Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да попитам как мога да прочистя целия си компютър от вируси и зловредни файлове? Също така shells (към сайта) понеже хоствам сървър на една игра + сайт не мога да си позволя лукса да си преинсталирам компютъра тъй като всичко е в база данни сървърни файлове и прочие. Пределно ясно ми е, че не мога да премахна всичко на 100% но кажете ми как мога да достигна максимален резултат? Интересува ме да кача антивирусна или каквото препоръчате да премахна зловредните файлове и после пак да го махна. И ще ползвам за напред за сървъра само Kaspersky Web Security. Моля, кажете ми как и какво да направя? Ако е възможно малко по-опростено, тъй като не съм много запозната с IT термините и не съм толкова компетентна, колкото вас. Благодаря предварително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Предполагам, че става въпрос за Windows среда.

Ако е така, няма да е излишно системата да се провери с Malwarebytes Anti-Malware.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 е. В момента я проверявам с  тази програма в интерес на истината. Друга да препоръчате, или тази е достатъчна? И другото, което не е мястото на този въпрос тук, но.. Как да променя потребителското име? Тъй като е на кирилица. Промених го от контрол панела, натискам десен бутон на компютъра - свойства - и изписва  Име на компютъра ггг-PC Пълно име на компютъра: ггг-PC... Защо не става? И компютъра ми показа син екран и се рестартира това ми даде като грешка: Сигнатура на проблем:

Име на проблемно събитие: BlueScreen
  Версия на ОС: 6.1.7601.2.1.0.256.1
  ИД на езикова променлива: 1026

Допълнителна информация за проблема:
  BCCode: a
  BCP1: 0000000000000000
  BCP2: 0000000000000002
  BCP3: 0000000000000000
  BCP4: FFFFF80003084910
  OS Version: 6_1_7601
  Service Pack: 1_0
  Product: 256_1

Файлове, които помагат проблемът да бъде описан:
  C:\Windows\Minidump\042715-36519-01.dmp
  C:\Users\ггг\AppData\Local\Temp\WER-56472-0.sysdata.xml

Прочетете нашата декларация за поверителност онлайн:

Ако онлайн декларацията за поверителност не е налична, прочетете офлайн версията на декларацията ни за поверителност:
  C:\Windows\system32\bg-BG\erofflps.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друга програмка, за която се сещам, е AdwCleaner. Не се отнася толкова до вируси, колкото до нежелани програмки свързани с рекламите, както и туулбарове, и други.

Колкото до смяната на потребителското име, знам че никак не е лесно (пълната смяна + потребителската папка)

Тук предлагат вариант с направата на друго потребителско име и влизане през safe mode: http://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/19834.how-to-rename-a-windows-7-user-account-and-related-profile-folder.aspx

Тук е подобен вариант, но по-кратко обяснено: http://www.ghacks.net/2011/03/28/how-to-change-a-windows-account-name-and-user-profile-folder-name/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър Вечер!

Мисля , че темата не е на правилното място и админите ще мрънкат. :)

Та на въпросите ви.Ако не ви се спи ги почваш 1 след друг ;)

1.HitmanPro

2.Malwarebytes Anti-Malware

3.Dr.Web CureIt!

4.Avira EU-Cleaner

5.Kaspersky Virus Removal Tool 2015

6.Emsisoft Emergency Kit

7.Zemana AntiMalware

8.Антивирусная утилита AVZ 4.43 тук http://www.comss.ru/page.php?id=87

и т.н. списъка може да бъде доста дълъг

може да ги намерите например от този сайт http://www.comss.ru/list.php?c=virus_scanners

Не сте споменали имате ли в момента някаква антивирусна програма?

За адваре и реклами и променени зареждащи страници може да ползвате:

Junkware Removal Tool, Ultra Adware Killer, AdwCleaner

Може да ги намерите на тази страница: http://www.comss.ru/list.php?c=browsers

Ако изчакате утре някой от Специлиазирания отдел ще ви даде подрбни обяснения и напътсвия.

Нещо ако искате може да попитате и мен ;)

След това може да си инсталирате някоя сериозна антивирусна която да ви пази все пак.Не трябва да сте назащитени. :clown:

Ще помагаме ако се наложи :clown:

Редактирано от BackTrack5R3 (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър Вечер!Мисля , чче темата не е на правилното място и админите ще мрънкат. :)

Та на въпросите.Ако не ти се спи ги почваш 1 след друг ;)

1.HitmanPro

2.Malwarebytes Anti-Malware

3.Dr.Web CureIt!

4.Avira EU-Cleaner

5.Kaspersky Virus Removal Tool 2015

6.Emsisoft Emergency Kit

7.Zemana AntiMalware

и т.н. списъка може да бъде доста дълъг

може да ги намерип например от този сайт http://www.comss.ru/list.php?c=virus_scanners

Не сте споменали имате ли в момента някаква антивирусна програма?

За адваре и реклами и променени зареждащи страници може да ползвате:

Junkware Removal Tool, Ultra Adware Killer, AdwCleaner

Може да ги намерите на тази страница: http://www.comss.ru/list.php?c=browsers

Ако изчакате утре някой от Специлиазирания отдел ще ви даде подрбни обяснения и напътсвия.

Нещо ако искате може да попитате и мен ;)

Ами когато написах темата имах Kaspersky но не съм сигурна точно коя версия на антивирусната програма, но я изтрих. Сега си качих Kaspersky Internet Security понеже тя ми трябва относно сайта/сървъра. И преди това имах Avast, но не бях я пускала от доста време. Трябва ми една/две програми сигурни, с които да поизчистя компютъра, след което да ги премахна. Направих сканиране със Malwarebytes и ето резултата: scan.txtscan.txt

Редактирано от Кръстина Караджова (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами когато написах темата имах Kaspersky но не съм сигурна точно коя версия на антивирусната програма, но я изтрих. Сега си качих Kaspersky Internet Security понеже тя ми трябва относно сайта/сървъра. И преди това имах Avast, но не бях я пускала от доста време. Трябва ми една/две програми сигурни, с които да поизчистя компютъра, след което да ги премахна. Направих сканиране със Malwarebytes и ето резултата: attachicon.gifscan.txtattachicon.gifscan.txt

Не е клато да няма :shock11:  Пуснете сканиране с Хитман, Др.Веб и Авира клеънера задължително

Имате и нежелани неща инсталирани , които е хубаво да се деинсталират ако знаете кои ако ли не с допълнителните скениери ще помогнат за:

JRT: линк за сваляне на актуланата версия: http://thisisudax.org/downloads/JRT.exe

Current list of detected programs:

• 24×7 help
  • Advanced System Protector
  • AppGraffiti
  • Ask Toolbar
  • Astromenda
  • Babylon
  • Baidu
  • Blekko
  • Browserprotect
  • Browsersafeguard
  • Claro
  • Complitly
  • Conduit
  • DataMgr
  • Dealio
  • DealPly
  • Delta
  • Driver Pro
  • Driver Cure
  • Eorezo
  • ESafe
  • Facemoods
  • Fantastiames
  • Findgala
  • Freecause
  • Getsavin
  • Globaearch
  • Guffins
  • Hao123
  • ILivid
  • Iminent
  • Inbox Toolbar
  • Incredibar
  • Industriya
  • Istartsurf
  • JollyWallet
  • KingBrowse
  • Lasaoren
  • Linkury
  • Lyrics
  • Mighty Magoo
  • MoboGenie
  • Mocaflix
  • MyPC Backup
  • MyWebSearch
  • NewTab
  • Omniboxes
  • OoVoo Toolbar
  • OtShot
  • PC MightyMax
  • PC Optimizer Pro
  • PC Performer
  • PC Speed Maximizer
  • PC Speed Up
  • PCFixSpeed
  • PCSafeDoctor
  • Plus-HD
  • Pricepeep
  • Privitize
  • QuestBasic
  • Quiknowledge
  • Qvo6
  • Qwiklinx
  • RocketTab
  • Savesense
  • Search Protection
  • Searchqu
  • Snap Do
  • Speeditup Free
  • Strongvault
  • Swag Bucks
  • SweetIM
  • SysTweak
  • Tidynetwork
  • TopArcadeHits
  • Visualbee
  • Wajam
  • Web Assistant
  • WebEnhance
  • Whitesmoke
  • XTab
  • Yontoo
  • Yrjie
  • Zoomex
  • Zugo
  • …and many more!

Съдейки от лога на Malwarebytes тя не е отркила вируси, а само нежелани програми, но аз умишлено ви подредих последователноста на програмите с които да чистите вируси и после адваре.

Линкове да давам ли? :clown:

Редактирано от BackTrack5R3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре е да посетите https://www.kaldata.com/forums/topic/132819-%d1%81%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b5%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bc%d0%b8-%d0%b5-%d0%b8%d0%bd%d1%84%d0%b5%d0%ba%d1%82%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d0%b2%d0%be-%d0%b4%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d1%8f-%d1%81%d0%b5%d0%b3%d0%b0/

да изпълните инструкциите и да изчакате за указания от член на HJT.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдааа, като гледам как пита красивата госпожица май наистина е по-добре да се обърне към HJT за съвет и по внимателно с утилитките, че уйде сървъра у ряката. ;) А и Касперски не е панацея при заразена система, макар че в лога няма нещо сериозно... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Предполагам, че става въпрос за Windows среда.

Ако е така, няма да е излишно системата да се провери с Malwarebytes Anti-Malware.

Извинявай, но ако беше чел правилата на антивирусният раздел, щеше да разбереш че ти нямаш право да предлагаш този инструмент, а само екипа вирусоборци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.