Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Generalisimos

"Тенис лакът" - лечение !?

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам дали някой от Вас е имал моят проблем и как се е излекувал....?

Моята ситуация е много сложна ,повече от 8 месеца имам (ТЕНИС ЛАКЪТ) установено от доктори, но проблема е там , че никой не ми помогна ......пия Тилкотил 20мг. мажа се със Волтарен Форте и Перскиндол......имам и една сложена инжекция (Кортикостероиди)  и всичко това НЕ ЛЕКУВА , просто облекчава имам много силни болки

рано  сутрин , също тъка не мога да  "заключа'' ставата  в разгънато положение.

Много Ви моля, споделяй те ако имате опит в тази сфера.....

Благодаря .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах подобни болки и се мазах сутрин и вечер   с неокс и ми мина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

налакътник по мярка и почивка на ръката...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го свалям от ръката налакътника даже и нощем спя с него понякога ,когато го натоваря.....и с почивка пробвах, един месец не пипнах нищо, но уви........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси мнение от още някой ортопед, защото може и да не е тенис-лакът, а например стеснение на неврален канал с натиск върху нерва, а това може да налага оперативно лечение. Точно по вътрешната страна на лакътя има малко каналче, в което лежи т. нар. лакътен нерв / n. Ulnaris по латински /. И между другото, има ли рентгенова снимка на лакътя? Понякога може да се получи фрактура от рязко пренатоварване, а това се открива рентгенологично. Разликата е, че при тенис-лакът болката е по външната страна на лакътя, а при притиснат нерв е по вътрешната.

P.S. Може да опиташ курс физиотерапия, ако още не си пробвал.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От днес съм с диагноза Синдромът на кубиталния канал, невролога ме прати на ортопед, някой преминавал ли през това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От днес съм с диагноза Синдромът на кубиталния канал, невролога ме прати на ортопед, някой преминавал ли през това

прочети поста над твоя :

Потърси мнение от още някой ортопед, защото може и да не е тенис-лакът, а например стеснение на неврален канал с натиск върху нерва, а това може да налага оперативно лечение. Точно по вътрешната страна на лакътя има малко каналче, в което лежи т. нар. лакътен нерв / n. Ulnaris по латински /. И между другото, има ли рентгенова снимка на лакътя? Понякога може да се получи фрактура от рязко пренатоварване, а това се открива рентгенологично. Разликата е, че при тенис-лакът болката е по външната страна на лакътя, а при притиснат нерв е по вътрешната.

P.S. Може да опиташ курс физиотерапия, ако още не си пробвал.

колегата ти го каза още преди месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз вчера видях темата, втори съм с подобен проблем, видях че има отворена дискусия 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...