Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, съседите (основно пенсионери) все ни заплашват с подобни изрази:

"Ще се обадя в полицията за шума"

"Ще те съдя за тормоз" и т.н.

Въпроса ми е, ако вдигам шум в сроковете 10:30 и 13:30, след това 16:30 и 21:00 те могат ли да ме пипнат за нещо ? Просто реших да се посъветвам, защото знам че това са периоди в които мога да си вдигам шум свободно. Само ми е чудно, как се оплакват от мен за 1 час шумове, а не за ремонтите които се правят през месец, постоянното местене на мебели и особено когато някоя комшийка си надуе телевизора на 100, че чак да го чувам и през слушалките.

Благодаря предварително. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че не си в часовете за тишина не ти дава правото да тормозиш !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом слушаш Heavy Metal не могат да те пипнат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според Правилника за вътрешния ред в етажната собственост:

чл...(различен е според различните примерни правилници, но...)

Забраняват се свиренето, пеенето, шумния говор и увеселения, използването
на озвучителни системи, на перални и съдомиялни машини, извършването на
производствени дейности и ремонтни работи, които нарушават спокойствието на
останалите обитатели, във времето от 22 до 8 ч. сутринта и от 14 до 16 ч. следобед.
Изключения се допускат само с разрешение на председателя на управителния съвет или на
управителя.

Това по правило-другото е въпрос на възпитание и норми на поведение.
Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не пречи на съседа пенсионер да се прежали и да извади някой скрит за черни дни "Макаров".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че не си в часовете за тишина не ти дава правото да тормозиш !

Не тормоза, това се случва 2.3 пъти в седмицата в продължение около 1 час.

Скалата, много благодаря. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не пречи на съседа пенсионер да се прежали и да извади някой скрит за черни дни "Макаров".

Къде ги виждаш тея пенсионери с пистолети, че те едвам вкарват ключа в ключалката. :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не тормоза, това се случва 2.3 пъти в седмицата в продължение около 1 час.

е да де - въпрос на култура и възпитание

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казано от вас звучи направо смешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казано от вас звучи направо смешно.

аз джангъри не вдигам

нещо ме бъркаш с Черен Петър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз джангъри не вдигам

нещо ме бъркаш с Черен Петър

Изобщо не ме интересува дали вдигаш, или не и какво вдигаш или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То културата и възпитанието означава да не мога малко да послушам малко по-силничка музика ли ? (Не само аз съм единствения който слуша музика по-силно, едно е 1 час на ден, друго е чалгата до дупка цял ден, отгоре има една чалгарка с година по голяма от мен) Редактирано от niki292002 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига да е "праведна" музика. Да не си мислиш че ще те търпя (а и съседите ти също) ако турнеш нек'ви негри да ми се карат или чалгаджийки да квичат? Или от т.нар. "клубна" боза да ми провърта мозъка?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То културата и възпитанието означава да не мога малко да послушам малко по-силничка музика ли ? (Не само аз съм единствения който слуша музика по-силно, едно е 1 час на ден, друго е чалгата до дупка цял ден, отгоре има една чалгарка с година по голяма от мен)

Благодари се на Бога че не си в моя блок.

Голям късмет имаш металче

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И трудно ли е да сложиш едни слушалки????????Вместо да тормозиш хората?????

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И трудно ли е да сложиш едни слушалки????????Вместо да тормозиш хората?????

Не е същото...

Стига да е "праведна" музика. Да не си мислиш че ще те търпя (а и съседите ти също) ако турнеш нек'ви негри да ми се карат или чалгаджийки да квичат? Или от т.нар. "клубна" боза да ми провърта мозъка?

Точно това пуска чалгаджийката от горе заедно с чалгата. А най странното е, че на нея само един път са й правили забележка. А съм абсолютно сигурен съм, че пуска чалгата по-силно от мен.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То културата и възпитанието означава да не мога малко да послушам малко по-силничка музика ли ?...

Важната дума в това изречение е "малко", защото не става ясно какъв е количественият ѝ синоним. Ако си мислиш, че някой, например аз, ще те търпи по което и да е "разрешено" време от денонощието да ми клатиш полилея с децибелите си, яко си се объркал. И е все едно дали ще ми късаш нервите с Преслава, Айрън Мейдън, Риана, Продиджи или с клавирните пиеси на Едвард Григ.

Като искаш музика на мах, слагай наушниците, никой не е длъжен да ти търпи шума.

Не е същото...

Да, наистина не е същото - и най-качествените тонколони не могат дори да се сравняват с качеството и възприятията на музиката дори от чифт среднокачествени слушалки от не телефонен тип.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе да Ви кажа монетата винаги, ама винаги има две страни. Ето примерно аз съм от другата страна живея в ЕПК, по физични закони (акустични, вибрации и т.н.) шума и вибрациите се разпространяват в нашият блок само вертикално. Аз ако ще да надуя та прозорците да ми счупят на същият етаж няма да преча на никой, обаче на този под/над мен ще им е доста кофти особено над мен, отново по обясними физични причини...

Така имахме пререкания с комшията отдолу който подяволите така и не разбрах дали слуша чалга/метъл или каквото и да е, защото на мен дупето и масата ми се местят отгоре, предупреждавах го вече 3-4 пъти (отдавна не е надувал) ако е в някакъв търпим час, или примерно пик-а на музика е за 20-30 мин. се опитвам да търпя, но следващият път вече аз не предупреждавам, има дом-съвет, полиция и ако щете физическа саморазправа, просто идея си нямате какво е да ти вибрира мозъка от бас и само бас, но както казах вече кротна се слава богу, преди нещата да загрубеят, защото не обичам такива неща, винаги търся диалога и разрешаването на проблемите с ближните по възможно най - цивилизованият начин.

Съвет от мен - намаляй си баса, на никой няма да му пречи ако чува като фон каквато и ще да е музика, но баса идея си няма как лесно се разняса...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://adv.novinar.net/news/germantcite-vavezhdat-shumovi-normi-za-seks_MzQ0MTsyMg==.html

Във връзка с темата за шума, вижте "разсъждения" относно друг тип звукови смущения :)))

Редактирано от Мариета Генчева (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.