Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам една операция която не иска да се затвори "самата рана" , самата кожа е много тънка като вестник, казаха ми да пробвам да я подхраня с мед, но много лепка и е некомфортно много. Та ще съм благодарен, ако някой може да помогне. Дори, ако знае някоя бабина рецепта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бадемовото масло е доста подхранващо за кожата. Освен това витамини А и Е, също оказват положително влияние върху кожата (вътрешен прием).

Не знам, дали от "бабините рецепти" за Вашия случай е подходяща комбинацията мас+ невен. Иначе, доста ефективно при суха и "изстрадала"кожа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бадемовото масло е доста подхранващо за кожата. Освен това витамини А и Е, също оказват положително влияние върху кожата (вътрешен прием).

Не знам, дали от "бабините рецепти" за Вашия случай е подходяща комбинацията мас+ невен. Иначе, доста ефективно при суха и "изстрадала"кожа.

Просто казах, че не е важно дали е бабина рецепта, или някакъв мехлем. Просто искам кожата, да се подхрани и да стане малко по-дебела както трябва да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нашата къща от мн. време се ползва невен+зехтин в тъмно шише. Мажеш раната и за няколко дни се затваря. Ефективно при порязвания, изгаряния,...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нашата къща от мн. време се ползва невен+зехтин в тъмно шише. Мажеш раната и за няколко дни се затваря. Ефективно при порязвания, изгаряния,...

Ще бъде ли ефективно, при затворена рана, но покрита с много тънка кожа, която постоянно се къса.

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не са ти махали киста ? :D

Не виждам нищо смешно в това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще бъде ли ефективно, при затворена рана, но покрита с много тънка кожа, която постоянно се къса.

Доколкото съм чела, при такива случаи помага мазането на белега с течен колаген.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След операция, лекарят ми предписа да мажа раната с Контатубекс. Честно да ви кажа, при мен помогна, белег почти не се вижда. Не зная, дали при вашия случай, ще е ефективен, затова попитайте лекуващия ви лекар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След операция, лекарят ми предписа да мажа раната с Контатубекс. Честно да ви кажа, при мен помогна, белег почти не се вижда. Не зная, дали при вашия случай, ще е ефективен, затова попитайте лекуващия ви лекар.

То един лекар, идва ми се да го прибия некой ден.

Проблема е там, че самата рана е затворена, но е покрита с много тънка кожа и когато седна, самата кожа се къса и почва да кърви. Проблемната зона е на опашката, малко по-нагоре от ануса.

Доколкото съм чела, при такива случаи помага мазането на белега с течен колаген.

Благодаря, но белега не ме притеснява, а самата рана тъй като кожата постоянно се къса, а след това почва едно кървене.... Най-често се къса, когато тренирам през останалото време нямам проблеми, но ида ли да тренирам е някакъв ужас....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, но белега не ме притеснява, а самата рана тъй като кожата постоянно се къса, а след това почва едно кървене.... Най-често се къса, когато тренирам през останалото време нямам проблеми, но ида ли да тренирам е някакъв ужас....

Колагенът и еластинът, които се синтезират от организма помагат на кожата да се уплътни до нормалното си състояние.

Този процес трае от 2 месеца до 2 години.

Допълнителното внасяне на колаген ускорява процеса, хиалуроновата киселина също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колагенът и еластинът, които се синтезират от организма помагат на кожата да се уплътни до нормалното си състояние.

Този процес трае от 2 месеца до 2 години.

Допълнителното внасяне на колаген ускорява процеса, хиалуроновата киселина също.

Ясно, тогава от утре ще започна да го използвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, тогава от утре ще започна да го използвам.

Няма да е зле да се консултираш с хирург, който да ти препоръча най-подходящия препарат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е зле да се консултираш с хирург, който да ти препоръча най-подходящия препарат.

Вчера ходих до хирург-а, които ме оперира и 4-те пъти от киста на опашката, но и той незнаеше с какво да подхранвам кожата......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера ходих до хирург-а, които ме оперира и 4-те пъти от киста на опашката, но и той незнаеше с какво да подхранвам кожата......

В такъв случай се консултирай с друг хирург, пък и Trichocephalus би могъл да ти даде съвет.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай се консултирай с друг хирург, пък и Trichocephalus би могъл да ти даде съвет.

Точно това й направих, все пак човека явно е много по-добър от всичките лекари в моя град взети заедно....

Благодаря ти :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам нищо смешно в това?

Виж мой човек, много добре се досещам за мястото от където са ти махали киста. На такова място кожата зараства много трудно и заради това след превръзките с Дрен, се продължава с повърхностни превръзки които пазят кожата докато стане здрава. Тука хората дори не подозират, къде ти е правена операцията и ще ти дава изключително некомпетентни мнения. Бъди голям човек и отиди до една най-обикновена аптека ще ти обяснят как се правят тези превръзки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.