Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Много често срещам формат h265 при филмите.  От дълго време ползвам  Potplear но явно в него не е вграден този  контейнер h265. Посъветвайте ме моля, какво трябва да предприема за тяхното отваряне (звукът си излиза, но картина няма)  От къде мога да го изтегля, като не съм много в час с тези неща.

Благодаря ви предварително.

Редактирано от Gringo44 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да имате проблеми точно с този плейър.

Я кажете каква е конфигурацията ви? Има ли инсталирани други кодеци? Опитвал ли сте с друг плейър?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да имате проблеми точно с този плейър.

Я кажете каква е конфигурацията ви? Има ли инсталирани други кодеци? Опитвал ли сте с друг плейър?

Конфигурацията ми е добра, да не я описвам подробно. Единствено ползвам този плеар и от операционната система Windows media plear.Аз казах, че само този формат не е наличен в плеара - проверил съм го.Със XP SP3  - с платен лиценз, но това едва ли е важно. На настолния съм със Vin 7 - при него е абсолютно същото Не съм качвал никакви допълнителни кодеци, защото до сега не са ми били необходими (като пакет)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С коя версия на плейъра сте?

Учуден съм,защото той поддържа този формат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С коя версия на плейъра сте?

Учуден съм,защото той поддържа този формат.

Ето, за да не излиза, че съм лъжец!

Не зная какво не ми позволява да прикача снимка, но версията е 1.5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gringo44 не помня точно от кога вкараха h265 кодека в Potplayer-a, но тази версия (която и да е ...1.5....) е на повече от година.

Пробвай с последната стабилна:

Daum Potplayer 1.6.53104 Stable и не би трябвало да имаш проблеми!

Има и Beta версии след тази, но ти препоръчвам да използваш Stable-то.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи снимката тук например: http://picbg.netи след като се качи копирай ВВ кода и го публикувай в следващия си пост!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gringo44 не помня точно от кога вкараха h265 кодека в Potplayer-a, но тази версия (която и да е ...1.5....) е на повече от година.

Пробвай с последната стабилна:

Daum Potplayer 1.6.53104 Stable и не би трябвало да имаш проблеми!

Има и Beta версии след тази, но ти препоръчвам да използваш Stable-то.

Прав сте за версията - не е от година а направо от 2011 година. Забелязах. Сега качвам новата версия и ще дам малко по- късно резултат. На всички ви - благодаря за помощта!

На всички , моите почитания и благодарности, както и на форума. Всичко си дойде на място след качване на новата (последна) версия на този прекрасен плеар. Само последно да попитам! Когато качих новата версия, последната ме попита за допълнителни кодеци и аз ги разреших. Мисля, че е правилно.

Респект момчета и Калдата!!!

Ето:  3587ad371961b869.jpg

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Ето:  3587ad371961b869.jpg

Само на мен ли ми се струва, че имаш проблем с резолюцията на екрана или си пипал нещо по самата снимка?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми се струва, че имаш проблем с резолюцията на екрана или си пипал нещо по самата снимка?

Колега!

Единственият проблем, който имах, с помоща на хората във форума го отстраних.Аз друг проблем нямам. Ако Вие имате - оправете си го!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами надявам се наистина да ти е само един, щото като гледам как неестествено ти е разтеглен екрана на снимката, май и други дертове имаш, ама ти си знаеш най-добре.

Приятно гледане на Н265!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами надявам се наистина да ти е само един, щото като гледам как неестествено ти е разтеглен екрана на снимката, май и други дертове имаш, ама ти си знаеш най-добре.

Приятно гледане на Н265!

Точно така изглежда - снимката е 1280х768, а видеокартата е настроена да вади 1024х768...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятно гледане на Н265!

От скоро съм в този форум.

Имал съм няколко питания, на които съм получил отговори, за което съм благодарен. Тук темата ми е за:

"Как да гледам H265 филми"

След няколко поста  разрешихме проблема с помощта на знаещите. За да се види нагледно, че са били прави съм пуснал и снимка, без значение какъв и е формата.Появиха се хора , както се вижда компетентни навред, само дето не вземаха участие по съществото на темата , а за някаква снимка, служеща да покаже че наистина проблема ми е бил от версията на плеара. Не ми е ясно Вие двамата какво още коментирате, когато сте забелязали че даже съм благодарил. Какво е общото на снимката и моя въпрос? Трябваше ли след като пусна снимката да описвам лаптопа (модела е стар, от 2006 година) С каква резолюция е видеокартата? Това е максимално, което ми разрешава самата видеокарта - 1024 х 768.  Не пиша много и питам, като в поста си съм споменал и това, че не всичко разбирам като Вас, двамата!И отново: За да не Ви излъжа и Вас ще кача отново снимка, на която се вижда каква ми е МАКСИМАЛНАТА резолюция на старото, но отлично работещо лаптопче.Направи ми сериозно добро впечатление Калдата и друго във него - има прекалено много "професори", които повече пречат, отколкото помагат!

Втори път на такива глупави въпроси, няма да отговарям!

3d017713be338073.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията ми е добра, да не я описвам подробно....

Наистина, защо ли?

Ето, за да не излиза, че съм лъжец!...

Не видях такива обвинения, ама нейсе.

... само дето не вземаха участие по съществото на темата ...

Ти колко еднакви поста очакваше, 100 ли?

...Не ми е ясно Вие двамата какво още коментирате...

Коментираме, че имаш очевиден проблем, който вреди на твоите очи, а не на нашите - толкова ли не е ясно? 

... има прекалено много "професори...

Никога не се обиждам, ако някой ме нарече "професор".

...Втори път на такива глупави въпроси, няма да отговарям!...

Е, щом ги намираш за глупави, твоя воля.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Имам следният проблем с 4К филмите. Смених си компютъра, за да мога да гледам H265 и филмите тръгват на монитора (19' квадрат LG), но когато ги пусна  на телевизора, филма/те "секат". Върви на 18 до 20 кадъра. Процесора работи на 100%. Това е само за големите филми (60 ГБ на 60 кадъра). Ако пусна 14 ГБ 4К филм на 24 кадъра върви отлично. Уточнявам, че въпросният голям филм  (60 ГБ на 60 кадъра) върви чудесно на самият телевизор от външен хард диск със собствения си плеар през USB 3.0.
Малко информация са хардуера:
Intel I5 6500 x4, 8 GB RAM DDR4 2133, Дъно Gigabyte H170-D3H, HDD 1 TB, 600W Fortron.
Телевизора е Samsung UJ 6000. Връзката е с  HDMI кабел 2.0.
На страницата на Интел изрично е посочено, че върви 4К. Пробвал съм следните плеари със съответно ровене по настройките ако не тръгне. Променлив успех. PotPlayer, KM Player, Media player classic HC, Power DVD (единствения лецинзиран за H265), GOM и VLC. Смятам да си купя и видео карта до 2-3 месеца ако ще помогне. Съвет, идеи? Качвам два текстови докумена с описание на фимите.

Върви.txt

Сече.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

24Hz е едното условие. Пише си в спецификациите на дъното през кой порт какво се поддържа но принципно е нормално процесора да кляка.

Няма как да гледаш 60Hz х265 особено без видеокарта която поддържа хард. ускорение. А ТВ явно прави няква шашма (скопява го) понеже не виждам как иначе ще върви.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.