Премини към съдържанието
cybercop

Защо съм доволен от Linux

Препоръчан отговор

Пускам тази тема, защото ме е срам да пиша в темата на неудачниците. На тези, който са се провалили при ползването на Linux и търсят сродни души за да докажат пред себе си, че грешката не е в тях.

Ползвам за Linux на десктоп машини от години. Както вкъщи, така и в офиса. Не е имало и една минута, в която да помисля смяна на операционната система. На моменти ме е човъркало да се захвана с BSD, но, прекалено свикнах с Linux. Задоволявала е всичките ми потребности. Това е моята среда в която се чувствам комфортно. Възникне ли проблем - намирам начин да го реша.

Не играя игри. Ако играех - щях да намеря начин да го направя или, направо щях да си инсталирам дистрибуцията на Valve и да си ги купя. Племенницата поиска да и сложа Minе Craft и го направих за пет минути, независимо, че не бях чувал до момента за тази игра.

Дейностите за които ползвам системата - преглед на изображения, слушане на музика, видео, работа в мрежата и текстообработка се покриват идеално от приложенията за Linux. 

Съмнявам се да има разлика между VLC или Firefox за Linux и Windows. Adobe забиха шамар на браузърите под Linux, ползващи техният флаш плеър, но, шамарът вече се връща, като удар с чук под формата на HTML5 и Pepperflash. Добре ще е, ако го преживеят.

Та, доволен съм от Linux. Слушам си музика на някой от десетките аудио плеъри (в момента Deadbeef), гледам си филми с VLC, сърфирам с Chromium, гледам клипове на html5 и с новичкият флаш плеър на Google, обработвам документи с Libreoffice (поддръжката на принтерите и едно МФУ на HP също е отлична) и съм доволен. От себе си и от системата. Защото двете неща са свързани, когато ползваш Linux. Какъвто е потребителят, такава е и системата му.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
  • Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с мижитурки и умствено скопени личности, предната тема загалвието ѝ е риторично от човек заниващ се с Линукс години и търсещ оптимално решение на възникналите му проблеми/въпроси, За съжаление тролове без грам мозък осраха темата.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесвам Линукс, защото не е на моят компютър!

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл да се ядосваш колега CyberCop. Всеки има право да използва каквато ОС поиска. От дистрибуциите на Линукс съм ползвал Mandriva и Ubuntu. Доволен съм и от двете и не съм имал проблеми с тях. В момента имам една по-стара машина с Ubuntu и ми върши перфектна работа.

Използвам и Windows на работа и в къщи.

Не виждам и смисъл да се сравняват двете ОС. Единственото, което ще се случи и в тази тема е да се започнат безмислени спорове.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с мижитурки и умствено скопени личности, предната тема загалвието ѝ е риторично от човек заниващ се с Линукс години и търсещ оптимално решение на възникналите му проблеми/въпроси, За съжаление тролове без грам мозък осраха темата.

Още, щом видях заглавието, разбрах докъде ще се стигне. Подобна тема имаше в един друг, някога образцов форум. После, започна да се ползва за трибуна за борба с бездомните кучета, забраната за пушене, ядрената енергия, хомосексуалистите и какво ли не още. Не знам, дали това стана случайно или умишлено, но, упадъкът започна и не знам, дали е спрял. Теми, пуснати от хора, които са се провалили и, които подреждат криви огледала, за да изглежда обстановката в синхрон с техният мироглед.

Не виждам и смисъл да се сравняват двете ОС. Единственото, което ще се случи и в тази тема е да се започнат безмислени спорове.

Не критикувам изобщо Windows. И тя се прави от хора, а труда трябва да се уважава. Случвало се е да критикувам отделни решения действия на компаниите, но не и продуктите им, които са човешки труд. Ползвал съм Windows преди години, но, както вече казах, Linux е моята естествена среда в която се чувствам най- комфортно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ползвал си системата за преглед на изображения и текстообработка :Д :Д :Д то за такава работа може да се справиш и с един сони ериксон от 2005та година. ебаси ниските критерии трябва да има, за да е доволен човек от линукс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ползвал си системата за преглед на изображения и текстообработка :Д :Д :Д то за такава работа може да се справиш и с един сони ериксон от 2005та година. ебаси ниските критерии трябва да има, за да е доволен човек от линукс.

@ Последния потребител : Появи ли се нужда - намирам решение. Засега съм намерил решение на всичките си нужди. Вие, определено имате нужда от добър учител по български език, но изглежда, до момента не сте намерили решение на проблема си.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Всъщност,borovaka, постави темата като конструктивна, човекът не каза Линукс не трябва да се ползва, ами точно обратното, представи определени (според него) проблеми и даже някакви решения които е ползвал или би желал да ползва. Това, че темата се изроди в друго нещо си е просто проява на манталитета във форума.

Що съм доволен от Линукс?

Ми щото лайв-дистрибуциите са най-бързия начин да тръгне нещо да работи на дадена машина.

Щото ако тръгнеш да пишеш нещо, на линукс билд системата ти е изградена, всичко ти е конфигурирано, ти просто си придърпваш квот ти трябва и си готов.

Щото е изключително настройваем и гъвкав.

Щото поне за нещата които съм се сблъсквал са ако не много добре документирани, то поне детайлно разисквани във форуми, блогове и т.н., досега (с едно изключение - един гаден кърнълски бъг на swap демона със Hardened+SELinux ядро) не съм имал проблем, за който да не намеря решение в нета.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То, самият форум е за разрешаване на проблеми, които възникват при работа с Linux. Не съм сигурен, какви точно са били намеренията на Боровака, но за мен, темата е провокативна, а не градивна. Или, поне беше ясно, че бързо ще се изроди в такава.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
"cybercop" на линукс може ли да се инсталира, работи ли "Microsoft Office Professional Plus 2013" както на 8.1? и може ли да се махне "LibreOffice"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То, самият форум е за разрешаване на проблеми, които възникват при работа с Linux. Не съм сигурен, какви точно са били намеренията на Боровака, но за мен, темата е провокативна, а не градивна. Или, поне беше ясно, че бързо ще се изроди в такава.

Заглавието е наистина подвеждащо, но иначе автора е от малкото които знаят какво пишат по въпроса. Познаваш го от другите форуми и знаеш, че няма нищо общо с 15 годишните ламерчета, специалисти по всички въпроси които веднага я насраха. Иначе идеята му беше добра по принцип, само не трябваше да я формулира така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заглавието е наистина подвеждащо, но иначе автора е от малкото които знаят какво пишат по въпроса. Познаваш го от другите форуми и знаеш, че няма нищо общо с 15 годишните ламерчета, специалисти по всички въпроси които веднага я насраха. Иначе идеята му беше добра по принцип, само не трябваше да я формулира така.

Знам това. Но мисля, че преди време обяви, че се отказва от ползването на Linux. A, и темата не е нещо от типа "Какво още искате от Linux", а изглежда, като директна покана за всевъзможни некадърници и откачалки.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЕТО ЗА ТОВА !

http://www.whylinuxisbetter.net/index_bg.php?lang=bg

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам това. Но мисля, че преди време обяви, че се отказва от ползването на Linux. A, и темата не е нещо от типа "Какво още искате от Linux", а изглежда, като директна покана за всевъзможни некадърници и откачалки.

За съжаление е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми харесва.

А прочете ли го?

Да си гледаш времето...

Уиндоус ставал бавен... (Дрън-дрън... Като надрусаш Линукс с програми и той започва да бави)

Чудесна програма за слушане на музика...

Компютъра спи или хибернира...

Да ползваш много чат програми в една...

Да мислите за природата...

Забравете относно драйвери... (Ха, стига, бе! Сериозно?!)

Неограничена поддръжка... (Да, бе, да!)

И други простотии...

По изсмукано нещо от пръстите за Линукс скоро не бях чел. :)

Ще ви задам един въпрос.

Ако нямате интернет как ще инсталирате някакъв софтуер? Който изисква 10 други пакета, които пък изискват други работи, за да се инсталират и т.н.? Питам, защото скоро имах нужда от Линукс за една прекомпилация на фирм за рутер и ми се доплака, защото машината беше без интернет и се наложи всички допълнителни нужни пакети към програмата да ги търся, свалям и инсталирам на ръка, а те хич не бяха малко.

Преди месец пак си бих главата с една Федора. Не помня какво инсталнах, после тръгнах да го махам, дадох му да почисти ненужните пакети след това и айде на боклука... отиде Gnome на кино. Е, да... Първия път тръгна някак си след четене из форумите опловин час, но не и втория. Не, нямах kernel panic, но преинсталирах.

Редактирано от bure_s_barut (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото има сорс код за повечето програми, защото си управлявам софтуер-а по-добре, защото е достъпен и ме разнообразява.

Заради анархисткия режим на управление. :D

Има и още много, но мисля че толкова стига засега.

Пускам тази тема, защото ме е срам да пиша в темата на неудачниците....

http://vbox7.com/play:50c92aec70

Това ми харесва.

И на мен, само дето на първо място са сложили бацилите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що бе то Linux не е лоша операционна система, ама не е за баба, дядо, мама и тати :) Като цяло иначе, предимството на Linux е че се ползва, защото е безплатна операционна система и като направите едно офисче, един парички по-малко за софтуер, а ако сте програмист драскате на PHP кодите като луди и пак едни пари по-малко за линцензи и т.н. Но, за мен извън тези две сфери които изброих, Linux е излишно затормозяване на потребителя.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що бе то Linux не е лоша операционна система, ама не е за баба, дядо, мама и тати :) Като цяло иначе, предимството на Linux е че се ползва, защото е безплатна операционна система и като направите едно офисче, един парички по-малко за софтуер, а ако сте програмист драскате на PHP кодите като луди и пак едни пари по-малко за линцензи и т.н. Но, за мен извън тези две сфери които изброих, Linux е излишно затормозяване на потребителя.

Да ,а мама цъка на Андроид телефона,защото не е за нея.Или моя батко играе на андроид телефона си игри,защото не е за него. Голям тормоз пада. :(

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да уточним нещо.
За мен под "Линукс“ се разбира OS for PC, a не ядро, нали? Или греша?
Питам, защото ми се навират някакви уреди със специално обработени Линукс ядра, които нямат нищо общо с desktop OS.

П.П.: Не е по темата, но след като се намесват мобилнтие у-ва, то на жена ми ѝ писна от CyanogenMod и иска да ѝ вземам телефон който работи стабилно и бързо. Разбирай като моя - Lumia 925.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ,а мама цъка на Андроид телефона,защото не е за нея.Или моя батко играе на андроид телефона си игри,защото не е за него. Голям тормоз пада. :(

Е то е смешно да се прави сравнение между операционна система за телефон и операционна система за компютър. По някога, да не кажа доста често, в линукс за да си инсталираш някои неща е необходимо да изкараш конзолата и да понапишеш някой друг ред команди, аз лично съм се сблъсквал със случаи в които не мога да си инсталирам нормално браузъра без да не се налага да отварям конзолата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ви задам един въпрос.

Ако нямате интернет как ще инсталирате някакъв софтуер? Който изисква 10 други пакета, които пък изискват други работи, за да се инсталират и т.н.?

Ще си позволя да ви задам контра въпрос. Как ще инсталирате Daemon tools или както и да се казва онова животно на Windows без да имате инсталиран .NET н'нам си коя версия без Интернет? Всъщност въпроса е съвсем валиден за всеки софтуер, който изискава освен .Net например C++ Redistributable и т.н.

Пробвайте да свалите GIMP за Windows. Мисля, че си идваше с всички GTK+ библиотеки. Примера е аналогичен ако направите същото с libreoffice-bin за Linux.

P.S. Не, Linux не е OS. Linux е само kernel. Няма нищо общо с Desktop. Всичко останало накичено около ядрото се нарича дистрибуция.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да ви задам контра въпрос.

Едно е да инсталираш 1 или 2 пакета, а съвсем друго е да са десетки, нали?

П.П.: Между другото .NET си върви с Win-a. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно е да инсталираш 1 или 2 пакета, а съвсем друго е да са десетки, нали?

Прочетете и втория абзац ако обичате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то е смешно да се прави сравнение между операционна система за телефон и операционна система за компютър. По някога, да не кажа доста често, в линукс за да си инсталираш някои неща е необходимо да изкараш конзолата и да понапишеш някой друг ред команди, аз лично съм се сблъсквал със случаи в които не мога да си инсталирам нормално браузъра без да не се налага да отварям конзолата.

Не Андроид е 100% Линукс. Всичко, което се ползва на Линукс може и там - капиш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.