Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте намира ми се една стара машинка на която вече не издържам да работя.

BIOS Type    AMI (05/21/10)
Motherboard Name - ASRock K10N78M Pro  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
CPU Type  -  DualCore AMD Athlon II X2 250, 3000 MHz (15 x 200)
Motherboard Chipset  -  nVIDIA GeForce 8100, AMD K10
Video Adapter  - AMD Radeon HD 6570  (1 GB)

Optical Drive  -  HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 ATA Device  (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:22x/8x, DVD-RW:22x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

Disk Drive  -  ST3500418AS ATA Device  (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Събрал съм да кажем едни 300 лева и тези дни се ровя из сайтовете и търся някаква комбинация от най-важните за смяна компоненти според мен(дъно,процесор и рам памет)

Това е което събрах максимално близко до цената като се опитвах да взема максимума за този минимален бюджет е следното :

-AMD X6 FX-6100 3.3GHz AM3+ Процесори

-Дънна платка ASRock 960GM-VGS3 FX, Socket AM3+

-Памет HyperX FURY Blue 4GB, DDR3, 1600MHz, CL10, 1.5V

Междинна сума eMAG:
31097лв.
Сега идва вашата част в която да споделите какво мислите и дали знаете други варианти.
Също така ще имам ли нужда от по ъпгрейд на биос-а и допълнително охлаждане за системата. Кутията ми е стандартна ппц нщ "специално" а захранването е 430w някакво китайско което подлежи на смяна но по късно.

Пс.Компютърът се ползва за всичко като започнем със Скайп, интернет сърфиране,музика, гледане на много филми и стигнем до видео монтаж със Сони Вегас(без коментари как го правя със този компютър) и естествено игрите. Наблягам най-вече на Дота 2 и разни ММОРПГ-та така че нямам нужда и не мога да си позволя да хвърля 300 лв за процесор колкото и да ми се иска а относно видео картата за момента върши работа.
Редактирано от Stanislav Yordanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/pamet-kingston-hyperx-fury-blue-4gb-ddr3-1866mhz-cl10-1-5v-hx318c10f-4/pd/DCHP1BBBM/

по-добре е тази,на по-късен етап още една плочка,след като се занимаваш с обработка на видео ще ти е нужна

Редактирано от matadorBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте намира ми се една стара машинка на която вече не издържам да работя.

BIOS Type    AMI (05/21/10)

Motherboard Name - ASRock K10N78M Pro  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

CPU Type  -  DualCore AMD Athlon II X2 250, 3000 MHz (15 x 200)

Motherboard Chipset  -  nVIDIA GeForce 8100, AMD K10

Video Adapter  - AMD Radeon HD 6570  (1 GB)

Optical Drive  -  HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 ATA Device  (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:22x/8x, DVD-RW:22x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

Disk Drive  -  ST3500418AS ATA Device  (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Събрал съм да кажем едни 300 лева и тези дни се ровя из сайтовете и търся някаква комбинация от най-важните за смяна компоненти според мен(дъно,процесор и рам памет)

Това е което събрах максимално близко до цената като се опитвах да взема максимума за този минимален бюджет е следното :

-AMD X6 FX-6100 3.3GHz AM3+ Процесори

-Дънна платка ASRock 960GM-VGS3 FX, Socket AM3+

-Памет HyperX FURY Blue 4GB, DDR3, 1600MHz, CL10, 1.5V

Междинна сума eMAG:
31097лв.
Сега идва вашата част в която да споделите какво мислите и дали знаете други варианти.
Също така ще имам ли нужда от по ъпгрейд на биос-а и допълнително охлаждане за системата. Кутията ми е стандартна ппц нщ "специално" а захранването е 430w някакво китайско което подлежи на смяна но по късно.

Пс.Компютърът се ползва за всичко като започнем със Скайп, интернет сърфиране,музика, гледане на много филми и стигнем до видео монтаж със Сони Вегас(без коментари как го правя със този компютър) и естествено игрите. Наблягам най-вече на Дота 2 и разни ММОРПГ-та така че нямам нужда и не мога да си позволя да хвърля 300 лв за процесор колкото и да ми се иска а относно видео картата за момента върши работа.

Много добре си я подбрал и мисля , че това ти е повече от достатъчно.. за тази сума , това е най-доброто.. Та да минем към биоса - Не , няма нужда да се ъпдейтва биоса , можеш и тук да видиш : http://www.asrock.com/mb/AMD/960GM-VGS3%20FX/?cat=CPUработи със P1.20 ... На това дъно , работят процесори до 95W... и тези които искат ъпдейт са FX 8*** сериите , но във твоя случай , проблем няма да имаш.

И както каза Matador , е желателно да вземеш 1866Mhz-овата рам.

Редактирано от Сирини (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между 1600 мхз и 1866 няма да се усети съществена разлика. Скоростта на обработка зависи от друго, не толкова от оперативната памет и честотата й... Аз лично мисля, че ще е по-добре да се вдигне още малко бюджета, и да скочи направо на FX6300.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.