Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

4-дневно бебе е в тежко състояние след побой от акушерка в частна болница

Препоръчан отговор

Не забравяй че става въпрос за частна болница. Колкото и да е там условията би трябвало да са нещо малко в по-добро състояние, персонала би трябвало да е по-амбициран отколкото в държавните болници. Също и получаваните заплати или както там се урежда доходът на лекари сестри и помощен персонал, би трябвало да са в по-удовлетворителен размер. Та не сравнявай някое частно СОД-че, което пази земеделска земя и продукция(като спи във фирмения автомобил) като задължения и качеството на изпълненията им, с тези на охранител, който отговаря също за здравето и живота на пациенти и лекари при специфични за професията обстоятелства.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравяй че става въпрос за частна болница. Колкото и да е там условията би трябвало да са нещо малко в по-добро състояние, персонала би трябвало да е по-амбициран отколкото в държавните болници. Също и получаваните заплати или както там се урежда доходът на лекари сестри и помощен персонал, би трябвало да са в по-удовлетворителен размер. Та не сравнявай някое частно СОД-че, което пази земеделска земя и продукция(като спи във фирмения автомобил) като задължения и качеството на изпълненията им, с тези на охранител, който отговаря също за здравето и живота на пациенти и лекари при специфични за професията обстоятелства.

Ходил и съм в двете сгради на тази болница многобройни пъти - като казвам, че съм видял нещо значи говоря от собствен опит, а ти ми говориш от опит "слухове на пейката пред блока" - единственото, което няма как да знам е колко вземат охранителите там, но щом са пенсионери си представям, че не е много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, все пак притежателите на болницата са пестели на макс и от това перо. Според мен те са виновните. Все едно са биели бебето със собствените си тлъсти пачки по главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам много думи по този случай. Мога да кажа само, че моята празна глава, не побира подобна информация.

Чух за случая бегло снощи, четох сутринта и пак не разбирам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да не стане накрая като с лекарите в Горна Оряховица......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те все пак са лекари и имаха цял БЛС зад гърба да прави фалшиви проверки, разследвания и констатации експертизи по случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това определено няма да се е родило така или да е решило да се самоубива. Тоя път някой трябва да е виновен и няма да е полицията или прокуратурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли.

В частните болници печалбата е поставена на преден план.

.

Във всички болници е така- всички са регистрирани по търговския закон, на всички директори се изисква печалба и намаляване на дълговете , в противен случай сменят директора.

Навсякъде е така - минимум персонал , максимално експлоатация .

Единствената разлика между "държавните" и "частните" е заплащането на персонала , като в частните е по-високо заради лъжливите пътеки и дрането на кожи от пациентите .

Има си значение колко време ще е дежурна , но това в никакъв случай не я оправдава за деянията и .. направо си е зверско :( горкичкото

Абсолютно си прав !

Тази просто е звяр в човешки образ.

Още не мога да си представя как го е направила.....

Баси

Тц.

Тук самото ръководство на болницата е съобщило на полицията .

Тук няма намесени политици , а само една полудяла акушерка и грубо нарушение на всички принципи на добрата медицинска практика : оставена сама на смяна , без дежурен лекар , на вдичкото отгоре 24 часа на смяна ....

Просто е било врене да се случи

Със сигурност ще освидетелствана от психиатър - няма как човек в нормално психическо здраве да постъпи така с бебе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още не е ясно откъде е излязла информацията по посока на полицията първо. В началото се пишеше че е от Токуда, при това чак когато след диагностициране са направили  допълнително разследване, за това как са получени съответните вътрешни наранявания и мозъчният кръвоизлив. Чак след известно време от Софиямед пуснаха в обръщение, че те първи са пуснали сигнала, което разбира се може да се докаже от съответните органи по времето на вход във системата на сигналите. Според мен, от Софиямед са си траели, с надежда бебето да оздравее само(и нещата да се разминат без каквато и да е гласност и без никакви действия) и чак когато са видели че оздравяването няма да стане от само себе си, са го изхвърлили в Токуда. След това пак са си траели, с надеждата пък онези в Токуда да не заподозрат причините за здравословното състояние на бебето. И нямаше въобще да проговорят, камо ли да уволняват сестрата, ако от Токуда не беше излязал сигнала. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още не е ясно откъде е излязла информацията по посока на полицията първо. В началото се пишеше че е от Токуда, при това чак когато след диагностициране са направили  допълнително разследване, за това как са получени съответните вътрешни наранявания и мозъчният кръвоизлив. Чак след известно време от Софиямед пуснаха в обръщение, че те първи са пуснали сигнала, което разбира се може да се докаже от съответните органи по времето на вход във системата на сигналите. Според мен, от Софиямед са си траели, с надежда бебето да оздравее само(и нещата да се разминат без каквато и да е гласност и без никакви действия) и чак когато са видели че оздравяването няма да стане от само себе си, са го изхвърлили в Токуда. След това пак са си траели, с надеждата пък онези в Токуда да не заподозрат причините за здравословното състояние на бебето. И нямаше въобще да проговорят, камо ли да уволняват сестрата, ако от Токуда не беше излязал сигнала. 

Е, много ясно от къде е информацията - от "Токуда", разбира се.

Те са преки конкуренти със "Софиямед" и не пропускат да си правят къде-къде по-кални номера, даже си ги смучат от прустите, настройваки пациентите и близките им към другата болница и лекари, някой да не би да се е съмнявал, че ще пропуснат подобен случай, къде има извършено престъпление ?! 

А в "софиямед" са в паника в момента.

ще им скъсат гъзовете, и честно казано си го заслужават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Някак си не мога да допусна, че в поведението й не е имало някакви индикации, че нещо се случва с нея. Вероятно е имало такива, вероятно в последно време е станала по-сприхава. Струва ми се нереалистично просто изведнъж това да се случи", на мнение е криминалният психолог Тодор Тодоров.

"Случилото се е извън рамките на всякаква човещина и няма логично обяснение. Това е изключително натоварващ и отговорен труд. Регламентираното работно време е 12 часа дневно дежурство, следва нощно дежурство. Между дневното и нощното има почивка 12 часа. След това имат два почивни дни. Извън това работно време, това е нечовешко използване на човешкия труд", обясни д-р Валентина Григорова, зам.-директор медицински дейности в Първа АГ болница „Св. София".

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1423465

И да е имало промени в поведението на акушерката, едва ли са били драстични за да бъдат забелязани а и  хората са твърде заети със собствените си проблеми, за да наблюдават другите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един интересен въпрос. Според не знам си какъв закон или наредба, бебетата стоят в неонатологията по 3-дни, когато са родени навреме и здрави. Защо бебето което е малтетирано е държано по-дълго време, след като е родено навреме и здраво. Никой на 4-тия ден от престоя не се е заинтересовал защо бебето още е там, а това е единият от дните през който Софиямед е прикривала престъплението си, чрез следващо  поред нарушение на правилника. Не знам как е в по-цивилизованите страни, но си представям как след като детето не е изписано на време, само часове след това се задейства някаква държавна агенция за закрила на детето и куп още частни организации с подобна насоченост. И къде е нашият БХК(български хелзински комитет) да циври по всички медии, за този случай, който е истински.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момиченцето, върху което бе упражнена агресия от акушерка, е по-добре, вече е на 10 дни, храни се добре с шише и диша самостоятелно, съобщиха от болница “Токуда”.

Към момента няма данни за други травми и наранявания по тялото на Никол. Не се наблюдават и усложнения вследствие на побоя. Мозъчният оток е спаднал, бебето е контактно и адекватно и е под денонощно наблюдение, поясниха от болницата.

Никол остава в интензивния сектор на неонатологията в “Токуда”. Лечението е консервативно, което означава без хирургически интервенции.

Момиченцето било прието в “Токуда” на 18 април в 20,30 ч в тежко състояние. Това е една от трите болници, където е можело да бъде закарано, тъй като разполага с неонатология от най-високото, 3-о ниво. Мултидисциплинарният екип установява черепно-мозъчна травма с външен източник. На скенер били открити мозъчен оток и мозъчен кръвоизлив. След като били изключени възможните причини за това състояние, между които е и родова травма, се стигнало до заключението за побой и била уведомена полицията.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4731612

Дано възстановяването на малката Никол върви все така добре и да не останат никакви последствия от побоя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази акушерка признала ли си е, видеоматериал ли има, как се разбрало с такива детайли че тя е набила детето?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази акушерка признала ли си е, видеоматериал ли има, как се разбрало с такива детайли че тя е набила детето?

Има камера в отделението и го има заснето. Ама са го "видели" след като се разшумя случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а това детенце има ли родители въобще,че нехаят няколко дни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а това детенце има ли родители въобще,че нехаят няколко дни

Медиите, някак си не се сещат да ни осведомят по въпроса, или поне не всички.

П.П. :

Експерт за случая с пребитото бебе: Такова нещо дори във филмите на       ужасите няма!

Болницата, в която е удряно бебето, е проверявана 11 пъти от май 2012 г. след жалби на пациенти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Тц.

Тук самото ръководство на болницата е съобщило на полицията .

Ми "тц", ма айде, да не  е "тц", а?  Не е сигурно. В "Токуда" имат друга версия...

... Според информацията на болница "Токуда" обаче, където бебето е било транспортирано в тежко състояние с черепно-мозъчна травма, твърдят, че те са подали сигнала до прокуратурата.

Как е възможно въобще да го правят. Тоя медицински център би трябвало да го затворят веднага! В една бяла държава така ще направят, а в нашата смешна л...няна република наказанието на тази садистка е такова, че тя даже май по закон има право да упражнява професията си след определен период, ако това, което чух от Дарик е вярно...

Burn-out, мърноут, айде няма нужда. Всеки ще се побърка, ако работи 24 часа нон-стоп, ама има неща де няма да направи, нали?

Те са преки конкуренти със "Софиямед" и не пропускат да си правят къде-къде по-кални номера, даже си ги смучат от прустите, настройваки пациентите и близките им към другата болница и лекари, някой да не би да се е съмнявал, че ще пропуснат подобен случай, къде има извършено престъпление ?! 

Респект!, уважение, че разкриваш подобно нещо, човек! Щом медицинските работници в София (убеден съм, че нископлатените им колеги в провинцията не са толкова advanced) са достигнали дотам...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говори се, че услугите им били бая скъпи. Ако е така не е като да не са изкарвали повече от достатъчно че да си позволят качествена охрана и достатъчно персонал, че да не работи извънредно дълги смени. Просто капиталиста е животно, което е вредно и след като го кремираш, но много повече докато шава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говори се, че услугите им били бая скъпи. Ако е така не е като да не са изкарвали повече от достатъчно че да си позволят качествена охрана и достатъчно персонал, че да не работи извънредно дълги смени. Просто капиталиста е животно, което е вредно и след като го кремираш, но много повече докато шава.

Хайде сега обясни и какво животно е социалиста/комуниста, та да ни е пълна картинката, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде сега обясни и какво животно е социалиста/комуниста, та да ни е пълна картинката, а?

Социалиста  се храни с евтина качествена храна, комуниста с безплатна качествена храна, щото като настане комунизъм и пари няма да съществуват. При капитализма, чорбаджиите се хранят със скъпа качествена храна, останалите нагъват относително евтина лустросана и парфюмирана каша от ГМО и химия.

П.П При капитализма има и хора, в това число деца, умиращи от глад, въпреки относително евтините помии за бедни. Чорбаджията се сеща, веднъж-дваж годишно да си направи реклама, с някаква дарена сума за дом за сираци. При това, далеч не всички чорбаджии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е абсурдно. Ако някой ти пречи заради шума, просто напусни работа или се примирявай! Аз също работя на шум, но какво да взривя завода на капиталиста ли? Като не ми изнася, ще се махна.  Не, че не съм трошил и аз, но това не е заради шума, а заради капиталиста. Все пак едно е да строшиш неудушевен предмет, друго е мутрата на капиталиста или някой негов подчинен. 

Социалиста  се храни с евтина качествена храна, комуниста с безплатна качествена храна, щото като настане комунизъм и пари няма да съществуват. При капитализма, чорбаджиите се хранят със скъпа качествена храна, останалите нагъват относително евтина лустросана и парфюмирана каша от ГМО и химия.

Е, тук не съм съгласен. И капиталиста вече по неволя се храни със собствените си GMO лайна. И това е така, защото във всеки продукт се съдържа американска GMO  царевица във вид на подправка. Бедняка по неволя обаче яде евтини въглехидрати. Така бе и при комунизма де. Това, че нагъвахме хляб и салам до полуда не ни прави по-здрави. Напротив, България винаги е била с едно от най-затлъстялото и болно население, дори при комунизма. То ако погледнем и тогава от какво правиха х ляба - мая, ще ни стане ясно, защото и при комунизма не сме били здрави и не сме яли качествена храна. Другите нации имаха предимството, че консумират по-малко вреден заводски хляб, направен с вредна хлебна мая. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе маята била вредна, особено живата закваска, която ползувахме навремето. Това е чистак-бърсак лъжа. То на теория на някой халтурник може и така да изглежда...А ако на същия обясниш колко килограма бактерии живеят в тялото на нормален възрастен човек, оня мигом ще се гътне от последвалият шок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таня Андреева през сълзи за битата Никол:

Това не е просто агресия, това е чудовищно

20150425.ejzamiyqio.jpg

"Никога, в цялата си кариера, не съм попадала на подобен случай. Никога не съм виждала медицинско лице умишлено или под влияние на нещо в живота си да навреди така на пациент. Това не е просто агресия, това е чудовищно", разплака се в ефира министърката на здравеопазването в правителството на Орешарски - Таня Андреева.

В предаването "Тази събота" по bTV тя коментира зверското нападение на акушерката Емилия Ковачева над 4-дневната Никол. "Това е дете, абсолютно беззащитно, новородено. Черепът на бебетата е с много слаба структура, много крехка. Има опасност нервната система да бъде увредена, в мозъка има прекалено много функции. На този етап никой не може да каже какви ще бъдат последиците", каза още Андреева.

Бившата министърка заяви, че не може да каже дали причината за поведението на акушерката е в "прегарянето" на мозъка й. "Лекарската професия е много отговорна, много от нас са работили интензивно, в постоянен стрес. Но лудостта не идва в един миг, имало е симптоматика преди това. Човек в нормално психично състояние, не може да извърши такова чудовищно деяние. Факт е, че медицинските сестри и лекарите работят на повече от едно място, за да има по-приличен доход", каза Таня Андреева.

Според неонатоложката качествена промяна в здравеопазването няма и няма да има, докато не се изпълнят някои условия. "Първото условие е министърът на здравеопазването да има много сериозна политическа подкрепа, това предстои да се види промени, които се правят сега, ще се усетят след няколко години", каза още Андреева.

actualno.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тея (по телевизия и радиа) пак за политика говорят. Нямат ли срама малко. Жената не е била с всичкия си. Такива хора има навсякъде - в училище, в болници, в полиция. Един от големите проблеми, съществуващи още от тоталитаризма при нас е замитането на проблема под килима. Нали знаеш, че нещо е просто... но за това не се говори. И тук според мен не става дума за народопсихология и подобни, а за едно насадено мислене през онова време. "Трай си, че..." и "Не си пъхай гагата, де не трябва".  Ама как така - това ме засяга мен, засяга всички ни. Да, реакцията ми беше първосигнална - "чудовище, луда"... Не, трябва да се помогне на подобни хора. Това, което е направила тази жена е чудовищно, но самата тя не е чудовище. Жалко за детето - да съсипят целият ти живот на осмия ден. Тук трябва да се търси отговорност на първо място на нейните преки началници - шеф на отделение, директор на болница и тъ нъ. Какво ще стане. Ще освидетелстват женицата и това е. Аз не мисля, че тя ще може да живее с това. По този начин системата ще е виновна за загубата на два живота. Дали ще има шефове наказани? Дали ще затворят медицинския център? Ще се промени ли нещо въобще? Не. До следващата Никол, или както ще се казва. Сега ще започнат да се сформират едни комисии и подкомисии, ще се гласува, дали да се гласува и след това ще се решава, дали ще се решава, ще има едни НПО-та около тея комисии, на които ще се отпуснат едни кинти, за да проучват и анализират, ще се "усвояват" едни средства, политици ще излизат по телевизията да казват видите ли вие докъде ни докараха тези. Другите ще контраобвиняват: "а ако не бяха онези". Междувременно лайкове във Фейса ще летят и зле прикрито съчувствие ще се лее, може групи да се сформират, виртуални протести с виртуални ефекти... и въобще... Шумим, брат, шумим. А два живота (за да се смахне тази жена така, не е виновна тя) си заминаха - не виртуално, ми съвсем реално. И само те да са...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...