Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет.

Дъното ми е на ASrock, windows xp, бях със вградена видео карта, днес си купих външна карта и я сложих, обаче продължава да си ми чете вградената, какво трябва да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на дъното, модел на процесора и модел на видеокартата.

Възможни причини за проблема:

1.Bios още използва вградената като основна. (трябва ни модел на дъното, за да ви кажем как да го оправите)

2. Не сте преместили кабела.

3. Няма драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

продължава да си ми чете вградената, какво трябва да направя?

Това навежда на мисълта, че BIOS не разпознава поставената карта. Изключете захранващия кабел, натиснете бутона за включване за 3-4секунди). Извадете външната видеокарта, издухайте слота и поставете картата отново. Закачете кабела за монитора на куплунга на видеокартата.

Включете компютъра.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За добро или за лошо най-честата причина за такива проблеми е, че мониторът не е включен към външната карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, не съм закачала никакви кабели, просто сложих слота, дъното ми е на Asrock от преди 7-8 години може би. А какъв кабел трябва да закача, защото няма никакви кабели.

А да питам относно драйвърите как стоят нещата, даже и не знам какъв модел ми е видео картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам в момента от монитора излиза кабел, който е вързан към задния панел на компютъра. Вместо това този кабел трябва е вързан към подходящ порт, който е отзад на видеокартата. Това е най-добре да се направи при изключен компютър.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пръв път виждам човек, който купува без да знае какво изобщо купува. Възможно е картата да е пре*бана. Някъде върху нея нищичко ли не пише ? На дъното също трябва да пише модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, не съм закачала никакви кабели, просто сложих слота, дъното ми е на Asrock от преди 7-8 години може би. А какъв кабел трябва да закача, защото няма никакви кабели.

А да питам относно драйвърите как стоят нещата, даже и не знам какъв модел ми е видео картата.

И от картата към монитора няма абел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма кабел, ако имаш предвит кабела със сините букси към монитори и към видео картата ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто премести кабела на монитора от вграденото видео към новата видеокарта. Не си я подвързала. Ако пак няма сигнал от външната видеокарта, тогава вече ще се умува каква е причината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма кабел, ако имаш предвит кабела със сините букси към монитори и към видео картата ли?

Да, задължителен е! Ютията ти без кабел работи ли? :) Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми харесва как се лафи на теория. Нищо не знаем все още освен че дъното е Ашрок от преди 7-8 говини, ОС-ма е ХР и дамата  е набучила неизвестна дискретна видеокарта. А ние ще работим като хвърляме боб  и теглим с ченгел за "ненужните" подробности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая тема се развива в спам. Това все едно обеснявам на баба ми как да използва компютъра. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана, преместих кабела и всичко се оправи! 

Благодаря все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-накрая усяхме да кажем на човечето (незнам пол) да смени кабела! ;D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.