Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, бих искал да си сменя дънната платка, причината е че преминах на Nvidia карта и желая да сложа още една във SLI режим, сегашното ми дъно от подписа подържа само Crossfire.

Изискванията ми са:

1: Бюджет: 330 лв МАКС!! Не съм фен на принципа, "Абе то ще върви и със дъно за 80 лева, карай"

2: Нямам предпочитания за марка.

3: Държа дъното да е Z97 и препоръчително 8 phases design ( ако е възможно според бюджета разбира се)

4: Както казах трябва да подържа SLI и да има поне един PCI слот защото имам хубава саунд карта на такъв слот и не смятам да я изхвърлям.

5: По принцип дъното мислех да го поръчвам от Ник'м, но ако смятате че и от другаде става, няма да споря.

Ами това е, надявам се да съм бил изчерпателен и да не съм много нахален.

Мерси на всички отзовали се. Поздрави. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не по темата, но защо най-напред не изчакаш R9 390/X  и после да решаваш какво да купуваш и продаваш? Не остана време до анонса, а с тая GTX970  едва ли има игра, която да не ти върви на 1920х1080 с максимални детайли, още повече, че и процесора няма как да те ограничи след клок.  Да не стане така, че сега ще налееш 330 за дъно, а след това още поне 400-500 за видеокарта и накрая за 800 лева( като добавиш още поне 400 лева за GTX970, стават 1200) да има по-добра ооферта за 2560х1440? Защото само в това виждам смисъла от SLI - малко по-висока резолюция и ползване на DSR, ако нямаш подходящ монитор. А ако имаш, SLI  е разбираем избор. Просто аз не бих предприел никакви стъпки на тоя етап. Поне не и докато не се изясни производителността на серия 300. Естествено и предполагаемата цена.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не по темата, но защо най-напред не изчакаш R9 390/X  и после да решаваш какво да купуваш и продаваш? Не остана време до анонса, а с тая GTX970  едва ли има игра, която да не ти върви на 1920х1080 с максимални детайли, още повече, че и процесора няма как да те ограничи след клок.  Да не стане така, че сега ще налееш 330 за дъно, а след това още поне 400-500 за видеокарта и накрая за 800 лева( като добавиш още поне 400 лева за GTX970, стават 1200) да има по-добра ооферта за 2560х1440? Защото само в това виждам смисъла от SLI - малко по-висока резолюция и ползване на DSR, ако нямаш подходящ монитор. А ако имаш, SLI  е разбираем избор. Просто аз не бих предприел никакви стъпки на тоя етап. Поне не и докато не се изясни производителността на серия 300. Естествено и предполагаемата цена.

По принцип си прав, но така или иначе дори и да излязат 390/х то цената няма да е много ниска. Освен това винаги ще има по нови варианти, след като пуснат АМД ще излязат 970Ti 980Ti и така нататък. Не може да си винаги в час.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо си в грешка.

Дъното има два PCI-E слота и поддържа  Crossfire/SLI

Когато са две АМД карти е Crossfire, когато са Нвидия е SLI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нета пише, че вторият PCI-E слот специално на този модел дънна платка работи Х4 когато са боднати 2 карти, а по неизвестни за мен причини за Sli трябвало да е поне Х8. Магарии някакви на Нвидиа, които само те си знаят що изискват?!

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо си в грешка.

Дъното има два PCI-E слота и поддържа  Crossfire/SLI

Когато са две АМД карти е Crossfire, когато са Нвидия е SLI.

Петър, на сайта на Асрок за модела пише че подържа само crossfire, къде видя че подържа sli?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gaming 5 на GB ако още я има намалена.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип си прав, но така или иначе дори и да излязат 390/х то цената няма да е много ниска. Освен това винаги ще има по нови варианти, след като пуснат АМД ще излязат 970Ti 980Ti и така нататък. Не може да си винаги в час.

При всички положения едночипова карта е по-добра от две в SLI  или CF, дори тая едночипова да е 10% по-бавна. Причината е, че се избягват микронасичанията. За да получиш подобна по качество картина при SLI,  ти трябват и малко повече кадри. Освен това SLI  теоретично дава около два пъти повече кадри, но на практика са доста по-малко. Има го и момента, че някои игри не вървят добре при SLi и дори са възможни по-малко кадри, отколкото ако си само с една карта. Така ти си си дал парите напразно, а получаваш колкото би получил с една видеокарта. Ако си сигурен, че тоя SLi  ще ти свърши работа, вземай. Примерно ако играеш 2-3 игри и искаш точно заради тях повече кадри, ОК, ама ако разчиташ всяка игра да я играеш с около 2 пъти повече кадри, няма да стане. Аз пак ще направя сметката грубо. Даваш 330 лева. Видеокартата ти може да продадееш да кажем за 400 лева без проблем. Станаха 730. Поставяме и още 500 за втората видеокарта, ако я купуваш на старо и ето ти 1230 лева. А за 1230 може да се види какво ще има след 1-2 месеца, когато би трябвало да се разбере производителността на АМД картите. Почи съм сигурен, че за тия пари ще вземеш 390X  , която ще даде поне 70% повече кадри. Правя съвсем грубо сметките, без дори да съм поглеждал каква точно ще е производителността на 390X. Но дори и 50% повече да са кадрите, пак би си заслужавало спрямо две GTX970. Да не говорим, че и NVIDIA  може да извадят нещо на конкурентна цена или дори да смъкнат цените. И дори SLI  да се окаже по-бърз, то и цените ще бъдат по-ниски. Това са моите предвиждания. ю

ПП: SLI  се взима още в началото. Вземаш две GTX970  на момента и за 1300-1400 лева щеше да имаш доста по-бърза конфигурация от една GTX980. Дори и да не ти сработи SLI  при всички игри, то една GTX970  не е много по-бавна от GTX980. Ама след година почти да вземаш втора карта, е ненужно харчене на пари, още повече, че нямаш и дъно. А две GTX970  беше добре да се вземат в началото, защото на практика нямаше по-бърза карта от GTX980, a за 1400 лева щеше да имаш доста по-голяма производителност, която нямаше да получиш  по никакъв друг начин. Обаче сега излязоха доста карти или ще излязат. Примерно TitanX. Вярно че е скъпа, но според мен изобщо не е оправдано точно на тоя етап да вземаш втора GTX970. Може би ако ти е попаднала някоя за 300-400 лева си заслужава да се смени дъно, ама пак си го има риска със старото. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, до тук две предложения Gigabyte Z97X-GAMING 5 и Asus Z97 Pro Gamer. Прегледах им спецификацийте и двете са много добри платки покриващи изискванията ми, и цените са сходни. Проблемът е че не знам коя да избера? В нета не намерих сравнение специално между тези двете. Съвети?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, до тук две предложения Gigabyte Z97X-GAMING 5 и Asus Z97 Pro Gamer. Прегледах им спецификацийте и двете са много добри платки покриващи изискванията ми, и цените са сходни. Проблемът е че не знам коя да избера? В нета не намерих сравнение специално между тези двете. Съвети?

Грехота ще е да не отделиш още 16.21 лв. за това дъно:  ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2, Z97, DDR III, HDMI, DP,  LGA1150 Крайна цена 346,21 лв. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грехота ще е да не отделиш още 16.21 лв. за това дъно:  ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2, Z97, DDR III, HDMI, DP,  LGA1150 Крайна цена 346,21 лв. :D

Не ме разбирай погрешно, но явно не си прочел темата, едно от изискванията ми беше:
"4: Както казах трябва да подържа SLI и да има поне един PCI слот защото имам хубава саунд карта на такъв слот и не смятам да я изхвърлям."
Иначе много благодаря за включването.
Редактирано от COBRA (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме разбирай погрешно, но явно не си прочел темата, едно от изискванията ми беше:
"4: Както казах трябва да подържа SLI и да има поне един PCI слот защото имам хубава саунд карта на такъв слот и не смятам да я изхвърлям."

Вярно не съм дочел. А каква е звуковата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От подписа ми е:

Sound Card: Auzentech X-Fi Prelude 7.1 със сменени операционни усилватели на двата предни канала, както и сменен филтров кондензатор в захранващата част. Честно казано, не бих я сменил за по новите модели на Асус или Креатив.

Добре де, и все пак кое от двете дъна да взема? Или да си играя на онче-бонче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От подписа ми е:

Sound Card: Auzentech X-Fi Prelude 7.1 със сменени операционни усилватели на двата предни канала, както и сменен филтров кондензатор в захранващата част. Честно казано, не бих я сменил за по новите модели на Асус или Креатив

ОК. Виж GA-Z97X-UD3H.

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XECUTIONER, на 26 Апр 2015 - 8:55 PM, написа:snapback.png

Грехота ще е да не отделиш още 16.21 лв. за това дъно:  ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2, Z97, DDR III, HDMI, DP,  LGA1150Крайна цена 346,21 лв.  :D

Cobra , тази sound карта можеш да си я сложиш на PCIe x16 слота без проблем ..така че XECUTIONER  ти е дал добър варянт.

Редактирано от Сирини (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XECUTIONER, на 26 Апр 2015 - 8:55 PM, написа:snapback.png

Cobra , тази sound карта можеш да си я сложиш на PCIe x16 слота без проблем ..така че XECUTIONER  ти е дал добър варянт

Как точно става това? Нали тя е PCI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как точно става това? Нали тя е PCI.

Извинявам се за закъснението ,иначе ето:

http://m.youtube.com/watch?v=LSSHuMHbCWo

https://m.youtube.com/watch?v=9c_GG1HEGW4

Тук е обяснено.

Дори видео карта , която е предназначена за x16 слот , може да работо на x1 слот ,но ще работи по-бавно.. а във твоя случаи проблеми няма да има.

http://article.tech-labs.ru/47_8082_2.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за пояснението, това не знаех че става, ама така или иначе, сутринта поръчах GB Gaiming 5 :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

35k4z80.jpg

Така, след известни разправии със една фирма, дъното най после пристигна ( мамалигарска им работа) Доста е красиво, а като гледам биоса колко настройки има ще ми трябва висше по ядрена физика за да го разгадая :) Иначе доста време ми отне да пренаредя кабеляците и да сглобя цялата цигания наново, и сега за мое най голямо съжаление, преинсталация :( Като се сетя колко торента и игри трябва да възстановя........... ;) Както се вика със здраве да си го ползвам. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

35k4z80.jpg

Така, след известни разправии със една фирма, дъното най после пристигна ( мамалигарска им работа) Доста е красиво, а като гледам биоса колко настройки има ще ми трябва висше по ядрена физика за да го разгадая :) Иначе доста време ми отне да пренаредя кабеляците и да сглобя цялата цигания наново, и сега за мое най голямо съжаление, преинсталация :( Като се сетя колко торента и игри трябва да възстановя........... ;) Както се вика със здраве да си го ползвам. :D

Честито и  със здраве да си го ползваш! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.