Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

trapped

Koритаров

Препоръчан отговор

http://www.donosnik.hit.bg/

Oще малко по темета.

Едит; за поста отдолу - в недоумение съм. :)

Skoinks,пич,оставаш без коментар в главата ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Гадно ми е да го кажа на един човек като теб но

Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва съдържанието на самата тема

Та ще те помоля да оправиш заглавието

Редактирано от Skoinks (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва съдържанието на самата тема

кое не се разбира?

Редактирано от Skoinks (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано и аз при тези обстоятелства вероятно бих постъпил като него и бих се разкайвал след време (и не мисля, че съм само аз=>"изборът" не е критетии за наказуемост), когато вече всичко е в миналото. Точно работата за ДС и умението му да се приспособява към всякаква среда са го превърнали в това, което е сега - безмилостен провокатор постигащ целта си на всяка цена и без забранени методи. Коритаров има навика да подлага на разпит събеседниците си със садистична виртуозност предрешава какъв отговор иска да чуе от "събеседника" и го върти, и го суче, докато на изтормозения нещастник му писне да го мъчат и си каже всичко. Той е модерната представа за серум на истината в човешки облик и макар всичките публични разкрития да не могат да компенсират стореното в миналото, личното ми мнение е че е добро начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пореден жалък опит за маниполация,от страна на един плъх.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гадно ми е да го кажа на един човек като теб но

Та ще те помоля да оправиш заглавието

Писна ми от Модератори в сянка като теб.Има си кой да му прави забележка,айде стига си се набирал. ;)

kaldata4zh.jpg

Добре е човек първо да види гредата в своето око(имаш 3 минуса за неточно и непълно заглавие все пак) cool.gif

ПП

Съжалявам че е извън темата но тук всеки е тръгнал да се прави на началник и да се бърка там където не му е работа което ме дразни.Вече имам чувство че не се обръща толкова внимание на самите постове а се чака някой да сбърка и веднага го мятат модераторите в сянка(а те са най безмилостни и бдителни). :)

Редактирано от VEELVET (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата Коритаров е актуална и достатъчо нашумяла за да може всеки поне малко осведомен за нещата случващи се в публичното пространство да се досети за какво става въпрос, наистина аман от всякакви правещи забележки за щяло и нещяло, оше повече заглавието е доста силно точно както е формулирано.

А по самата тема - просто адско безобразие - самият Коритаров се оплете в лъжите си, в началото всичко беше инсинуация сега бил принуден. Най-ценното в един журналист е доверието към него, не смятам че на Коритаров може да се вярва за каквото и да е повече. Най-интересното е как ще се отнесат към него хората около него - предимно дясноориентирани

а ето и още един линк по темата

Darik radio

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коритаров е доказал че работи за демокрацията в България още с работата си в радио Свободна Европа.Бил е агент защото не е имал друг начин,вероятно повечето от вас биха постъпили по същия начин.Навремето от ДС не е имало отърваване.Мисля обаче че вътрешния министър има зъб на господин Коритаров.Призовавам министъра комунист да си подаде оставката поради некадърност да се справи с престъпността на България.Същия господин(пардон,другар) Петков беше част от екипа на Жан Виденов(който е безсрамен дотам че ще се кандидатира за президент).Мисля че е много по-лошо да си комунист отколкото вербуван от тайните служби.И да ги отворят един път завинаги тия досиета и да приключат че вече 15 години говорят за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коритото се изложи. Мисли ни за глупаци, като изтъква абсолютни глупави доводи за това какво и как се е случило, oще повече защо се е случило. В статията има много пълнеж, типичен за журналист. НоваТВ застана за Коритаров. И какво сега? Да махнем с ръка и да забравим. Може близките и роднините на тези, които е предал да го намерят... така май ще стане.

Това поради у мен дълбоко чувство за вина пред България и аз много се надявах, че ще получа някой ден възможност да реабилитирам името си.
Следва:

Избрах да бъда полезен на България и пожелах да бъда ориентиран към външно-политическото разузнаване.

Мисля си, че сега вече може да се използват стотици варианти за освобождаване от казарма, но ми е интересно какъв човек тогава би симулирал епилиптични припадъци и защо
Ултиматумът беше недвусмислен: Държавна сигурност знаеше за фалшивата диагноза и аз трябваше да избирам – или моят скъп баща да бъде уволнен от работа и аз да отида в затвора за симулация и отклонение от военна служба,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коритаров поне излезе и си каза какъв е бил, защо е бил и т.н. В момента доста "мишки" се спотаиват и си мислят: "Избори идват и дали няма да изгоря и аз."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Коритаров поне излезе и си каза какъв е бил, защо е бил и т.н. В момента доста "мишки" се спотаиват и си мислят: "Избори идват и дали няма да изгоря и аз."

biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

А кога излезе след като казаха че е бил, но с тия глупости които е писал по доносите си дори и сам да си беше казал не мисля че щеше да има някакво значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току-що прочетох повечето документи от http://www.donosnik.hit.bg/

Приятели,дано това време не се връща пак.Аз бях малък (ученик още),когато дойдоха промените,но чак сега разбирам защо баща ми ме биеше,ако кажа някой виц за Тодор Живков,и ми казваше :"Слушай,дори и в апартамента и стените имат уши..."

Цялата тази низост....И всичко е документирано....Отговорете ми,как може след всичко това този човек да се изправи и да казва :"....Мотивите ми не са били водени от злонамереност, а от представата ми в моята ранна младост, че на тези хора едва ли не се помага да коригират някаква своя грешка...."

По-добре беше да си замълчи,да приеме порицанието и да се одтегли с достойнство.може да е достойнство на бивш доносник,но все пак достойнство.А вместо това той се изтъпанчва и казва "Аз бях принуден..."

:) Баста!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Trichocephalus съгласен съм и все пак наша си българска работа е като се покрие и реши да си замълчи да го плючем още повече, защото признава че е виновен, а не се защитава => още повече. Аз по-скоро оценявам, че имаше смелостта да си признае дори продиктувано не от угризения, а от нужда или принуда или като тактически ход, да каже истината. (вероятно не и цялата) Не съм му фен, но дори ако е мошенник, тогава може да го поздравим, че е много добър актьор и тактик :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MasterRalf, явно затъпваш теза "Признат грях-половин грях!"

Да,обаче грехът се опрощава само когато признанието е искренно-идва от сърцето т.е. има и разкаяние,а не само признание! :)

От близо 1-2 години все някой се провикваше "Коритаров е ченге!",но бързо след това имаше изявления-не,не е така,а иначе....Сега документите излязоха наяве,а самият той какво прави?Вместо да каже :"Да,така беше,съжалявам..." и да се одтегли,той какво казва :"За мен това означава, че МВР е достигнало най-ниската си морална точка на деградация и превръща държавните тайни на България

в разменна монета при конкуренцията между две телевизии" angry.gif ,и още :"Затова и през всичките години, през които намерих себе си и избрах да се развивам като журналист, най-високо съм ценял демокрацията, свободата и независимостта. Просто, защото знам какво означава за тях да се воюва всекидневно." :)

Да-а,звучи сърцераздирателно.....Но защо питам аз,това изказване не дойде преди една година или пет,десет и т.н.?А дойде сега-след като всичко вече е наяве?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютен боклук като всички други. И за това е станал ДОНОСНИК ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я се поставете на негово място и тогава кажете какво бихте направили?Явно незнаете на какво е била способна ДС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Я се поставете на негово място и тогава кажете какво бихте направили?Явно незнаете на какво е била способна ДС.

За да те изберат да станеш агент на ДС е било необходимо да отговаряш на някои изисквания - да си близък до идеята и до партията! Защо не са вербували баща ми например?! Защото дядо ми е бил царски офицер и по онова време е бил враг на народа! Това е минало и не трябва да се обръщаме назад. Лошото те първа предстои - Борисов стана кмет?! Ами ако влезе в парламента и подкара още едно верую на народа - стане първа по сила политическа формация?! Какво става? ЧЕНГЕТА ЩЕ НИ УПРАВЛЯВАТ, А ОТ ТОВА ПО-ЛОШО НЕ ВИЖДАМ НАКЪДЕ!!!

П.П. В тази държава 20% са ченгета, 20% са бивши ченгета, 50% полуживи и 10% си забегнаха извън България, щото ги бива! Тъжната истина :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За да те изберат да станеш агент на ДС е било необходимо да отговаряш на някои изисквания - да си близък до идеята и до партията! Защо не са вербували баща ми например?! Защото дядо ми е бил царски офицер и по онова време е бил враг на народа! Това е минало и не трябва да се обръщаме назад. Лошото те първа предстои - Борисов стана кмет?! Ами ако влезе в парламента и подкара още едно верую на народа - стане първа по сила политическа формация?! Какво става? ЧЕНГЕТА ЩЕ НИ УПРАВЛЯВАТ, А ОТ ТОВА ПО-ЛОШО НЕ ВИЖДАМ НАКЪДЕ!!!

П.П. В тази държава 20% са ченгета, 20% са бивши ченгета, 50% полуживи и 10% си забегнаха извън България, щото ги бива! Тъжната истина :nono:

Не е било нужно да си само близък на партията.Ако си известен с нещо,спортист,поет или писател също си им в ръцете.Поставят ти условия които неможеш да откажеш(спомни си Кръстника какви предложения им правеше,същото е).Ако(дай Боже) отворят тия досиета ще се види че 95% от известните тогава хора са били свързани по някакъв начи с ДС.Сперед мен не бива да клеймите човека като престъпник,напротив.Георги Коритаров е доказал че работи за демокрацията в България.Колегите му от радио "Свободна Европа" го подкрепиха напълно в неговото начинание,това са все хора които са много повече демократи от нас всички взети заедно.Според мен трябва да се търси вина в бившето ръководство на тези структури ама за съжаление на тях никой не им търси вината и много от тях умряха вече.Няма нити един осъден министър от Живково време.У нас гледаха Тодор Живков във резиденция Бояна и чат пат го водеха на някое дело докато почина.......в Румъния застреляха техния Чеушеску.Да не се чудим после защо власите ни изпреварват за Евросъюза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за да подкрепя думите си ето нещо от днешния брой на Стандарт:

Жоро e жертва

Владимир Райчев,

засегнат от доносите на Алберт

На Жоро съм му простил отдавна. Но проблемът е, че както винаги се поставя каруцата пред коня и вината се хвърля върху стрелочника. Отново говорим зле за жертвите на системата, а не за самата система и нейните организатори. И това май ще продължава вечно. Защото, ако нашето общество искаше да се очисти от тази скверност, то щеше да почне от виновниците, от организаторите на системата, а не от нейните жертви. Защото Жоро също е жертва на системата. Изчистването на въпроса с досиетата трябва да започне от горе на долу, а не както винаги обратното. Защото змията се убива не откъм опашката, а откъм главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив,имат вина ама нека почнем от ръководните кадри.Доносниците не са били задължително членове на партията.Повечето които са били са принуждавани по един или друг начин като например ако баща ти не е член на партията неможеш да следваш за визше образование.И понеже на родителя му пука за детето и за неговото благо става член на партията само и само детето му да е добре.Ей такива мърсотии са вършили тия за които сега не се говори.Коритаров е бил просто един човек който е принуден от обстоятелствата.....както и хиляди други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам каква част от участниците във форума помнят 10 ноември 1989 и живота около тази дата. За тези които нямат ясни спомени ще кажа че, преди 10-ти да си член на БКП беше голямо предимство и те си бяха държава в държавата. Каквото кажеше партията това ставаше и партиините другари никога не грешаха. Няма не искам - с едно телефонно обаждане можеха да ти преобърнат живота на 180 градуса. Всички които са станали нещо по това време са свързани с БКП - колкото и да не искат да си го признаят. Това важи и за огромна част от бизнеса в България. А колкото до Румъния - не ме караите да се смея. Комшиите спретнаха една ТВ-революциика и то последни от бившите соц. страни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста време се чудих дали да пиша в темата. Самият аз някога бях комсомолец - за толкова ми стигнаха годинките. Не защото много исках, а защото меко и с усмивка ни беше казвано - ако не сте комсомолци, после комунисти, забравете за всякакво учене след средно образование или някакъв по-висок пост от този на чистач/ка. Ако искате. Такава беше системата. В този смисъл не обвинявам Коритаров - той наистина вероятно е нямал друг избор. Бил съм и в казарма - да, там имаше момчета, чиито нерви не издържаха. Лично познавам един, който се опита да се самоубие заради това, че го карали да копае окоп (гавра?!?). Мамино синче... Но това не е нито подсъдимо, нито някой би могъл да бъде упрекван за това - момчето не беше направило нищо лошо на никого. Та, за Коритаров. Не издържал, съгласил се, принудили го - ОК, разбираемо е. Поне за мен. Онова, което не бих могъл да разбера и оправдая, е, че това МУ Е ХАРЕСАЛО. Той не е писал няколко доносчета за отбиване на номера, колкото да не го закачат, съобщавайки някакви всеизвестни факти, които ДС така или иначе би научило, ако не от него, то от друг. Не... Той е бил свръхактивен и е писал заради самото писане, правейки от мухата слон. Да не си е давал сметка за това, какви ще са последиците? Невъзможно. Той е всичко друго, но не и глупак. Просто не му е пукало. Натягал се е. И е бил абсолютен двуличник и лъжец, през цялото време на следването си и всички години след него. В момента той не се разкайва - той се защитава на принципа, че най-добрата защита е нападението. btw, я вижте това. Интересно четиво. И много показателно за истинската му същност, колкото и на сайта да е тенденциозно подбрано. Защо след всички събития след 10 ноември 1989 не се е извинил на поне един от онези, които са били "профилактирани" заради него? Защото няма грам доблест. И никога не е имал. В момента действа единствено от егоистичните си подбуди - "Какво ще стане сега с мен и топличкото ми местенце?" А колегите му го защитават къде от колегиалност, къде от някакви други подбуди. Да, Коритаров е доказал, че е кадърен журналист, но откъде очи да говори всеки ден за морал и жертви на системата, знаейки какво е причинил самият той? Неее, той се опитва дори и сега да манипулира общественото мнение, само че този път не в нечия полза, а в собствената си - омекотява удара върху себе си един вид, без да го интересува друго. И е прав Владимир Райчев - той е жертва на системата. Претопен в нея, безволев и покорен. Някога, пак там, в казармата, имаше едно правило - наказва се не този, който изпълнява заповедта, а този, който му я е дал. Само че този, дето я е дал, се е покрил някъде и сега го е хвърлил него на вълците. Което не го оправдава за изказването му - той е имал избор. Можел е сам, без да бъде принуден от обстоятелствата, да се оттегли с поне малко достойнство. Поне след първите сигнали през 2004, както направи Кеворкян - също такава жертва като него, и също като него казваше много верни неща. Просто е бил принуден да е агент, за да бъде оставен да работи. Но не, той имаше безочието да продължи. И сега има безочието да обвинява всичко и всички, само не и себе си. Чувства се като невинна жертва и не се колебае да злепостави още няколко (десетки) души, за да извади страхливата си душичка пак там, на светло. Защото му харесва популярността, да е известен и да бъде център на внимание (Докторе!!!). Та господин Коритаров е от най-лошия тип подлеци - много подъл и в същото време изключително умен и начетен, способен по този начин да нанесе много вреди. Ей така, за удоволствие. Самият той казва, че да бъде разузнавач би било призвание за него. Боже, опази, добре, че мечтите рядко се сбъдват!

"И накрая, но не и на последно място, позволете ми да се извиня на вече бившата държава Югославия и на всички мои скъпи приятели от там. Аз съм работил срещу представители на югославските специални служби, мислейки си, че го правя заради България, оказа се, че не е така." - ...приятели... работил... срещу... тях! "Бих се радвал, ако можем заедно да отстояваме на опитите да ни бъде налаган произвол и бих се радвал, ако никога не падаме на колене." Та... прошка ли иска той или се оправдава като ученичка без домашна?!? Та той иска само едно - да не се променя статуквото, което си е изградил, да няма възмездие за него! Той се извинява на Китай, на Югославия и Румъния, понятия, достатъчно абстрактни по същността си, но не и на поне една своя конкретна жертва, дори и сега. Той търси просто ефекта, говорейки ни в същото време от ефира колко много се е променил, без обаче всъщност да изпитва и грам разкаяние, опитва се просто да предизвика съжаление към себе си. Мъжка постъпка, няма що...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В момента той не се разкайва - той се защитава на принципа, че най-добрата защита е нападението. btw, я вижте това. Интересно четиво.

Избягвам да гледам ТВ,но тогава бях в болница и се случи,че го гледах пряко. Тогава за пръв път Коритаров ми направи впечатление на крайно хитър,безскрупулен и невъзмутим човек. Начинът,по който "овладя" създалата се екстремна ситуация отначало ме учуди,но после се сетих каква слава му се носи и си дадох сметка,че не е случайна...Доста безапелационно се обърна към колегите : "Колеги,моля тутакси Явор Едикой си на телефона". Естествено въпросният служител на МВР потвърди казаното от Петков. Изражението на Коритарката беше просто смаяно! Все едно за пръв път чува въпросните факти и още не може да повярва на наглостта на тези хора. Прекрасен актьор и върл манипулатор. Готов е на всичко в името на целта,която си е поставил като ЖУРНАЛИСТ. Явно е,че не му беше за пръв път да лъже и да се преструва...Знае,че е способен добре да манипулира общественото мнение,намирайки се в студиото си,но онзи път не можа да се измъкне. МВР му върна обратно неговите камъни по неговата тимберица.

За мен истината е,че той не е по-различен от хората,които се опитва да изобличава,методите му на действие са същите,а само целите са му различни. Той е от другата страна на барикадата и точно за това е толкова добър журналист,защото познава добре тези методи,ясни са му игричките,които се играят по горните етажи на властта. Сега става ясно откъде ги знае тези неща. Той е един крайно нагъл човек в моите очи.

Пример:

Явор Симов: Добро утро.

- Току-що г-н Камен Пенков съобщи, че когато... хайде, ще си говорим на "вие", въпреки че си говорим на "ти" неофициално - когато ми съобщихте, че тук няма да може да бъде г-н Иван Чобанов, директорът на НСС - и впрочем аргументите, с които мотивирахте, че той няма да бъде, бяха доста различни от това, което казва г-н Камен Пенков.

Не заради негови неотложни ангажименти, а заради това, че той би искал (което е абсолютно, споделям го като принцип) работата на НСС да остане в пълна дискретност, което е нормално и професионално за всяка такава служба.

И г-н Пенков твърди, че когато сте ми предложил той да дойде, аз съм казал - не искам да разговарям с този човек, защото той е престъпник и мястото му е в съдебната зала. Кой сега какво си измисля, искам да знам?

Я. Симов: Значи, точните думи, ако трябва да бъда честен, това, което беше ваша реакция първоначална, бяха - за какво ми е този престъпник, той не е за мен, той е за съда.

- Ама не съм казал такова нещо, Яворе, не си измисляй. Това сега евтино активно мероприятие ли е или е някаква друга простотия?

...чудя се това дали е от хитрост,похват за манипулиране на общественото мнение или наистина Коритаров е бил дотам изумен,че да забрави какво точно е предложил преди секунди.

.........................................................

- Яворе, доста елементарно, моето момче. Позволявам си така да ти кажа, защото си по-малък от мен. Доста елементарен трик, Яворе.

Толкова елементарен, че дори не си струва да се учи някакво по-специализирано образование, за да се направи. Не се прави така, не се прави така.

- Това е вашата оценка. Истината е друга. Вие най-добре разбирате как се прави.

Ето,че Коритарката знае как се правят тия трикове и по неговата оценка тези са елементарни.Представете си по-сложните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...