Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди време ми се прецака WD Blue 1TB или по точно два месеца след като му изтече гаранцията и го пенсионирах и върнах един много стар Samsung 500GB 16MB всичко добре нямаше лоши сектори и така нататък, но реших да проверя след една седмица и се беше появил един след време станаха 4 после се върнаха на 3 после 10, 19 и сега след всяко пускане на компютъра се появява един и сега са 24, но когато му пускам бавния тест със HDTune той намира макс 1 - 2 а преди това проверявам със Crystal Disk Info, та почвам да си мисля, че програмата ме бъзика нещо. Мерси Предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно, S.M.A.R.T.-a понякога не отразява коректно данните, особено при дискове с история (разбирай инцидент). На мен диск ми е вървял от възраст 40 години с обратно броене, вместо да отброява работните часове. Разбира се, като стигна до нула си продължи в нормална посока...
Въпросните Uncorrectable Errors са флаг, който вдига бит в регистър и по принцип не може да се променя. Това, че след всеки рестарт се появява различна стойност индикира за неправилно разчитане на въпросните флагове. Ако поддържа прилична скорост, то ползвай го с едно на ум или го остави като backup на възстановима информация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно, S.M.A.R.T.-a понякога не отразява коректно данните, особено при дискове с история (разбирай инцидент). На мен диск ми е вървял от възраст 40 години с обратно броене, вместо да отброява работните часове. Разбира се, като стигна до нула си продължи в нормална посока...

Въпросните Uncorrectable Errors са флаг, който вдига бит в регистър и по принцип не може да се променя. Това, че след всеки рестарт се появява различна стойност индикира за неправилно разчитане на въпросните флагове. Ако поддържа прилична скорост, то ползвай го с едно на ум или го остави като backup на възстановима информация...

Нормално работи, но сега забелязах, че тази стойност е за нестабилни сектори, а  не за непоправими (и го ползвам само временно края на месеца смятам да взимам нов)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.