Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, захранването е PowerWalker VI 650 SE. Пуснах го да зареди батерията и го инсталирах на компютъра и работи добре, и програмата показва че акумулатора е зареден до 13,2V, както е нормално и за проба го изключих от мрежата и компютъра работеше 10 минути, докато батерията спадна до 10,5V и след това автоматично се изключи. Но после като включих захранването отново в контакта и пуснах компютъра и таман да зареди уиндолса да се появи картината на десктопа и изведнъж изключи и не щя да тръгне докато не го изключих отново и пак да го включа и сега работи. Свързах крушка на изхода, която свети норвално, но когато превключи на батерия, лампата премигва за момент и продължава леко да премигва, но без да загасва напълно, а ту по-силно, ту по-слабо и през неравномерен интервал от време. Това нормално ли е, при условие че тези пикове в напрежението са най-опасни за ел. уредите? Също така измерих честотата с честотомер и той отчете 49,5Hz, а на мрежата е малко под 50, но не може да се засече точно, тъй като всички пластинки трептят. Има ли дефект в захранването, а и бавно превключва, а завчера още преди да го купя премигна тока и компютъра се рестартира, а другия компютър, който също работеше изобщо не му се отрази, но той е с по-качествено захранване с грамадни филтри, и тежи поне 1кг. От какво може да е изключило, магазинерката, каза че може да е имало пик в мрежата, но то нали именно тези скокове трябва да коригира?

http://www.powerwalker.com/datasheet/Line-Interactive/PowerWalker%20VI%20650%20SE.pdf

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам една дума относно този проблем. Гаранция. Крушката да при мига. .. не ми се струва у ред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

peppone1, каакво правиш ти? Напълнил с и форума с теми за неработещ Windows, нерработещ UPS...Занеси си техниката в сервиз да я прегледат и си повикай квалифициран елтехник да ти оправи инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, къде я видя (че и измери) тая честота от 49.5 Hz?! Че и на мрежата под 50Hz!? С какъв уред?!
Нали се сещаш, че за да ти падне мрежовата честота под 50Hz трябва да чуеш по новините, че някоя от големите генераторни мощности е аварирала (примерно някой голям ТЕЦ). При нас, само да мръдне леко честотата и сигнализацията става коледна елха... Отделно при такива случаи си има АЧР (Автоматично Честотно Разтоварване), което работи с ускорение и сработва в рамките на под 2ms, като се грижи да поддъжа въпросната честота чрез изключване на консуматори по веригата. Можеш да си сигурен, че точно честотата по никакъв начин не е по-различна от 50Hz и това се следи много по-зорко, отколкото подаваното напрежение в мрежи Ниско Напрежение...

Явно UPS-а си има проблем, след като имаш паразитни смущения в изхода. Но това, както колегата belivakov е споменал - в сервиз. А относно електрическата инсталация - твърдо с две ръце за квалифициран техник, щото тия "малко под 50Hz" биха докарали кошмари на доста енергетици...

Редактирано от LinKuei (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам една дума относно този проблем. Гаранция. Крушката да при мига. .. не ми се струва у ред.

Там е работата, че не ми признават гаранцията, защото работило и искат да го занеса техниците да го тестват, но за какво да го нося след като сам мога да тествам? И накрая ще ми кажат че това захране е било предназначено за компютри, а не за крушки, то автомобилните инвертори за по 30 лв. вадят по-хубав ток. Как да докажа че има дефект след като работи?

LinKuei, на 25 Апр 2015 - 1:15 PM, написа:snapback.png

Пич, къде я видя (че и измери) тая честота от 49.5 Hz?! Че и на мрежата под 50Hz!? С какъв уред?!

Нали се сещаш, че за да ти падне мрежовата честота под 50Hz трябва да чуеш по новините, че някоя от големите генераторни мощности е аварирала (примерно някой голям ТЕЦ). При нас, само да мръдне леко честотата и сигнализацията става коледна елха... Отделно при такива случаи си има АЧР (Автоматично Честотно Разтоварване), което работи с ускорение и сработва в рамките на под 2ms, като се грижи да поддъжа въпросната честота чрез изключване на консуматори по веригата. Можеш да си сигурен, че точно честотата по никакъв начин не е по-различна от 50Hz и това се следи много по-зорко, отколкото подаваното напрежение в мрежи Ниско Напрежение...

Явно UPS-а си има проблем, след като имаш паразитни смущения в изхода. Но това, както колегата belivakov е споменал - в сервиз. А относно електрическата инсталация - твърдо с две ръце за квалифициран техник, щото тия "малко под 50Hz" биха докарали кошмари на доста енергетици...

Генераторите, които се въртят в ел. централите нямат постоянна скорост, затова честотата варира в рамките на нормалното. Имам едно старо видео Tensai на което изоставаше часовника, когато падне честотата, а в началото пък избързваше, но сега вече работи както трябва, но от доста години не съм го пускал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Генераторите, които се въртят в ел. централите нямат постоянна скорост, затова честотата варира в рамките на нормалното. Имам едно старо видео Tensai на което изоставаше часовника, когато падне честотата, а в началото пък избързваше, но сега вече работи както трябва, но от доста години не съм го пускал."

Сериозно ли твърдиш че има включени  в паралел в енергийната система ни генератори с непостояннна скорост (според теб затова честотата ВАРИРА в рамките на нормалното НО цитираш някаква измерена незнайно как често 49,5 Hz която вероятно е след твоя UPS ,а за мрежата споменаваш МАЛКО под 50  Hz.

Сигурен съм че това малко под 50 е не по малко от 49,90Hz защото ако пък падне под 49,2 за над 0,5 сек. се задействат за време не повече от 2-3 мс "АЧР".(Автоматично Честотно Разтоварване).

Това е една от защитите пазещи енергийната система ,да не говорим че тя има няколко стъпала и прагове на задействане.

Освен това съществува и АЧО (Автоматично Честотно отделяне) което пък образно казано пази споменатите от теб генератори !

В България от много дълго време не е имало сработване на АЧР и още по дълго на АЧО.

Както и да е при теб си измерил разлика в честота преди и СЛЕД UPS  а имаш и колебание в напрежението след UPS споменатата от теб лампичка колебанието в светенето и.

С две думи UPS за сервиз!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети по-подробно това което написах, защото казах че тока е нестабилен само в авариен режим, а иначе в мрежов всичко е наред. Както казх честотата я измерих с честотомер и вярвам на него много повече отколкото програмата, която показва 50,1Hz. Не знам както при видеото и тук да прави грешна синхронизация и затова да подава по-ниска честота, но не честотата е проблема, а премигването, което не е фрапиращо и няма голям скок в максималната стойност, която достига до 345V, а трябва да е 310-320V (това е входното изправено и филтрирано напрежение измерено на импулсното захранване на малък телевизор). Все пак мрежовото напрежение достига до 235V, но 25V разлика не е малко и може да се повреди някой уред. Имам един пробен мрежов трансформатор, който бучи доста силно, но не така меко, както когато е включен в мрежата, а доста по-режещо и накъсано при пиковете.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.