Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, чух, че Visual Studio е станал open source и че  е безплатен вече. Вярно ли е това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз разбрах, че Pro версията ще е безплатна за малки фирми(съответно и за домашно ползване). По-точно ще им се дават до 5 копия. Visual Studio няма да е open source, а .NET.

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал 2015 Community, но доколкото знам, разликата между него и платените издания (Enterprise, Ultimate и т.н.) е много по-малка, отколкото разликата, която е имало досега между Express и платените издания.

https://www.visualstudio.com/products/compare-visual-studio-2015-products-vs

А между безплатен софтуер и софтуер с отворен код има ОГРОМНА разлика. Може би част объркването идва от това, че за VS Community пише, че е безплатно за ползване в проекти с отворен код.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, пак неразбрах каква е разликата между проект с отворен код и между безплатен. Може ли някой да ми обясни по-подробно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, пак неразбрах каква е разликата между проект с отворен код и между безплатен. Може ли някой да ми обясни по-подробно ?

отворения код е достъпен, може да го вземеш да го редактираш и да го ползваш при определени условия... безплатния софтуер може и да е със затворен код, тоест само разработчика си го редактира. примери:

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_BitTorrent_clients

със син фон в таблицата са тия с отворен код, със лилаво - тия със затворен. и едните и другите са безплатни в случая... не съм сигурен, че има платена програма с отворен код, тоест винаги е безплатно... но и ако има проблем не може да държиш никого отговорен, но ако разбираш достатъчно редактираш кода и решаваш проблема... понеже кода е отворен и ти не можеш да претендираш за някакви права...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое е по-добре да се ползва VS Community или VS Express ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.