Премини към съдържанието
Anne

Двойните стандарти на запада

Препоръчан отговор

Огорчена съм...........само тук мога да го споделя............и за съжаление, сигурно ще бъда цензурирана........Все нямам късмета да се родя в правилното време..........когато престъпниците са по затворите и без права...........

Изключително много съм огорчена............от скапаната демокрация. При която до откат слушаш само за Чернобил, алчните пенсионери, майки и инвалиди, ограбили държавата, за "лошата" Русия, за "многострадалните" беленци и други подобни. А за Фукушима и нейната радиация, за това, че ни управляват мафиоти и предатели българоубийци, за това колко полицейска и нацистка държава е САЩ, за това, как нацизма се възражда в Украйна и как изкарват нацистките лагери някакви хуманни седенки...........
После не се учудвате защо садиски душат бебетата ви в болницата............

Бомбардировките с обеднен уран в Сърбия докараха епидемията от рак в България, нещастни дебили такива! Както и ГМО храните в лъскави опаковки, които рупате наивно!
Западът извършва геноцид нас нас!

Чернобил, та Чернобил..............А Фукушима да тъне във вечна забрава явно............. Мдааааааааа, западната радиация е "хубава"!

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... за това колко полицейска и нацистка държава е САЩ...

Не знам доколко САЩ е полицейска и нацистка държава, но:

Съединените щати вече не могат да се смятат за идеал на демокрация за целия свят, тъй като самите те не се явяват демократична страна. До този неочакван извод стигнали американски учени.

САЩ вече не са демокрация, тъй като политическите решения, вземани от държавата, не служат на потребностите на гражданите, а на интересите на неголяма група хора, преставляващи така наречения икономически елит.

Германското делово издание Deutsche Wirtschafts Nachrichten нарича „поразителен“ този извод на учените от Принстънския университет.

Резултатите от изследването, проведено от един от най-старите и престижни американски университети, са „важни и от гледна точка на външната политика: ако Америка се въвлече в някакъв конфликт – както например сега с Русия, – то правителството на САЩ действа не в интереси на американския народ, а изхождайки от търговски интереси“, пише изданието.

Основен резултат от изследването е това, че политическите и обществените групи, представляващи интересите на американците, както и самите американски граждани в повечето случаи „имат незначително влияние или изобщо нямат никакво влияние върху политиката на своята страна“, цитира DWN изследването.

Като изучили многобройни допитвания до общественото мнение, принстънските учени стигнали до извода, че основният принцип на американската Конституция – подчинението на властта на волята на мнозинството – по никакъв начин не се реализира на практика.

„Нашият анализ показва, че повечето американци всъщност оказват доста незначително влияние върху политиката. Разбира се, американците имат право на глас, свобода на словото и събранията. И все пак, доколкото във властта доминират мощни икономически организации и неголяма група влиятелни политици, то претенциите на Америка да се смята за образец на демократично общество предизвикват сериозни съмнения“, пише в изследването.

Изводите на учените следва да станат сериозно предупреждение за европейските лидери, смята изданието. Проблемите и конфликтите, с които днес се сблъсква светът, в голяма степен са породени от политиката на САЩ, която отдавна обслужва интересите на ограничен кръг лица.

И на американците не им е лесно.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак се изненадах,но за пръв път съм съгласен с теб

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малък анализ по въпроса, дали САЩ е демокрация. Вярно писано е в блог, ама надали някой от дедовците учени в БАН ще напише в докторат, или дори само ще пошепне в  кьорсурат  реалното положение на нещата - твърде много рискува, баш пред пенсия.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малък анализ по въпроса, дали САЩ е демокрация. Вярно писано е в блог, ама надали някой от дедовците учени в БАН ще напише в докторат, или дори само ще пошепне в  кьорсурат  реалното положение на нещата - твърде много рискува, баш пред пенсия.

Много добре е описана американската демокрация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя клип беше показван и в други теми преди не чак толкова време. Не помня дали в някоя от предишните части на темата за Украйна, или някъде другаде в "Политика". Общо взето не е единствения, а има и заснети лекции на различни капацитети по подобни общи, както и по-конкретни проблеми в шоуто на Тед.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя клип беше показван и в други теми преди не чак толкова време. Не помня дали в някоя от предишните части на темата за Украйна, или някъде другаде в "Политика". Общо взето не е единствения, а има и заснети лекции на различни капацитети по подобни общи, както и по-конкретни проблеми в шоуто на Тед.

аз не съм го срещала тоя клип и попадам на него днес за първи път

и мислех че тук му е мястото ама където искате го слагайте

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз не съм го срещала тоя клип и попадам на него днес за първи път

и мислех че тук му е мястото ама където искате го слагайте

:D

Според мен доктора иска да коментираш нещо под, или над клипа, за да стане ясно личното ти отношение и как ти разбираш това, което се изявява с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен доктора иска да коментираш нещо под, или над клипа, за да стане ясно личното ти отношение и как ти разбираш това, което се изявява с него.

аха, ми добре

значи Земята е една от многото планети, на които ние се прераждаме за да се учим и да се издигаме на по-висше духовно ниво

ама на Земята й таковахме мамата отвсякъде и тя повръща вече от нас - със земетресения, наводнения и други природни бедствия

ние не можем да осъзнаем че сме нейни гости за малко

ти като отидеш някъде на гости рушиш ли - не нали - ама ние рушим ли рушим

е нека си отмъщава като я боли

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш,че нещата са двоен стандарт не поради нормални битови или политически проблеми, а заради лоша карма?   :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е нека си отмъщава като я боли

Е ако това не е антропоцентризъм, значи такова явление няма.

Супер обективна и непротиворечива статия е това. По забавно ми е тия де са харесали мнението за статията, дали са я прочели цялата, и дали наистина са съгласни с това дето го пише вътре. И цитира Олег Платонов, който е най-надеждният източник по въпрос. Яка работа, руски ултранационалист, псуващ американци, че са трепали германци в концлагери... само не си помисляйте, че е лицемерие...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш,че нещата са двоен стандарт не поради нормални битови или политически проблеми, а заради лоша карма?   :ohmy:

то лошата карма ние си я правим никой друг

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Западът извършва геноцид нас нас!

Радиация за масите

Как Политбюро предпази само себе си от замърсяването след аварията

zx620y348_257507.jpg

Къде бяхте на 1 май 1986 г.? На манифестация, вероятно ще кажете вие. Лошо, ще кажа аз. Или пък - било е събота, излезли сте на чист въздух. Още по-лошо, ще ви отговоря. 

Всъщност единственото, което е било добре да направите на този 1 май, е да си останете вкъщи, да облепите прозорците, да сложите мокър парцал под вратата, да отворите консервите и да не излизате поне седмица. 

Но не сте го направили. Вместо това сте излезли, дъждът ви е намокрил, купили сте „току-що ги откъснах“ марули от пазара, направили сте голяма салата, проветрили сте вкъщи... И така още седмица. На 7 май (ако слуховете не са ви достиг­нали преждевременно) с изненада сте чули как от телевизионния екран някакви държавни мъже обясняват, че радиационният фон е в процес на нормализиране. Моля? Какъв фон? 

Оттам и вицът: „Какво е радиация? Онова, което го няма, но непрекъснато намалява.“ 

Облакът от Чернобил достига България именно на 1 май. На 2 май в района на София са отложени толкова радиоактивни вещества, колкото са се утаили през целия период между 6 юли 1969 г. и 31 март 1986 г. За периода 30 април - 2 май радиоактивното замърсяване на приземния въздух средно за страната се повишава няколко хиляди пъти спрямо обичайните стойности преди аварията. Обикновено при такива ситуации населението веднага е предупредено да ограничи излизанията поне в първите няколко дни, да не яде зеленолистни зеленчуци, да не пие мляко... Не и в България. С цел „да не се всява паника“ на хората не се казва ни-що. 

Същевременно в първите дни на май ген. Илия Кашев, началник на Управлението за безопасност и охрана (УБО), което се грижи за „първите“ в държавата, издава заповед „снабдяването с хранителни продукти, плодове и напитки да се извършва от наши снабдителни бази след дозиметричен контрол“; да се осигури натурална минерална вода, а за хигиенно-битови нужди да се използва дълбоко сондирана вода. Със заповедта се забранява изхранването на животните от фермата „Врана“ със зелена маса „до второ нареждане“. Докато хората практически се тъпчат с радиация, по линия на УБО в няколко лаборатории в страната започва изследването на… всичко, което 

„Богоизбраните“ 

предстои да консумират. В интервю за 24 часа от 2001 г. Христо Борисов, който е бил шеф на химико-бактериологичната лаборатория на УБО през 1986 г., разказва за „кошмара“ си да намери чисти продукти. Оказва се, че стопанство „Врана“ е замърсено, дори яйцата са радиоактивни. За известно време хората от Политбюро ядат предимно консерви и сухо мляко. 

„Череши, ягоди... в нашата лаборатория идваха много храни за изследване, знаеше се кои са по линия на УБО“, казва Петър Делчев, който през 1986 г. е работил като компютърен специалист в нискофоновата лаборатория към експерименталния ядрен реактор в София. Тази лаборатория е една от многото, които решават да изследват замърсяването на територията на държавата. В първите дни на май към Министерския съвет, ЦК на БКП и Политбюро потичат реки тревожна информация. Отговорът? Преувеличавате. „А беше страшно, с тъжна усмивка обобщава Делчев - единственият, който се вслуша в думите на специалистите, беше генерал Добри Джуров. По негово разпореждане армията моментално мина на консерви.“ 

„Разбрахме почти веднага. В „Работническо дело“ се появи мъничко съобщение за аварията в чернобилската АЕЦ. И ние взехме да се оглеждаме и да проучваме“, казва доцент Иван Манджуков, ръководител на катедра „Атомна физика“ към физическия факултет на Софийския университет. „Първо се обадиха шведите. Между другото такъв тип замърсявания първо се откриват в атомните електроцентрали. Те имат много строг контрол на радиоактивността. Когато шведите разбират, че не е от тях, започват да съобщават“, спомня си доцент Манджуков. На 3 май става ясно, че в замърсяванията присъстват т.нар. горещи частици - първите са открити до изтривалката на дома на тогавашния ръководител на катедрата Цветан Бончев. Тези частици - прашинки от ядреното гориво, са особено радиоактивни и представляват сериозна опасност при вдишване. Още на 4 май Бончев праща до щаба на Гражданска отбрана доклад, в който разказва за частиците и заедно с това предлага да бъде предупредено населението за необходимостта от: щателно измиване на пресните зеленчуци, измиване на улиците със силна струя вода, йодна профилактика при децата, която рязко ще намали съдържанието на радиоактивността в щитовидната жлеза. Властта предпочита да 

Запази мълчание 

Каква е ролята на Тодор Живков? В свое интервю във вестник „Стандарт“ през 2005 г. ръководителят на Националната следствена служба Ангел Александров твърди, че „на 4 май, когато докладват на Живков, че положението е много сериозно, той кима с глава и казва: „Ще си мълчим.“ 

„На 30 април с жена ми пътувахме за Северна България, на гости на приятели, които имат вила в Плевенско. Заваля един силен дъжд и хубаво ни намокри. Този ден ядохме салати с марули, лук и други подобни. Което означава, че с оглед първоначалното натрупване на нуклиди сме се нахранили добре“, спомня си със смях професор Георги Василев. Той е автор на няколко книги (последните са „Радио­екология“ и „За живота и радиацията“). През 1986 г. е бил завеждащ секция радиационна защита към Института по радиобиология и радиационна хигиена. „На 1 май вечерта звъни телефонът, обажда се една от моите колежки, която тогава работеше в Комитета по атомна енергия, и вика „я да вземеш да се върнеш“. Питам „що да се върна, бе“, тя казва „някакво замърсяване се получи“. Какво замърсяване? От някакъв облак. Тук е моментът да спомена, че една от характеристиките на естествения радиационен фон е нивото на гама-лъчението. Та колежката ме пита: „Ти като си мерил гама-фона в София, колко е?“ Ами 70-80-90 наногрей на час. „А сега знаеш ли колко е?“ Не - „700“. Разговорът там приключи, ние се качихме на колата и се прибрахме в София. На 2 май сутринта.“ 

Професор Василев разпалено разяснява как „на 23 май БТА почти тържествено информира, че „всички ограничения се отменят“. Това обаче бе абсолютно необосновано и прибързано, защото до този момент си беше почти отишъл само йод 131, а много други радионуклиди начело с цезий-137 (с период на полуразпад 30 години) и цезий-134 (2 години) си бяха тук“. Той споменава и за 

Втория радиационен пик 

в края на 1986 - началото на 1987 г., получил се, защото „народното стопанство“ не се съобразява с препоръките на експертите да изхвърли първия пролетен откос от зелените фуражи, и така радионуклидите попадат в месото и млякото. Чрез храните цезият в орга­низма на хората се увелича­ва силно, като на места достига стойности, по-високи от май 1986 г. Това е т.нар. втори Чернобил за България. 

Равносметката? След 1990 г. екип от катедра „Атомна физика“ издава книга „Истината за чернобилските замърсявания в България“. Изследванията показват, че сумарната радиоактивност, отложена през май 1986 г., е по-висока от стойностите през чист период, както следва - 90 до 1400 пъти в Северна България; 340 до 1700 пъти в Южна България, 1300 до 31 000 пъти в планинските райони. По степен на замърсяване (ако не броим Русия, Украйна и Белорус) България е на пето място в Европа след Швеция, Финландия, Австрия и Норвегия. По ефективна доза облъчване на населението за първата година, обаче е на първо място на Стария континент - заради липсата на информация, оттам и на предпазни мерки. 

Ядосахте ли се? Нека ви ядосам още малко. В началото на май, докато българите ядат своите радиоактивни салати, а децата тичат в прахта, из страната лети специален правителствен хеликоптер с хипертайна мисия. Той е снабден със свръхчувствителна апаратура и разузнава къде има по-чисти райони, където да се разположат безопасно ръководните кадри.

http://www.capital.bg/vestnikut/k1/specialna_tema/2006/04/14/257457_radiaciia_za_masite/

Така е - геноцида на запада е жесток.

А за геноцида на изтока нещо да кажеш?

А?

Каква Фукушима те гони, къв ти е проблема с нея?

От първата секунда в цял свят гръмнаха медиите какво се случва и какви мерки са започнали да се взимат.

И до сега се бълват материали какво се прави, кое къде се складира, как са опаковани отпадъците, как ще се прочистват районите и т.н.

Болниците в България (за другаде няма да говоря) са пълни все още с аномалии, следствия на Чернобил.

И моите и вашите деца са потърпевши и това продължава да се предава и на техните деца.

Я да чуя сега каква жлъч ще избълваш ти и който още се сети и има желание да обясни колко велик е комунизЪма и социализЪма...

Пфу!!!

Не те е срам...

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гнусни комунистически отрепки, нямам друго определение за тези изроди, чиито деца, внуци и телохранители ни управляват и до днес...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то лошата карма ние си я правим никой друг

Не ние, не.

Ти!

Ти и само ти бълваш омраза и негативизъв из целия форум.

спести си копипейста

вече имаме тема

За 10 години не се ли научи?

Да мразиш знаеш, ама питам за правилата на форума.

А???

2.9 Не е желателно публикуването на коментари, в които се критикуват други потребители за неспазване на правилата, както и за техния правопис. За тази цел ползвайте бутона "Докладвай", намиращ се под всеки един пост. Използвайте тази функция САМО, за да докладвате за съдържанието на дадено съобщение, което според Вас трябва да бъде модерирано, а не като средство за комуникация с модератор с други цели. Постове, излизащи извън рамките на изискването, ще бъдат трити или редактирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, наоколо и тия величия от соца, които са са били покрили от радиацията също се изпонатръшкаха, пък аз си ядох радиоактивни марули. Дреме ми за надуването на балона на опасността от чернобилската радиация на територията на България. Това си е същата такава опорна точка да се плюе по соца като всички други. Става за промиване на мозъци. Странно как не ми поникна втори чифт уши или нещо друго. Химиите които нагъвате и пиете, комбинирани с ГМО, което в не малка част е минало радиационно обеззаразяване чрез облъчване 

То се трупа и ефекта от всичко изброено е много по-масов, много по-сериозен. Обаче докато нагъвате мазния сандуич от макдоналдс, олят със псевдосметана и кетчуК, и го джвакате с половинлитрова чаша кафе и/или кокакол, хич не ви идва на акъла, че се самоубивате и как, то това е"добро", капиталистическо, че иде от на запад.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Първо аргументът ти е логическа грешка, не може с единични примери да оцениш ефекта на радиацията и подобни. Точно по тая причина да кажем ефективността на отровите се дава с LD50 т.е каква доза ще убие половината от тия дето са я приели - щото действа по различен начин на всеки индивид.

Т.е. само статистически може да оцениш. Отделно пък по никакъв начин не може да се оценят по-неявните и дългосрочни ефекти.

После - някой да те вкарва насила в макдоналдс? Така и не разбирам, хората що ходят там, като в кварталното ресторантче за същите пари ще ям повече и много по-вкусно...

Но ти не хващаш огромната разлика... Някой да те спира да пишеш по нета, колко е вреден макдоналдс? Някой да е дошъл да те арестува за тва - не, информация има бол, всеки може да си направи извод. Докато тогава официално ти е било отнето правото да знаеш и да направиш информиран избор.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За проблема с Чернобил нищо не можеше да се направи. Нямаше как да се каже на хората, че Чернобил е заразил цялата планета, защото щеше да настъпи глобална паника. Освен това от радиацията няма къде да се скриеш. Това дали ще стоиш на дъжда или после ще пиеш заразена вода и ще ядеш заразена храна е все едно и също.

По същия начин се скри и истината за Фукушима. Там също има заразяване. За другите отрови, които поглъщаме постоянно вече няма смисъл да коментирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Освен това от радиацията няма къде да се скриеш. Това дали ще стоиш на дъжда или после ще пиеш заразена вода и ще ядеш заразена храна е все едно и също.

По същия начин се скри и истината за Фукушима. Там също има заразяване. За другите отрови, които поглъщаме постоянно вече няма смисъл да коментирам.

Не си прав за повечето неща. От радиацията може и да не можеш да се скриеш, но може да направиш много да намалиш ефекта, ако си предупреден. И не е едно и също дали ще те вали дъжда И(забележи съюзът не е ИЛИ) после ще ядеш и пиеш заразена вода и храна или САМО второто. Ефектът е кумулативен. После яденето на отровена храна не е толкова сигурно. Излагането не е еднакво навсякъде. Радиацията се мери. Храна се внася. Вода се пречиства.

В Япония да не мислиш, че дават на хората радиационни продукти от около Фукушима със сравними нива, като тия едно време от Чернобил? При положение, че всеки може да си купи гайгеров брояч?

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си прав за повечето неща. От радиацията може и да не можеш да се скриеш, но може да направиш много да намалиш ефекта, ако си предупреден. И не е едно и също дали ще те вали дъжда И(забележи съюзът не е ИЛИ) после ще ядеш и пиеш заразена вода и храна или САМО второто. Ефектът е кумулативен. После яденето на отровена храна не е толкова сигурно. Излагането не е еднакво навсякъде. Радиацията се мери. Храна се внася. Вода се пречиства.

В Япония да не мислиш, че дават на хората радиационни продукти от около Фукушима със сравними нива, като тия едно време от Чернобил? При положение, че всеки може да си купи гайгеров брояч?

Каквото и да правиш ефекта за човешкия организъм е един и същ. Единствения вариант е да си в бункер и да имаш чиста храна, вода и въздух .Ефекта от радиацията не минава за 1-2 месеца,а трае с години.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо,а тия дали замърсяват, а? Дее, туй капиталисти ве. Добиват уран по открит спбособ, прашат яко и хич не им пука. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.