Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

4-дневно бебе е в тежко състояние след побой от акушерка в частна болница

Препоръчан отговор

Че как капиталиста притежател на лечебното заведение ще бъде наказан, като в мига който се каже че за "милиони няма закони" и  скача Сашо и се опитва да пере през пръстите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жената не е била с всичкия си.

тепърва ще установяват

Психологът Росен Йорданов:

Бебешкият плач е най-стресиращ след лъвския рев

20150425.cfzabgpqad.jpg

„Вторият по стресогенност фактор след лъвския и тигърския рев е детският плач”, заяви психологът Росен Йорданов по Нова телевизия по повод жестокото отношение на акушерката Емилия Ковачева към 4-дневната Никол.

Той допълни, че може би много от колегите й тайничко проявяват разбиране към нея, макар че постъпката й спрямо бебето е нечувана. Психологът смята, че за да се каже каква е причината за зверското поведение на акушерката, трябва да се научат много подробности и да се разбере дали тя не е развила т.н. синдром Бернаут или на професионалното изпепеляване, характерно за обслужващи професии, при които хора се грижат за хора.

Два са факторите, които биха могли да доведат до трагедията с малката Никол, смята психологът. Първият е хронично натрупан и непреработен стрес, а вторият – рисково събитие, съпроводено с отключващ фактор, т.е. капката, която е преляла чашата и това би могло да бъде именно плачът на бебето.

Преди да се даде окончателна оценка за причините за неподозираната жестокост на акушерката трябва да се обърне внимание на хронологията на нейното душевно състояние – дали не е развила синдрома на професионалното изпепеляване и дали не е преживяла някакъв травматичен стрес. Едва тогава ще може да се каже дали е изпаднала във временна невменяемост или е извършила всичко с бистро съзнание, смята Йорданов.

actualno.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бебето е виновно! Сестрата е виновна, пилотът бил луд маниак, а д-р Михаил Тиков и Луфтханза - чисти и невинни ангелчета.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съдът: Акушерката вменяема; остава "под стража"
Емилия Ковачева

В  производство по чл. 64 от НПК, като се запозна със становището на страните и доказателствата по делото, съдът уважи искането на държавното обвинение да наложи най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража" на акушерката, обвинена в опит за убийство на бебе, предаде "Фокус".

Тя е обвинена в престъпление по чл. 116 от НК за тежко умишлено престъпление, което се наказва с лишаване от свобода от 15 до 20 години, доживотен затвор или доживотен затвор без право на замяна. Според съдът са налице достатъчно доказателства, за да се направи обосновано предположение, че обвиняемата е извършила деянието, в което е обвинена. Относно психическото състояние на обвиняемата съдът прие, че на този етап от съдебното производство тя е вменяема.

Убедително се установи, че детето е било в добро физическо състояние до нощта на 17 срещу 18 април. С показанията на свидетелите се установява, че през вечерта на 18 април състоянието му се е влошило и на главата му е установен оток. Назначена е съдебно-медицинска експертиза, която установява, че са на лице данни за рязко влошаване на състоянието на бебето, която съответства на правния термин трайно разстройство на здравето или тежка телесна повреда. Според съдът от записите на охранителните камери се вижда, че на бебето са нанесени удари, като един от тях е сът стъклено шише за хранене. Съдът не сподели възраженията на защитата, която оспорва автентичността на записите, като доказателствено средство и прие, че записите имат характеристика на доказателства по делото.

https://frognews.bg/news_90109/Sadat-Akusherkata-vmeniaema-ostava-pod-straja/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко изгледах видеото. Има го качено в нета, няма да го шервам тук , защото по-голяма гнус не съм виждал през живота си !!!

Тази нито е луда , нито има бърнаут-тя просто преби бебето за да спре да плаче !

И слагам ръка на сърцето си - това не и за първи път - тя бие с вещина и въобще не се трогва от това , което прави !

Бади изрода е тази акушерка

Да си родиш здраво детенце, да дадеш дума ти и пари и тази да ти го направи на нищо ?!?

На мен ума ми не ми го побира, честно ви казвам .

Каква в файдата да си при най-добрите гинеколози , в супермодерна болница , като след това един човешки боклук *бе маната на най-свидното ти ?!

И не ми винете нито капитализма , нито комунизма нито 24-часовите дежурстеа , нито нещо друго .

Тази си е просто за бесилка !

А ако адвокатите успеят да я оправдаят - егати законите имаме

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доживотен затвор за акушерката Емилия Ковачева пребила Никол !

Петиция в подкрепа на малката Никол и нейното семейство!

Искаме справедлива- ДОЖИВОТНА присъда за акушерката пребила безпомощното дете!... без право на обжалване !!!

http://www.peticiq.com/114616

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изперка народа!

Отдалече надушвам много икономии на болница. В същото време излишно оставяне на здрави деца в болнично заведение за да се искат повече пари от родителите за престоя защото явно няма много платежни клиенти и от много лакомия резултата е налице !

Какво е това здраво дете родено с планирано секцио да остане 4 дни в болница ! За какъв ... ? За да не му се случи евентуално туй и туй му се случи онуй заради икономии. Иначе сложили камери за да си измият ръцете и докажат причината.

Тая "акушерка" че изобщо е нямала място там е отделен въпрос но явно цедката е много едра и е минала през нея.

Свинска история дано детето да се възстанови и да няма последствия в бъдеще. Но с тия икономии трябва да се спре и да се отнемат лицензи.

За тая не се надявайте на доживотна, просто няма как да се случи ако няма смърт а и едва ли ще издържи обвинение опит за убийство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо срещам коментари (не само тук), които едва ли не обясняват тези действия с умора, ниска заплата...Ами,много хора са уморени и нервни в България, следва ли от това, че трябва да настъпят масови убийства? Хайде, стига!!

Умора и нервност, и подобни фактори, ако водят до подобен резултат, то говорим за човек, който няма задръжки и контрол над себе си.Оттам нататък думата думата е на психиатрите.

Дано детенцето се възстанови напълно, това е най-важното!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз гледах клипа, после пих валериан...

Според мен нормален човек не може да извърши такова злодеяние!

Навремето раждах в Майчин дом, където не отделяха бебетата от майките, ако раждането е минало нормално, а бебетата и майките са здрави.

Извадила съм голям късмет, че детето ми беше денонощно до мен в първите дни на живота си!

Най-добре е бебетата да не бъдат отделяни от майките им, а ако това е наложително, в помещенията задължително да има камери.

Д-р Масларска, шеф на неонатология в "Токуда": Дано няма последствия за пребитата Никол, рано е да се каже

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко изгледах видеото...

Аз го видях тази сутрин и то без звук. Видеото май е около 4 минути, аз изгледах само първата. Не можах по нататък.

Изпразних си съдържанието на стомаха и продължавам да нямам думи. И продължавам да не вярвам на очите си...

За мен тази жена заслужава смърт по особино жесток начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре е бебетата да не бъдат отделяни от майките им, а ако това е наложително, в помещенията задължително да има камери.

То щото и с майките нямаше достатъчно случаи, нали ? Бебета раждани по тоалетни и захвърляни в казани за боклук.или душени.

И всички минаха с някакви условни или минимални присъди.

Аз като казах че изперка народа ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То щото и с майките нямаше достатъчно случаи, нали ? Бебета раждани по тоалетни и захвърляни в казани за боклук.или душени.

И всички минаха с някакви условни или минимални присъди.

Аз като казах че изперка народа ...

А жените, които раждат вкъщи без помощта на лекар или акушерка, подлагайки на риск живота и здравето на бебетата си да не би да са нормални?!

Не знам да има заведени дела срещу такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А жените, които раждат вкъщи без помощта на лекар или акушерка, подлагайки на риск живота и здравето на бебетата си да не би да са нормални?!

Не знам да има заведени дела срещу такива.

Раждането в домашни условия мисля че все още не е забранено със закон или в рейсове и таксита.

Аз имах съвсем друго предвид че безотговорни хора са склонни към садизъм и понякога това са и самите родители.

А тия де искат да си раждат в домашни условия определено не са тоя тип хора а просто са или сектанти или мислят че така е най добре за бебето и пренебрегват риска от усложнения които могат да възникнат от естествения подбор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах съвсем друго предвид че безотговорни хора са склонни към садизъм и понякога това са и самите родители.

За съжаление е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм в шок, не съм очаквала медицински лица да имат такова отношение към бебетата. :(

Родена съм в годините на социализма и се надявам, че не съм изнервяла някого с плача си. Но пък мен са ме лекували без моите родители да знаят какво ми дават и дали има странични ефекти. В резултат на това сега съм с увреден слух. :(

За мен нищо, ама абсолютно нищо не оправдава това чудовище. Да пребиеш бебенце...........само защото плаче! :(  Тази уродка спокойно бих я приравнила към  посестримата и Ирма Грезе и други  уродки от "Берген - Белзен". И с Менгеле.

Днес бяхме на изписването на племенника ми.  За работещите в болницата сигурно сме били странна група -  обсадили входа на родилното с цветя, подаръци и фотоапарати, развълнувани и засмени.  Май за всекидневно работещите  с бебета, които врещят и плачат и които карат дежурства, си мислят, че ни е лесно. Не, грешка! Ние не гледаме на бебетата като на парчета месо и ревящи вързопчета, а като на чудото на живота, радваме се на малкото създание, независимо какви децибели има.

Племенницата ми като бебе имаше децибели като за оперна певица, дразнила съм се понякога, но не ми е хрумвало да и посягам.

Тази заслужава само смърт.  Никаква преумора няма - скоро е била на почивка в Гърция.  И бедна не е - продала е имот  в Самоков  - къща с двор за 65 000лв. Просто е садистка  и психопатка!

Мисля, че бебенцата имат интуиция и усещат, затова и не случайно реват, когато са в лекарските кабинети - усещат, че за лекарите са опитни свинчета и парче месо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много зле става и вече е положението в България.  :( Горката Никол.

И ако е мръднала защо се концентрира само върху едно бебе  и то продължение на часове .

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много зле става и вече е положението в България.  :( Горката Никол.

И ако е мръднала защо се концентрира само върху едно бебе  и то продължение на часове .

представи си да ги подкара наред

:(

ето до какво води мълчанието ни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че действията на акушерката са брутални, ужасни и отвратителни...няма нужда да се коментира. Нооо, че изведнъж се появява майка,която била видяла подобна ситуация, но премълчала...тук вече ми се струва, че идва ред на поредната медийна игричка. И как някоя майка ще премълчи,ако е станала свидетел на подобна ситуация?Това, що за безотговорност е?Ако,наистина е било така,смятам, че хората, които премълчават косвено спомагат да се стигне до този момент...Безкритично и с мълчание, и накрая...виждаме ли резултата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че действията на акушерката са брутални, ужасни и отвратителни...няма нужда да се коментира. Нооо, че изведнъж се появява майка,която била видяла подобна ситуация, но премълчала...тук вече ми се струва, че идва ред на поредната медийна игричка. И как някоя майка ще премълчи,ако е станала свидетел на подобна ситуация?Това, що за безотговорност е?Ако,наистина е било така,смятам, че хората, които премълчават косвено спомагат да се стигне до този момент...Безкритично и с мълчание, и накрая...виждаме ли резултата?

защото сме на принципа мен тва не ме засяга

и си безчинстват ей такива изроди като мълчим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото сме на принципа мен тва не ме засяга

и си безчинстват ей такива изроди като мълч

Ами, цената на мълчанието може да бъде прекалено висока. Но аз продължавам да си мисля, че майката от цитираната статия е по-скоро измислен от медиите образ. Защото, да мълчиш, че някой си е изхвърлил фаса през прозореца на колата е едно, но да мълчиш, ако си станал свидетел на посегателство над дете...друго. Нещо...не ми се вързва на мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....но да мълчиш, ако си станал свидетел на посегателство над дете...друго. Нещо...не ми се вързва на мен.

На мен ми се връзва. 50 години сме възпитавани да си траем ,че иначе ... лошо. Даже имаше някав измислен цитат : "...в България такива неща не се случват". Това някои тоталитарни мишки го броят като голям героизъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се връзва. 50 години сме възпитавани да си траем ,че иначе ... лошо. Даже имаше някав измислен цитат : "...в България такива неща не се случват". Това някои тоталитарни мишки го броят като голям героизъм.

А,сега масовата "приказка" е "Тези неща...само в България" се случват....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана почти седмица от случая, гледам медиите, чета вестници и един въпрос започва да ме гложди. За това време един път не дадоха родителите на това дете, все едно щъркела го е донесъл. В частна болница, все пак не приемат кой- да е, там се плаща. Има някаква мистерия около този случай, дали детето е родено и изоставено -никой нищо не казва. Ако все пак има някаква информация по тези въпроси - пишете, не се притеснявайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана почти седмица от случая, гледам медиите, чета вестници и един въпрос започва да ме гложди. За това време един път не дадоха родителите на това дете, все едно щъркела го е донесъл. В частна болница, все пак не приемат кой- да е, там се плаща. Има някаква мистерия около този случай, дали детето е родено и изоставено -никой нищо не казва. Ако все пак има някаква информация по тези въпроси - пишете, не се притеснявайте.

Мисля, че е разумно от страна на родителите да не се показват.

Защо?

Навярно защото не желаят детето им след изписването му от болницата да бъде "внимателно" наблюдавано и одумвано от "доброжелателни" съседи, каквито за съжаление в България не липсват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...