Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

опитвам се да си зглобя някаква щайга, колкото да си чета форума..

изрових едно дъно  FC   Win Fast  k8s755m,  процесор и рам си имаше на него, като го подкарам процесора работи, но монитора не светва, а дъното пищи с дълъг сигнал, после,пак също толкова дълга пауза- така до бескрай......

Някой да има толкова стари спомени, за какво пищи това дъно.?

Моля, имате думата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, според мен това е от RAM паметта. Ако имаш възможност пробвай я на друго PC и виж дали работи, или сложи друга. Успех :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си че процесора има вградено видео ? А, и... тука, нямам едно листче на което пише каква е щайгата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, аз ако знаех, нямаше да питам !

Опитвам се да подкарам дъното, пробвах и със външна карта - доколкото съм разбрал при такъв тест, монитора трябва да светне и дъното да не пищи !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.......................като го подкарам процесора работи, ..........................

И това как го установихте ?

А сигурен ли си че процесора има вградено видео ?

Ще сам извънредно благодарен ако ме светнете, кой процесор но сокет 754 има вградено видео?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За процесора мисля дето работи, защото прката му се върти и си променя оборотите следд малко, а планката ина гурба на дъното и радиатора , загряват

перката на външното видео също тръгва.......

Ако  съм в грешка , кажете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За процесора мисля дето работи, защото прката му се върти и си променя оборотите следд малко, а планката ина гурба на дъното и радиатора , загряват

Почистете всички слотове по машината, и почистете конекторите на платките (рам и видео) с гумичка за молив. Опитайте и с ресет на биос

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорите нямат перка.

Вентилаторите имат.

Е, и Карлсон, който живее на покрива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Карлсон, който живее на покрива знаех - за останалите не знам !

За процесорите, дето нямат перка не знаех- сега вече съм почти ИТ спец :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това как го установихте ?

Ще сам извънредно благодарен ако ме светнете, кой процесор но сокет 754 има вградено видео?

Ами, не съм запознат със сокетите и процесорите. Но, бях длъжен да питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, не съм запознат със сокетите и процесорите. Но, бях длъжен да питам.

След като една материя не ви е особено ясна е желателно да се въздържате от коментари, защото така дообърквате питащия който също не разбира.

Това че перката на охладителя на процесора върти не означава почти нищо.

Звуковите сигнали показват наличието на проблем освен ако не е еднократен и къс.

Това което можете да направите е да откачите всичко от дъното.

1. Да остане само дъно процесор с охлаждането и захранването.

2. При палене трябва да се появи звуков сигнал за липсваща памет.

3. Гасите и добавяте памет.

4. Отново палите и ако паметта и процесора са ок сигнала трябва да се промени и да сигнализира за липсващо видео

5. Гасите и добавяте видео

6. Палите и на монитора трябва да излезе картина

При АМД процесорите контролера за паметта е в самия процесор и ако има проблем с него дори и паметта да е ок нещата може и да не се случат. Сигнал за проблем с паметта може да означава и проблем с процесора а именно с контролера на паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване