Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, реших да пробвам да вържа монитора ми към лаптопа и да разделя екрана така че като играя да се вижда и на двата монитора а и не само като играя :) Закачих го сичко 6 проблема е там че не мога да го разделя. Със Windows 8.1 съм, ще съм много благодарен ако може да ми по-могнете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, .....................

Не става много ясно какво точно искате да постигнете?

Може би играта да ползва цялата ви екранна площ? Като начало големината на пикселите ще е различна, вероятно и резолюцията. 

Обикновено когато игра се пуска да върви на няколко монитора, то е желателно те да са с еднаква резолюция и размер за да не са товари системата с допълнителни изчисления.

Да не говорим, че по високата резолюция ще доведе до спад в кадрите, а и говорите за лаптоп а те и без това не са много за игри та шанса да го изпържите нараства драстично.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо ако искате да използвате площта и от двата монитора то ще стане грозно... един по-малък, един по-голям или монитора е 16 инча ако е така, няма проблем... Ако пък искате дублиране също е вариант, но ако резолюцията на втория е по-висока отново става грозно.. Както и вече може да си избирате дали да показва само на монитора на лаптопа или втория... Всички настройки стават с десен бутон на работния плот, резолюция на екрана... или от драйвера за видео картата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че от там стават настройките ама не мога да се оправя... Иначе да монитора си е 16 инча. Ако може само 1 снимка или нещо което да ми покаже как да настороя всичко ще съм благодарен че нещо не мога да се справя. И няма как да изпържа пс пич няма го слагам във фритюрника :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...... И няма как да изпържа пс пич няма го слагам във фритюрника :D

Ми във фритюрника шанса да го изпържиш е доста по малък отколкото да геймиш на два дисплея.

Да добавя че екраните ще са ти на различни височини освен ако не дигнеш лаптопа на неща но тогава ше ти се изкриви ръката от страната поза, а и дори и 16ка да е монитора пак ще се различава картинката и ще е грозно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай ще поддигна лаптопа няма се изпърже 100% може си спокоен. Кажете ми само как да го накрам това да стане :) Какви настройки да направя че да е на двата екрана :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай ще поддигна лаптопа няма се изпърже 100% може си спокоен. Кажете ми само как да го накрам това да стане :) Какви настройки да направя че да е на двата екрана :)

Напротив 100% съм сигурен че ще го ама проблема си е твой както и парите.

А настройките са във видеодрайвера ти и ние няма как да отгатнем с какво видео и драйвер си за да ти го обясним без да дадеш повече инфо.  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жорка, PConline е дяволски прав. С игри много лесно ще изпържиш бюджетната видеокарта. Те (видеокартите) и само с един монитор изгарят твърде лесно в игри, а с два...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пс то е за игри едвали ще се изгори. Пак и е във гаранция :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, Само ще задам един въпрос - цената на лаптопа над 3500лева ли е? Ако да - мога да се съглася, че е за игри.

А това, че е в гаранция - ще стоиш ли един месец без лаптоп, т.е. докато е в сервиза? И така няколко пъти! Мисля, че не....

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Offtopic  :offtopic_s:

И да му обяснявате и да не му.... полза няма пичове. Лапето си знае неговото. Оставете го да се опари, че да му дойде акъла у главата.  ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пореден път инсталирайте последен драйвер за видео картата и от него конфигурирайте... ето и една ориентировъчна снимка от моя лаптоп за вградено видео...

8078858R.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кратко с картинки - https://support.microsoft.com/en-us/kb/976064

Подробно с картинки за Intel/Nvidia/AMD - http://www.pcworld.com/article/259794/how_to_set_up_multiple_monitors_in_windows_8.html

И си следи много внимателно температурите на GPU/CPU.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще да стои и 2 години в сервиза имам и друг пс ;) Мерси много star_computers и  ForBan

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека да го гори, нали трябва да има хляб за всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.