Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,ще се опитам да обясня точно какво се случва ,за да можете да ми помогнете евентуално.

Преди около 5г. първият рутер,който си купих беше: linksys wrt54gl и проблема започна с него-сигнала трудно излиза от стаята в която е рутера,дори и да го хващам на 100% много трудно се свързвам с мрежата,ако се свърже ,2 мин.има нет после се разкача и 5-6 мин.нямам връзка.Виках техници от кабелния ми оператор,виках хора от обяви и всеки ми кзваше че проблема е някъде в къщи т.е. нещо пречи на сигнала.Имам СОТ,но не мисля че в него е проблема тъй като и други хора имат СОТ,но нямат проблеми с рутерите.Накрая един познат ми каза да сменя рутера,препоръча ми да взема NETGEAR или BUFFALO.Отидох в магазина и купих за 160 лв един Netgear WNR2000:

http://www.engadget.com/products/netgear/n300/wireless-router/

и проблемите спряха тотално,вече 5 г. никакви грижи,дори мин.година включих към него смарт ТВ,плейстейшън 3 и разбира се 2-3 лаптопа го ползват постоянно,както и смартфони и таблет отвреме невреме.С две думи пълно натоварване и никакви проблеми докато преди 2 месеца не му се случи случка и Нетгиъра замина в кофата.

Тръгнах да купувам НЕ евтин рутер за да е наред всичко и първо се спрях на този:

http://www.technopolis.bg/bg/Wi-Fi-adaptors/Wi-Fi-adaptor-TP-LINK-ARCHER-C20I/p/565846

двубандов,USB вход и незнам си кво и ... всичко започна отначало-сигнала трудно излиза от стаята,от съседната стая,почти винаги не открива изобщо мрежата,за сметка на това ловя десетина други мрежи,някои от тях дори не са от нашия блок.

Отидох и го върнах,и обясних какъв ми е проблема и консултанта ми предложи да взема този:

http://www.technopolis.bg/bg/Wi-Fi-adaptors/Wi-Fi-adaptor-TP-LINK-WR1043ND/p/565815

нямал екстри(USB,не е двубандов) но за сметка на това бил изключително мощен и като го настройх и дотук беше с мощноста му,дори и в стаята не мога да се свържа с мрежата не само с моя лаптоп а и с всички други устройства,свързвам се за малко и после се разкача.С този беше най-зле положението.Върнах и него и реших да взема най-евтиния но да е друга марка.Купих:

http://www.technopolis.bg/bg/Wi-Fi-adaptors/Wi-Fi-adaptor-DLINK-GO-RT-N150/p/526621

с него горе долу е търпимо положението-в стаята няма проблем,но в другите стаи е голяма мъка.Купих втора употреба-Netgear JWNR 2000

https://jarcomputers.com/p_WLNETJWNR2000

но и с него не е добре.Пробвах да ги свързвам като четох теми за свързване на 2 рутера в този форум ,успях по един начин,но не беше добре(първин рутер Длинка в спалнята и там няма проблем,нетгиъра-втори рутер в хола и непрекъснато се разкача от мрежата лаптоп който е в хола.

Сега съм на варианта-Д линка в хола и който е в спалня и детска стая да се спасява.

Мисля си дали да не купя пак един Netgear WNR2000 втора употреба ако намеря,но от друга страна си казвам,че не е възможно само един единствен рутер да може да работи в къщи.и никакъв друг да не става.

Очаквам някакви съвети и препоръки защото втори месец е някакъв страшен тормоз с ши–––--е рутери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по големи боклуци от netgear, dlink и linksys (тия последните са боклуци просто щото цената не съответства на качеството) няма... вземи си тп-линк TL-WR841N, тп линка който са ти дали даже е по добър от тоя дето ти препоръчвам... разкачането може да е по много причини: криптация, драйвери, заети канали, firmware (по някога излиза нова версия, която оправя проблеми като съвместимост в определени wifi адаптери и операционни системи)... хубавото на тп-линка е че може да видиш през него кои канали са заети и на колко децибела са (AP функцията се ползва за закачане по wifi към друг рутер, но аз си я ползвам за да огледам мрежата за най ненатоварен канал) друга причина да разкача може да е самия wifi адаптер на лаптопа, примерно интелските wifi са по големи боклуци и от ralink... ако рутера работи на N стандарт, пробива доста по трудно през стени от b и g. забрави тотално рутерите с вградена антена

http://www.tp-link.com/en/faq-468.html- как да избереш рутер с подходяща антена и да я насочиш в правилната посока.

п.с. мен ме бяха викали на адрес в 16 етажен  блок да настроя рутер (даже и аз си носих няколко за проба + wifi адаптери), ами оказа се, че стените са по 60см дебели и на това отгоре на една от двете стени между стаите в коридора голямо огледало и му обясних на човека че по никакъв начин няма да стане или да го духа или да си пусне кабел...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много думи , а нищо съществено не си казал. Освен,че си сменил няколко рутера. Започни от това на какви канали си настройвал рутерите, стандарт на криптиране на мрежа... Смяна на контакт/разклонител, смяна на местоположението на рутерите. Подмяна на драйвери на ОС-ма и въобще с какви ОС-ми работиш и те такива ти му важни дребни неща...

Опита ли се да намалиш силата на излъчване на рутерите. Защо всички си мислите, че трябва да се дупят докрай та да е стабилна връзката. Всъщност винаги връзката е двупосочна, демек както рутера така и клиента е важно как ще го "чува"... Уточни нещата и тогава търси под вола теле....

п.п. Сега се сещам, че често съм попадал на случаи когато такъв проблем е налице при наличието на утечка/ток по кабела на доставчика. Проверявал ли си за подобно нещо?

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

G рутерите са чуствителни на стени ако се намераш в къща или в панелен блок просто забрави от коридора до хола ако има една дебела стена сигнала ти да е 6+ . Аз имах такъв търпях го 1 година и накрая той умря и си взех tp link 740 N никакви проблеми с сигнала рутера е до банята  между детската стая и сигнала го дели една дебела стена до хола и пак си праска силен сигнал и добра скорост за данни супер съм доволен лаптоп, настолен , + 2 смартфона всичко е ток и жица . Съгласен се ,че Netgear е голям боклук никъде в нета няма добри оценки за него .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много думи , а нищо съществено не си казал. Освен,че си сменил няколко рутера. Започни от това на какви канали си настройвал рутерите, стандарт на криптиране на мрежа... Смяна на контакт/разклонител, смяна на местоположението на рутерите. Подмяна на драйвери на ОС-ма и въобще с какви ОС-ми работиш и те такива ти му важни дребни неща...

Опита ли се да намалиш силата на излъчване на рутерите. Защо всички си мислите, че трябва да се дупят докрай та да е стабилна връзката. Всъщност винаги връзката е двупосочна, демек както рутера така и клиента е важно как ще го "чува"... Уточни нещата и тогава търси под вола теле....

Kaналите винаги са на auto, стандарт на криптиране на мрежа: WPA+2PSK(TKIP+AES),смяна на конт,разклонител-няма,местоположение - винаги работещия нетгиър е бил там където и сега се мъча с другите, и трите лаптопа с windows 8.1,драйвери се опитвах да сменям на единия лаптоп,но нямаше нови,другия лаптоп е съвсем нов,плейстейшъна преди работеше на уаерлес от спалнята,но сега не с новите рутери.Не съм намалял силата на излъчване,защото и на работещия нетгиър не съм го правил,всъщност аз съм монтажник на мебели а не компютърен специалист и не съм толкова навътре в тези технологии.Не е нужно да се караш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не съм проверявал за отечка по кабела на доставчика -нямам представа как да го направя имам мултицет,но едва ли с него може.Ако има такова нещо,няма ли да влияе и на лан връзката ,когато свържа с кабел устройства няма проблеми.Само с силата и качеството на сигнала е проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не се карам аз така си говоря. Тествай за утечка/ток по кабела на доставчика задължително, тя много влияе на връзката и особено на безжичната. Може с мултицет, а понякога и фазомера хваща подобни утечки, так че пробвай с него първо. Опитай да заложиш на ръчно задаване на канала. Ако имаш 12-13 опитай там, те като цяло са една идея по-малко "населени". Всъщност виж кои канали са заети около теб и задай такъв по възможност през минимум  два канала от най-силните мрежи наоколо. Махни това TKIP криптиране не е необходимо и остави само AES. Ако рутера се намира в близост до друг излъчвател, като микровълнова фурна, безжичен телефон и каквото да е подобно устройство го премести.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поиграх си с мултицета,няма нищо фрапиращо-моменто дава 3-4 волта .Махнах TKIP и сложих на 12канал.Категорично отказва да намери мрежата от другата стая,сложих на 8 канал - същото.Върнах на auto и вече се свързва но мноооого бавно отваря страници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

въпрос - как е положението с кабел - да не се окаже проблем в настройките на лаптопите?

малко повече за устройствата свързващи се с 'главния' (този в който влиза кабела на доставчика) рутер, ако може снимка с настройките, като замажеш пароли и външните си адреси, може и настройка на мрежовата карта на лаптопа да снимаш като си вързан и т.н.

Схема на жилището е препоръчителна с отбелязване къде се използват най-често у-вата и къде е рутер-а - врати, стените какви са и т.н.

Аз лично съм с изпробвания от тебе 1043ND и нямам никакви проблеми с сигнала и бързодействите освен на стари устройства неподдържащи n стандарт - при тях се движи всичко доста зле, ама не ми се прекарва кабел, защото ползвам тази връзка рядко. Използвам изцяло ръчни настройки на мрежата и статични ip адреси зададени от мене - не разчитам на DHCP...

Редактирано от krassleto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има вероятност датчиците за СОТ да ти смущават излъчването на маршрутизатора. Направи проба с изключен СОТ ако е възможно.

Редактирано от Jonnie_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.