7750 1G GD5
CD LG GH23NS95 DVD RW SATA BLACK
LAN RP-WP5122E WL-N PCI-E ADAPTER
KEYBOARD A4 KR-85 USB
CASE PSU FORTRON RAIDER 550 BRONZE
SPEAKER DSP236 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз ще я следя тази тема, отдавна се каня да си зема UPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, можете ли да ми препоръчате някое сносно UPS устройство за компютъра. Нещо, което да предпазва от токов удар и примерно ако спре тока да се задейства моментално, без рестарти на машината и такива работи. Трябва ми при спиране на тока  да издържи десетина (е може и повече) минути докато изключа компютъра.

APC Back-UPS 900 или еквивалент ~1000VA. Колонките ги връзваш към изводите само за защита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ми и конфигурацията ако е от значение:

От цялата работа си пропуснал да укажеш монитора. Нали и той трябва да работи, като ти спрат тока!

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз ще я следя тази тема, отдавна се каня да си зема UPS.

Защо спамиш, като има опцията "Абониране за темата" ? Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо спамиш, като има опцията "Абониране за темата" ?

Ако трябва да съм честен... Понеже не ми се беше налагало и даже не съм се заглеждал че има. Съжалявам ако на някой му пречи поста ми, модераторите могат да го изтрият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От цялата работа си пропуснал да укажеш монитора. Нали и той трябва да работи, като ти спрат тока!Монитора ми е  lg 24ea53

Монитора ми е  LG 24EA53

http://www.lg.com/eg_en/monitors/lg-24EA53/technical-specifications

Редактирано от Nider (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръката ми остава същата. Компютърът горе я хаби 400W натоварен, я не, 30те вата на монитора не са от значение. Предположението ми е че, APC-то ще ти държи над 20 минути, ако не ти е пусната игра и около 10 с игра или нещо друго дето е натоварило яко видеокартата.

Тъй като като спре тока, ти няма да продължиш да си играеш, Save&Exit те вкарва в първия случай. Ползвам горепосочения  UPS и предния модел към 6-7 години и досега не съм имал случай на рестарт или спиране на компютър след токов удар. А такива не е като да няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме още нещо след като захранването на компютъра ми е 500 вата, има ли значение колко вата ще е захранването на UPS, тоест ако захранването на машината е 500w  UPS  да е примерно 350-400w. Ще има ли някакъв проблем.

Ето няколко модела на които се спрях, ще избирам от тях, или ако може ми препоръчайте нещо до към 160-170лв.

Редактирано от Nider (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме още нещо след като захранването на компютъра ми е 500 вата, има ли значение колко вата ще е захранването на UPS, тоест ако захранването на машината е 500w  UPS  да е примерно 350-400w. Ще има ли някакъв проблем.

Има значение само действителната мощност на консуматорите вързани към UPS-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А едно 600w UPS устройство има  600w разход на ел.енергия за 1 час така ли да разбирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А едно 600w UPS устройство има  600w разход на ел.енергия за 1 час така ли да разбирам

Не. Означава, че е предвидено да работи с консуматори, чиято мощност не надвишава 600W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой да има представа каква е консумацията на ел.ток за 1 час?  Просто из нета срещам какви ли не неща, та не знам вече на какво да вярвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой да има представа каква е консумацията на ел.ток за 1 час?  Просто из нета срещам какви ли не неща, та не знам вече на какво да вярвам.

Зависи от КПДто на съответния УПС и мощността на товара който си вързал. Варира между 75 - 98%, на пълно натоварване. Този дето аз ти препоръчах го дават 98.5(97.5 на половин натоварване), което значи, че ще хаби нищожно повече, отколкото само товара, но е доста над бюджета ти...

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте взех си UPS "BX950U-GR" - APC.

Инсталирах си PowerChute Personal Edition 3.0.2 предлгаат го нещо, като софтуер за управление.
Проблема обаче е, че като инсталирам програмата джаджите които ползвам за нивото на батерията спират да работят, просто не откриват батерия - преди това нямаше проблем.
Искам да попитам дали има някакъв друг подобен софтуер за управление освен този, а и не го поддържат от 2012г.
Редактирано от Mr.Green (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от даниел павелов
      Добър ден! Бих искал да попитам дали мога от някъде да си изтегля БЕЗПЛАТНО учебници по биология и химия за 8-и и 9-и клас, понеже правих струвах не намерих, все са до 7-и клас, а аз имам електронен четец  и понеже ще заминавам сега за месец на село и затова питам. Благодаря ви предварително!
    • от ivan_pz
      Здравейте! Понеже имам риг който консумира 2200W/ч и имам проблеми с тока (спира доста често за по няколко секунди) и ме интересува дали обикновен UPS(5-600W) ще свърши работа да не спира машината през тези секунди и ако не евентуално има ли решение този проблем?
    • от Svetlio88
      Възнамерявам да си закупя някава защита против токови удари за телевизора (LCD Smart) и се колебая между това дали да закупя UPS устройство или т.нар. surge protector. Първият вариант (UPS) е доста по-скъп, но би ми осигурил захранване, в случай че угасне тока докато се обновява фърмуера на ТВ-то. Принципно трябва да съм голям карък, за да се случи това, но не е невъзможно. Ако ще купувам UPS, вероятно ще е този, който е с два изх. куплунга тип "шуко".  Доколкото четох Offline UPS няма да ми свърши работа като защита, а покупка на Оnline такъв ще е безумие, заради цените им. Затова ще е line-interactive.
      Вторият вариант е да спестя едни 80-100 лв. и да си купа т.нар. surge protector или някакъв разклонител със защита. По-скоро бих избрал това , защото е доказана марка и е малко - няма кабел или куп ненужни гнезда - контакта ми е точно зад телевизора. Със сигурност няма да ми осигури захранване в случай, че угасне тока, но дали няма да е по-сигурна защита?
      Как смятате, има ли смисъл покупка на сравнително евтин UPS (тип Line-interactive) за телевизор или е ненужно? Кое би осигурило по-сигурна защита - евтин line-interactive UPS или surge protector?
    • от IvoB
      Здравейте,
      Смених дъното на едно "домашно сървърче" и дистрото от Убунту 12.04 на 16.04 сървър
      и се появи проблем с ЮПС-а, Eaton 5e 650. Преди това работеше без забележки.

Сега при спиране на тока ЮПС-а изключва компютъра, но самия той не се изключва, продължава да писка.
      И съответно, след възстановяването на захранването НЕ включва компютъра.
      Четох из нета че systemd и nut нещо не били много ок... така и не намерих решение.
      APC по-добре ли са откъм софтуер/драйвери с Linux/Ubuntu?

Лек ден на всички.
    • от Mr.n0b0dy
      Вече се вбесявам от тези премигвания и слаб ток.. А зимата завали ли сняг.. край.
      Сега ще си сглобявам компютър и се чудя след време да закупя ли разклонител какъвто имам и сега който има някаква пластина която поглъща високото напрежение ако преди това е спрял тока.
      А после към този разклонител да вържа и упс-са а към него самият компютър?
  • Дарение

• Добави ново...