Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички,

нужна ми е помощ относно избора на устройство, предполагам казващо се NAS устройство, защото от това, което успях да прочета до момента ми е необходимо точно  нещо с подобен принцип на работа.

Идеята ми е следната :

Става въпрос за много малък офис с 2 броя персонални компютри, 2 броя лаптопи и 1 брой мултифункционално устройство(скенер, факс, принтер модел Canon MF4150).

Искам да закупя подобно устройство или сървър, което/който да седи постоянно включено и на него да се съхраняват всичките файлове и всеки от офиса да има достъп до тях, да работи, да редактира и  запазва, както и да може да сканира/принтира от мултифункционалното устройство.

Работи се предимно с екселски таблици, текстови документи и снимки, т.е. с малки по размери файлове. Видео файлове и други подобни биха се използвали(стриймвали) в изключително редки случаИ.

Рутерът е модел TP LINK TL-WR841N

1-то pc е с Windows XP SP2, другите два са с Windows 7, а последният е с Windows 8.1

Моля за вашите конкретни предложения,  по възможност от доверени/изпробвани интернет магазини.

Бюджет ~~~500BGN~~~

Благодаря на всички предварително.

:help wanted:  :help wanted:  :help wanted:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи с кви операционни системи са. Иначе, за мен най-смислено е някаква щайга и raid. (Това, пак го четох тука, предлагаха го пред готовият nas, защото имало опция за ъпгрейд на мястото). Ако сам ще си правиш НАС-а, ще използваш операционната система FreeNAS, която буквално се събира на сд карта 1 гб. (и ще остане свободно място)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи с кви операционни системи са. Иначе, за мен най-смислено е някаква щайга и raid. (Това, пак го четох тука, предлагаха го пред готовият nas, защото имало опция за ъпгрейд на мястото). Ако сам ще си правиш НАС-а, ще използваш операционната система FreeNAS, която буквално се събира на сд карта 1 гб. (и ще остане свободно място)

За малки файлове нуждата от RAID автоматично отпада. Само идеята за FreeNAS е добра...

Моята препоръка е къстъм сървърче с едно headless Linux дистро (Debian/Ubuntu Server). Инсталират се основните пакети - FTP, Samba, и т.н. Не е нужно и кой знае какъв хардуер за реализация - дори Pentium 4 партинаран с 1 GB RAM ще са достатъчни. Вече дисковата система колкото позволи бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно този: qnap TS-231, но все пак е желателно да го инсталира специалист. 

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успех!

Готова работа и настроена оптимално от стотици програмисти и пусната за шир потреба. Хиляда пъти по добра пред сбирщай кошник. Малък и компактен. Инсталацията му е нищо особено. Nexs nexs и си на коня. Имам два на qnap (други модели само) и работят безотказно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успех!

Казваш го, все едно ще конструира ракета. Инсталацията е проста.

1. Включваш захранващия кабел в контакта.

2.Свързвате устройството с интернет в локална мрежа.

3. Инсталирате софтуера му.

4. Пиете една биричка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.