Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Проблема е следният:

Всеки път, когато пингвам адреса до рутера, пинга е много висок (с директна кабелна връзка към компютъра).

Примерен пинг тест от мен, копиран директно от cmd:

Pinging 192.168.0.1 with 32 bytes of data:
Reply from 192.168.0.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.0.1: bytes=32 time=152ms TTL=64
Reply from 192.168.0.1: bytes=32 time=291ms TTL=64
Reply from 192.168.0.1: bytes=32 time=21ms TTL=64
Reply from 192.168.0.1: bytes=32 time=280ms TTL=64
Reply from 192.168.0.1: bytes=32 time=237ms TTL=64
Reply from 192.168.0.1: bytes=32 time=262ms TTL=64
Reply from 192.168.0.1: bytes=32 time=28ms TTL=64
Reply from 192.168.0.1: bytes=32 time=4ms TTL=64
Reply from 192.168.0.1: bytes=32 time=40ms TTL=64

Ping statistics for 192.168.0.1:
    Packets: Sent = 21, Received = 21, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 291ms, Average = 62ms

Неща, които пробвах и не се получиха:

- Да ъпдейтна фърмуера на рутера (не се получи, смъкнах до предишната версия, но проблема остана).

- Да сложа Ethernet кабела в някой от другите портове на рутера (също не показа ефект).

- Да рестартирам настройките на рутера до фабрични (не показа ефект).

- Да рестартирам рутера около 100 пъти.

- Да използвам друг Ethernet кабел към компютъра (проблема остана, въпреки използването на друг кабел).

П.П.: Проблема с високите ping спайкове се появява когато си поиска (един ден може да няма никакви проблеми, а на другите два дни непрекъснато има ping спайкове).

На сто процента съм сигурен, че рутера е за сменяне, но искам да се посъветвам от вас дали може да се направи нещо по въпроса.

Поздрави,

ProudlyTM

Редактирано от ProudlyTM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пинг по wifi какво показва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е следният:

Всеки път, когато пингвам адреса до рутера, пинга е много висок (с директна кабелна връзка към компютъра).

Примерен пинг тест от мен, копиран директно от cmd:

Неща, които пробвах и не се получиха:

- Да ъпдейтна фърмуера на рутера (не се получи, смъкнах до предишната версия, но проблема остана).

- Да сложа Ethernet кабела в някой от другите портове на рутера (също не показа ефект).

- Да рестартирам настройките на рутера до фабрични (не показа ефект).

- Да рестартирам рутера около 100 пъти.

- Да използвам друг Ethernet кабел към компютъра (проблема остана, въпреки използването на друг кабел).

П.П.: Проблема с високите ping спайкове се появява когато си поиска (един ден може да няма никакви проблеми, а на другите два дни непрекъснато има ping спайкове).

На сто процента съм сигурен, че рутера е за сменяне, но искам да се посъветвам от вас дали може да се направи нещо по въпроса.

Поздрави,

ProudlyTM

До тук си се занимавал само с рутера и връзката между него и компютъра. Остава да тестваш и самия компютър и неговата LAN карта.

Пробвай да актуализираш драйвера й виж какви са настройките на драйвера.

Кажи каква ти е LAN картата.

Има ли други устройства в близост до рутера, кабела и компютъра?

От един разклонител ли се захранват?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да намалиш

ICMP-FLOOD Packets Threshold на 5 или дори на 0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До тук си се занимавал само с рутера и връзката между него и компютъра. Остава да тестваш и самия компютър и неговата LAN карта.

Пробвай да актуализираш драйвера й виж какви са настройките на драйвера.

Кажи каква ти е LAN картата.

Има ли други устройства в близост до рутера, кабела и компютъра?

От един разклонител ли се захранват?

LAN картата е Realtek 8111F-VB-CG, но не мога да намеря драйвери за нея в Google. Дъното е Asus P8B75-M LX, ако може да ми пратите линк за най-новия драйвер за картата.

Рутера се използва главно от настолния ми компютър (вързан с Ethernet) и от още 1 лаптоп, с Wi-Fi (рутера не се претоварва никога).

Да, от един разклонител се захранват компютъра, рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LAN картата е Realtek 8111F-VB-CG, но не мога да намеря драйвери за нея в Google. Дъното е Asus P8B75-M LX, ако може да ми пратите линк за най-новия драйвер за картата.

Рутера се използва главно от настолния ми компютър (вързан с Ethernet) и от още 1 лаптоп, с Wi-Fi (рутера не се претоварва никога).

Да, от един разклонител се захранват компютъра, рутера.

http://www.asus.com/Motherboards/P8B75M_LX/HelpDesk_Download/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнах до най-новият драйвер, но все още получавам пинг спайкове..........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Насочи се към антивирусния раздел преди да даваш пари за нов маршрутизатор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Насочи се към антивирусния раздел преди да даваш пари за нов маршрутизатор.

Сменял съм ОС 3 пъти от както имам рутера и никога не свалям malware, така че не е от Windows-а.

Редактирано от ProudlyTM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменял съм ОС 3 пъти от както имам рутера и никога не свалям malware, така че не е от Windows-а.

Е, и? Ако искаш ме слушай, ако не - парите са си твои. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето вече не знаеш от къде мое да си прикачиш нещо, бе да разбереш, ако нямаш надежеден софтуер за предпазване.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, и? Ако искаш ме слушай, ако не - парите са си твои.

Кой е казал, че ще купувам нов? Ще го оставя в гаранционен сервиз или да го оправят или да го сменят.

Имаш ли проблем с интернета?

Нямам никакъв проблем с интернета. Пингвал съм и връзка до Google и си беше нормално (когато рутера нямаше пинг спайкове)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да свържеш  рутера и лаптопа  с кабела и да пингнеш рутера с 1400 байта примерно?

Рутера хич не ми изглежда слабичък с тези гигабитови портове и посочени възможности за HD video streaming, че да се пъне с icmp :)

Редактирано от kovalski (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобно явление може да се наблюдава ако етернет кабела е над 100 м., което едва ли е така в случая. Ако някоя машина сваля торенти зад маршрутизатора, също може да има подобен ефект. Антивирусни, защитни стени и прочие програми за защита - по същия начин. Зловреден софтуер на машината може да натоварва връзката, както и други приложения които работят на заден фон. Дефектен мрежов адаптер - възможно е да се наблюдават загуби.

Проба с друг маршрутизатор може да даде ясна насока дали е в него проблема, или някъде другаде. По принцип icmp заявка не трябва да е > 1 ms.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам никакъв проблем с интернета. Пингвал съм и връзка до Google и си беше нормално (когато рутера нямаше пинг спайкове)

Вид дали ще има някакъв проблем, когато се появят аномалии в Ping-а към рутера. Имай предвид, че не всички устройства обичат да ги флуудят с пингове и е нормално да даде някой timeout. Другото, което трябва да с има предвид е DHCP lease time. Да не се окаже, че има timeout или вдигане на ping-а в момент, в който се "обновява" IP адреса на даденото устройство. След определено време даденият адрес "изтича" и рутерът периодично, спрямо зададен интервал ги обновява. С това се избягва запълването на излишно много адреси(почиства се) от устройства, които в даден момент са ползвали WLAN, в момента не са в мрежата или не са активни, та няма нужда да заемат адрес.

Пробвай от друго устройство да тестваш връзката. Да не се окаже някакъв проблем по софтуерната конфигурация. Провери етернет кабелите. Възможно е и рутерът да има проблем - да е дефектен, да прегрява и да дропи пакети, да има проблеми със захранването. Ако няма никакви други проблеми, просто си живей живота и не си измисляй такива. Ето как е при мене:

8072753X.png

Подобно явление може да се наблюдава ако етернет кабела е над 100 м....

Проба с друг маршрутизатор може да даде ясна насока дали е в него проблема, или някъде другаде. По принцип icmp заявка не трябва да е > 1 ms.

Много им разбирате. Ако има вдигнат firewall и flood control е възможно рутерът да реже. Кабелът не е необходимо да е над 100м, а буксата да е ръждясала(да, ръждясват при влага, не са медни, а помеднени, особено фрапантен е тоя проблем по морето). Също така дори при над 100м кабел може да няма проблеми. На 120м съм правил почти 100мегабита download. Това много зависи от качеството на кабела.

п.п В момента ping-вам 2 устройства - AP свързано по LAN след рутер, към който съм свързан аз. Имам скокове в ping от 1ms на 90ms. Ако няма никакви други проблеми с връзката, не е бавен интернета, няма загуби, играе се, тегли се, гледат се клипчета нормално, видеоразговори - всичко, за каквото се ползва интернета, няма никаква нужда от умуване и изрично задълбочаване.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз просто подчертавам някои факти, нищо повече.

Това, че ти си направил 100 Мбит даунлоуд по FTP над 100м. нищо не значи, особено ако говорим за обмен между локални машини. Както сам казваш зависи от кабела, но по подразбиране не трябва да се превишават тия 100м. - така е възприето в практиката.

Ако имаше активна flood защита, то щеше да дропи icmp заявките без изключение, а не да ги забавя... Ръждясал конектор - едва ли е незабележим чак толкова.

Относно AP-то ти, тия скокове в отговора са нормални по WLAN мрежа. Вържи се жично да видим дали ще е така.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да свържеш  рутера и лаптопа  с кабела и да пингнеш рутера с 1400 байта примерно?

Рутера хич не ми изглежда слабичък с тези гигабитови портове и посочени възможности за HD video streaming, че да се пъне с icmp :)

Пинга си го има и като свързах ethernet кабела към лаптопа - следователно, проблема не е от мрежовата ми карта на компютъра, нито от драйверите и..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нормално и то на кабел да има такова забавяне при пинг.

Видях, че си описал няколко стандартни неща, които си опитал и те са съвсем резонни и правилни. Варианта е просто рутера да има дефект, лошото е обаче, че често това не се признава за проблем. Писал си, че сменяш фърмуера, а мястото на рутера сменя ли го? Напоследък пак се забелязват засилване на атаките по ТП-линк рутерите. Вероятно не става дум за подобно нещо, но може да направиш един ресет 30/30/30 и задължително  да смениш паролата и юзера, които са по подразбиране веднага след това. Смени мястото на рутера. Опитай когато пингваш рутера да махнеш кабела на доставчика от WAN порта

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък пак се забелязват засилване на атаките по ТП-линк рутерите.

За атаките си прав. Ползват се Интернет страници с JS и phishing атаки, които да разгадаят(ако е стандартна) или да те прилъжат да си напишеш паролата за достъп до рутера. След това ти променят настройките на DNS и те пренасочват към зловредни страници, където да могат да качат и друг зловреден софтуер на компютъра ти. Аз не работя с default имена и пароли по тази причина.

Аз просто подчертавам някои факти, нищо повече.

По стандарт препоръките са едни, ISP-тата пускат понякога и над 100м кабели. Окислен конектор не е толкова лесно забележим винаги. Да, при flood защита ще дропи. При претоварено устройство, прегряващо устройство е възможно вдигането на ping-а на моменти. Просто изредих какво е възможно. Остава да се провери. Да, при жична връзка до AP Имам скок в Ping-а на моменти до устройството. Не скокове от такъв порядък, разбира се. 200-300ms са малко особени. За това питах дали няма проблеми с интернета и други. А е възможно и много банално нещо, като дефектен захранващ адаптер. Навремето отивам при клиент, за който се разбира, че сесиите му към интернет са по няколко секунди и връзка няма де факто. Беше изгубил адаптера си 9V на рутера и беше го сменил с 5V произволен. На рутера му светиха лампичките и само се ресетваше.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж това за адаптера въобще не се бях сетил, и да напълно резонно е. За окисление по етернет кабела, трябва да се пробва с друг (нов кримпнат или готов), но според автора не е там причината. За претоварването на устройството съгласен съм, по-назад в темата дори споменах за това (дали ще са торенти, или други програми които вдигат кънекции).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.