Премини към съдържанието
evgeni_kox

Подробности около проблема със Samsung SSD 840 EVO и неговото решение

Препоръчан отговор

Ето малко повече инфо около проблема с Samsung SSD 840 EVO и какъв всъщност е фикса от страна на Samsung с новия фърмуер клик. Дори и с този производствен бъг не съжалявам че съм го купил, няма въобще място за сравнение между SSD и HDD, дори и с този бъг функционира доста задоволително!

С две думи новия фърмуер ще прави рефреш на данните (презапис) ежеседмично.

* Сваляне Samsung Magician 4.6 в случай че на официалния сайт е достигнат дневния лимит на сваляне (файла е свален от официалния сайт).

* Сваляне Samsung Magician 4.6 от официалния сайт

* Версия 4.6 инфо .pdf

Иначе ето как стоят нещата при мене Samsung SSD 840 EVO 500GB

2015_04_24_154115.jpg  2015_04_24_155505.jpg  2015_04_24_160100.jpg
Редактирано от evgeni_kox (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със SSD Samsung 840 EVO, mSATA на Dell Inspiron N7720 SE. Доколкото разбирам са оправили времето за презапис на данните в новия Samsung Magician 4.6 да е веднъж седмично. След като махна предната версия 4.5 и инсталирам тази 4.6 и предполагам че през нея се ъпдейтва firmware-a. Това ссд го имам от Коледа на 2014г. и досега ми показва total bytes written: 1.15. Ако разбирам правилно до момента са записани 1.15тб, или греша?

Опитах се да го изтегля от сайта им, но лимита за download е ограничен. Утре ще се пробвам пак да го изтегля. За момента съм доволен от това ссд, подразни ме това че са сложили някакъв лимит за теглене от сайта им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталираш Samsung Magician 4.6 и той по принцип би трябвало да извърши обновлението на фърмуера, мисля че такава е процедурата...

Ако някого е направил обновлението нека сподели как се държи SSD-то след това..

По принцип се въздържам за сега докато Samsung Magician не се обнови сам, не ми е ясно дали ще го направи самостоятелно или ще се наложи ръчно обновление до версия 4.6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз деинсталирах старата версия 4.5 и инсталирах новата версия 4.6 на Samsung Magician. Но firmware-a си остана стария. Инсталирах и Performance Restoration 1.1 и чрез него опитах да ъпдейтна firmware-a, но не се получи (пак си остана стария firmware).

Не знам от къде да ъпдейтна, някакви съвети?

post-358691-0-13423000-1429892681_thumb.

post-358691-0-85199900-1429892685_thumb.

post-358691-0-42308000-1429892689_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да разгледаш тази страница http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/global/html/support/downloads.html

Бих те посъветвал да не правиш нищо на своя воля а да оставиш Samsung Magician да се грижи за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След инсталацията на версия 4.6 не ми намери никакъв ъпдейт на фърмуера но след няколко рестарта се появи

2015_04_25_045938.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз рестартирах сега десетина пъти, но не се появи ъпдейт на firmware-a в Samsung Magician 4.6. Засега ще го оставям така както е в момента. Ще го занеса за почистване и за слагане на термопаста, че не е почистван откакто е купен (11.2012г.) и нещо температурите на процесора са около 50-55 градуса само при отворена опера с няколко таба. След като го взема, ще се опитам пак да ъпдейтна firmware-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави Magician да си свърши работата той е създаден точно затова, когато става въпрос за фърмуер няма място за експерименти... защото може да има неприятни последици

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-странното е, че по средата на ъпдейта до EXT0DB6Q ми рече, че ми е прекъснала връзката. Явно Samsung още не са особено убедени в това, дали да пуснат новия firm...

Edit: TypO

Редактирано от LinKuei (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.