Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Препоръчайте ми лаптоп, който да е среден като размер и да е лекичък. Ще се използва за работа и ще го взема след няколко месеца, когато отида да уча. За предпочитане е да е до 800 максимум лева.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За няколко месеца може да се случат много неща...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега трябва да се купи лаптопът, защото сега ми трябва за работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От към производителност на процесора и видеото най-доброто за тези пари е I3-4XXXM.

За този бюджет видеокарта по-добра от вгр. графика е съмнително да се вземе а и не ти е необходима.

Процесорите започващи с 4 и завършващи на M са ти най-добрия избор тия с 3 и 2 са по-стари а новите почващи с 5 не са ти по-джоба.

Честно казано едва ли и след месец цените им ще паднат до такава степен та това ти е варианта.

http://laptop.bg/laptops-fujitsu-Lifebook_A544-fujitsu_lifebook_a544_A5440M73A5EE

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчваш му по-слаб енергоспестяващ процесор а в същото време допълнителен "реотан" които е по-слаб от вгр. графика.

Допълнителен бонус е по-скапаната батерия и лъскавия дисплей.

При втория имаме още по-слаб процесор и още по-слаб "реотан" със същата батерия и дисплей та дори е по-тежък.

Общо взето каквото и да вземе ще свърши работа ама си е преебавка.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчваш му по-слаб енергоспестяващ процесор а в същото време допълнителен "реотан" които е по-слаб от вгр. графика.

Допълнителен бонус е по-скапаната батерия и лъскавия дисплей.

При втория имаме още по-слаб процесор и още по-слаб "реотан" със същата батерия и дисплей та дори е по-тежък.

Общо взето каквото и да вземе ще свърши работа ама си е преебавка.

Брей, научил си някои работи(предложението ти е добро), но пък други не са ти ясни. Това, че един процесор е енергоспестяващ въобще не го прави бавен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлика ,кои знае каква ще виде във процесорите на 3-те лаптопа , а от страна на видеото - gt 820m е със поне едни 20-30% по-добро от вграденото.

И така.. който и да вземе , да не мислиш че някаква разлика ще усети за неговите нужди , освен матовия екран на фуджицутуу и "бързото 2-секундно" стартиране на асуса ..

Редактирано от Сирини (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти хубаво препоръчваш, ама си прекалено недорасъл да го правиш ;) И двете ти предложения са нищо неструваща купчина пластмаса, която точно след изтичане на гаранцията ще се разпадне. Няма да коментирам процесора, тъй като разликата с М е 25%, не е кой знае каква. Ама виждал ли си охлаждането на тези лаптопи ъъъъъ??? Защото аз съм . Вентилатора е голям колкото устата ти , и има два пластмасови тръбички които "уж" отвеждът въздуха към проц и видео. Еее всезнайко, как ажеба ще се охладят тези буквално печки ????? Ще ги охлади на третия ден на Бабинден ;) и на всичкото отгоре, и двете видеа са едни от най -старите на пазара, та ще се радвам да ми покажеш къде видя тези 20-30% по-мощни от 4600 ;) . Другото което е този LED прожектор, който в повечето случай,са с най-ниско ниво на качество. Имаш ли си представа, това нещо какво пречинава на очите ЪЪъъЪъ???? Особенно вечер, а да не говорим при загасени лампи. За да го предлагаш , явно и това не знаеш.Еми вземи си един и ще разбереш, че чак тогава предлагай. Че ще вземе човека да те послуша, и после ще те псува цял живот!!!!

Наруто е предложил оптималния вариант. Имам мн добри наблюдения от тази марка. Добра сглобка и охлаждане и в нискобюджетния сектор. Автора да взема това и да не се чуди много. Другия вариант е няколко руски сайта още предлагат HP ProBook 4540s , който излиза пак към 800

Редактирано от snipi (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти хубаво препоръчваш, ама си прекалено недорасъл да го правиш ;) И двете ти предложения са нищо неструваща купчина пластмаса, която точно след изтичане на гаранцията ще се разпадне. Няма да коментирам процесора, тъй като разликата с М е 25%, не е кой знае каква. Ама виждал ли си охлаждането на тези лаптопи ъъъъъ??? Защото аз съм . Вентилатора е голям колкото устата ти , и има два пластмасови тръбички които "уж" отвеждът въздуха към проц и видео. Еее всезнайко, как ажеба ще се охладят тези буквално печки ????? Ще ги охлади на третия ден на Бабинден ;) и на всичкото отгоре, и двете видеа са едни от най -старите на пазара, та ще се радвам да ми покажеш къде видя тези 20-30% по-мощни от 4600 ;) . Другото което е този LED прожектор, който в повечето случай,са с най-ниско ниво на качество. Имаш ли си представа, това нещо какво пречинава на очите ЪЪъъЪъ???? Особенно вечер, а да не говорим при загасени лампи. За да го предлагаш , явно и това не знаеш.Еми вземи си един и ще разбереш, че чак тогава предлагай. Че ще вземе човека да те послуша, и после ще те псува цял живот!!!!

Наруто е предложил оптималния вариант. Имам мн добри наблюдения от тази марка. Добра сглобка и охлаждане и в нискобюджетния сектор. Автора да взема това и да не се чуди много. Другия вариант е няколко руски сайта още предлагат HP ProBook 4540s , който излиза пак към 800

Много ме нагруби ? На какво се дължи това? Да съм те засегнал със нещо?

Но както и да е . 

1-во. гт820м е много по-добра от 4600.. за нагряването няма да говоря , защото почти при всеки лаптоп го има дори и със вградена да е .

2-ро. След многократно използване на лаптопа , вграденото видео му гълта от рамта и след време ще стане по-тромав и от баба ми.

3-то. Тая купчина пластмаса я има на всякъде , независимо какъв ще е лаптопът , дори да е "Lifebook" след време , от толкова пренасяне и каква ли не ежедневна употреба всички лаптопи се развалят все някога.. за 800лв какво да очаква?

4-то. Тоя "прожектор" няма нищо да причини.. нищо чудно и ти да си със такъв.. Всеки 5-ти човек си взима ЛЕД екрани и се оплакват повече от това , че слънцето им пречило ... та както и да е .. Не че и когато е матов се вижда много де ;)

5-то. Ти не си ли слушал за намаляне на яркостта?

Ето ти ги 30-те процента разлика : http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=2135&gid2=1437&compare=geforce-820m-1gb-vs-intel-hd-graphics-4600-mobile

Та предложението си е предложение - нека сега тои да си прецени кое му допада , има и тестове във интернет..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва сравнение в game debate както и доста там са супер неточни-къде имало информация я цъкнали с отметка, къде нямало-сигурно го смятат за загуба на проценти.

Най ми хареса последното в сравнението- 15 вата срещу 45. Да де ама нали става въпрос за различни неща?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва сравнение в game debate както и доста там са супер неточни-къде имало информация я цъкнали с отметка, къде нямало-сигурно го смятат за загуба на проценти.

Най ми хареса последното в сравнението- 15 вата срещу 45. Да де ама нали става въпрос за различни неща?!?

И ко е  му е неточното?  Това че показва предимствата и недостатъците ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Има лека промоция на този:

http://laptop.bg/laptops-hp-250_G3-hp_250_g3_J4R70EA

И какво си му предложил? По-ши*аната серия 250 г3 , слаб процесор  със слабо видео , по-малък хард и още много неща .  

Нека ти представя този който съм предложил : 

http://www.pcstore.bg/bg/laptop-hp-probook-455?utm_source=facebook&utm_medium=02052015post2&utm_campaign=HP_455

И ако не можеш да четеш ето : 

Ето ги и предимствата:

AMD MOBILITY™ Radeon® HD 8750M с 2GB DDR3 собствена памет

AMD Quad-Core A8-4500M 1.90GHz/2.80GHz

750GB 5400rpm SATA

• За интернет
  • За леки игри
  • 2x USB 3.0

• Multi-Touch тъчпад с поддръжка на жестове
  • Водоустойчива клавиатура
  • Клавиатура с раздалечени бутони. Лесна за почистване и много удобна за бързо писане
  • Надписана клавиатура на английски и български (БДС стандарт) език
  • Устойчив на надраскване
  • Устойчив на отпечатъци и замърсяване корпус
  • Цифрова клавиатура (Numpad)

Лесен достъп до - рам , хард , вентилатори.. лесен за почистване само със едно дърпане на щивчето от долу, без развъртане на болтове и тем подобни... Това е плюс и за охлаждащата подложка , защото ще охлажда тръбите на видеото,процесора и общо взето всичко.

Даже и във гейминга се представя добре:

Ти хубаво препоръчваш, ама си прекалено недорасъл да го правиш !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей, научил си някои работи(предложението ти е добро), но пък други не са ти ясни. Това, че един процесор е енергоспестяващ въобще не го прави бавен. 

точно бавен го прави, за това има случаи в които i3 е по бърз от i5 и i7... примерно при макс натоварване продължаважащо повече от 5-10 минути...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно бавен го прави, за това има случаи в които i3 е по бърз от i5 и i7... примерно при макс натоварване продължаважащо повече от 5-10 минути...

Добре, може да направим тест ако желаеш. От моя страна ще предоставя I7 4600U, а ти каквато пожелаеш мобилна I3-ка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• За интернет
  • За леки игри
  • 2x USB 3.0

• Multi-Touch тъчпад с поддръжка на жестове
  • Водоустойчива клавиатура
  • Клавиатура с раздалечени бутони. Лесна за почистване и много удобна за бързо писане
  • Надписана клавиатура на английски и български (БДС стандарт) език
  • Устойчив на надраскване
  • Устойчив на отпечатъци и замърсяване корпус
  • Цифрова клавиатура (Numpad)

Обаче хубаво си копирал ''предимствата'' от сайта.  :ph34r:  :clown: Аз не бих си взел точно AMD за лаптоп.....Не мога да препоръчам лаптоп като не съм го виждал и пробвал.И на мен ми предстои покупка на лаптоп след няколко месеца (един workstation като Dell precision m6500 ми е напълно достатъчен), че този от описанието да не го мъча горкия.Та чувам добри мнения за Lenovo Z50-70.Също така ако ходиш да го взимаш на място, помоли да го тестваш ако има инсталирана ОС.

Редактирано от Пенчо Хакера (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче хубаво си копирал ''предимствата'' от сайта.  :ph34r:  :clown: Аз не бих си взел точно AMD за лаптоп.....Не мога да препоръчам лаптоп като не съм го виждал и пробвал.И на мен ми предстои покупка на лаптоп след няколко месеца (един workstation като Dell precision m6500 ми е напълно достатъчен), че този от описанието да не го мъча горкия.Та чувам добри мнения за Lenovo Z50-70.Също така ако ходиш да го взимаш на място, помоли да го тестваш ако има инсталирана ОС.

Поредния всезнайко , както и да е ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сирене ли си , какво си. Не ми изтъквай предимствата на probook-a, които са ясни пред бюджетните G3. За разлика от теб, аз ги знам без да ги копирам от разни сайтове хаха . НО в случая процесора е Амд. Въпреки че пробука, има мн по- добро охлаждане от първите боклуци , които беше предложил, то пак не е достатъчно. А тези "по-леки игри" ще си ги играе и с 4400. А че процесора е по мощен от Intel-a , изобщо няма да те коментирам. ;)

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4210U-vs-AMD-A8-4500M

Редактирано от snipi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сирене ли си , какво си. Не ми изтъквай предимствата на probook-a, които са ясни пред бюджетните G3. За разлика от теб, аз ги знам без да ги копирам от разни сайтове хаха . Но както ти казах , но ти явно не зацепваш, никак не е удочно отделно видео на лаптоп от 700 лв, а да не говорим в случая , че и процесора е Амд. Въпреки че пробука, има мн по- добро охлаждане от първите боклуци , които беше предложил, то пак не е достатъчно. А тези "по-леки игри" ще си ги играе и с 4400.

.....

Това беше копирано от сайта със цел , ако не можеш да четеш да ти ги поясня! Но ти явно не четеш всичко. Ако погледнеш малко по на долу и видиш какво съм написал , нямаше да ми ги дрънкаш тия: 

Лесен достъп до - рам , хард , вентилатори.. лесен за почистване само със едно дърпане на щивчето от долу, без развъртане на болтове и тем подобни... Това е плюс и за охлаждащата подложка , защото ще охлажда трабите на видеото,процесора и общо взето всичко.

Със такъв лаптоп съм боравил момчето ми ;)  Затова , преди да говориш ЧЕТИ!

п.п: За кои леки игри ми говориш , че 4400 ще ги върти? GTA V ? BF4?

А че процесора е по мощен от Intel-a , изобщо няма да те коментирам. ;)
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4210U-vs-AMD-A8-4500M

Тея 2 ядра след още 1-2 години ще са забравени. 

Тея сухи тестове ги забрави , във мулти трейдинга гледай, а не някви passmark тестове : 

- ето малко по-добрия а8 във гейминга , като смъкнем малко 4500M ще се представи еднакво или във някои случаи по-добр.

Ето ти лаптопски а8 и и7:

Ето и тук.

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля спазвайте добрия тон във форума!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тва чупи зъбите на всичко ново до 100-1200 лева EliteBook

EliteBook

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първият е боклук, а 2-ят - още по-голям, че и остарял!

А, още по-голяма идиощина е, че предлагаш AMD решение за мобилен гейминг? :D  :no-no:  :shock11:

Е тва чупи зъбите на всичко ново до 100-1200 лева EliteBook

EliteBook

Видеокартата му е страшно слаба вече...

Един нов, дори и за 750-800лв. с i3-4000M+HD 4600, има над 100% по-мощна видеокарта, ако се сравнява с предложението ти! ;)

Редактирано от stzbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.