Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички! Разполагам с бюджет от 1000 лева и искам да сглобя добра конфигурация за игри.  Имам части, на които съм се спрял, но не знам дали са добри за цената си. За това правя темата. Кажете дали е добре, и ако нещо не ви харесва ми предложете с какво да го заменя. :) 

Ето и частите:

http://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/sapphire/radeon-r7-260x-oc-2gb-gddr5-128bit-pci-e-11222-06-20g-p209376908/

http://www.pazaruvaj.com/procesori-c3139/amd/fx-6300-3-5ghz-am3-p127672217/

http://www.pazaruvaj.com/dynni-platki-c3128/asrock/970-pro3-p93324483/

http://www.pazaruvaj.com/tvyrdi-diskove-hdd-c3103/toshiba/1tb-32mb-7200rpm-sata3-dt01aca100-p107777827/

http://www.pazaruvaj.com/kutii-c3085/delux/mv418-p194915409/

http://www.pazaruvaj.com/ram-pamet-c3577/corsair/8gb-ddr3-1600mhz-cmz8gx3m1a1600c10-p71902506/

http://www.pazaruvaj.com/zahranvawi-blokove-c3158/cooler-master/thermalmaster-tm500-psapi3-it-p187056549/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/46477p1r52519p1r46943p1r50034p1r49912p1r47524p1r2155p1rf.html

видео картата е малко по-скъпа ама е по-добрия вариант

Редактирано от matadorBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Матадоре.първо питай автора дали му се дават повечко пари.

Второ,нямаш захранване в интелската конфигурация.

Моят съвет към автора на темата.Ако искате добри части сега,ще трябва да се правят компромиси.Вземете си интелски процесор с вградено видео.И достатъчно добри останали компоненти.Ще можете да играете на ниски и средни настройки.Посъберете още пари и след време си добавете и една видеокарта.Играйте си с удоволствие след това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 1 050 лв. може да се вземе FX-8320E + R9 285 което си е средна работа машинка.

Не се реже видеокарта или процесор а рам понеже в бъдеще не се заменя нищо а само се добавя което е по-евтиния вариант.

Процесора е от по-икономичните FX а и търпи повече клок та ако го оставиш така ще е леко по-слаб от I5-4460 които е 100 лв. по-скъп. 

С клок нещата се изравняват. Видеото също е от по-икономичните с по-ново ядро от 280 и допълнителни екстри а е по-евтино с 80 лв.

Разбирай че не е изгодно да се купува 270 и 270Х при наличието на 285 за същата сума или старата но доста по-скъпа 280.

FX-6XXX пък идват слаби дори с клок както и I3 та при наличието на 1 000 лв. бюджет си е набутване да вземеш такъв.

Асрок в ниския клас са си салфетки та по-добре да се вземе GB. Разликата в цената не е съществена.

Ако имаш стара кутия влизаш в бюджета даже няколко лева по-малко ще излезе. Ако купуваш нова избягвай като избраната.

Старият хард ако е SATA също е използваем та може да спестиш още 100 лв. ако си ползваш него.

Крайна цена 1 048 лв.

пс. Сглобяването е безплатно ако не можеш сам. Ако можеш може да се вземе по-добро захранване за 1.80 лв. по-малко с безплатна доставка.
Същата дънна платка за 4.47 лв. по-малко - Gigabyte 970A-DS3P.
Същият хард за 8.38 лв. по-малко - TOSHIBA 500GB 7200rpm 32MB SATA III.
Подобен процесор за 11.85 лв. по-малко - FX-8300.

Edit: Захранването което сте харесали е 20А (240W) докато тези които съм ви препоръчал са 34А (408W) и 37А (444W).
Много внимавайте какво точно захранване купувате. Тия двете дето съм ви дал са минимума за читаво захранване.
Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да играе с вграденето видео? Та то новите игри дори няма да се пуснат, да не говорим за поносим брой кадри.

Към автора - с тази конфигурация спокойно ще играеш новите заглавия на medium или high:

ASROCK H81M-DG4 /LGA1150
8GB DDR3 1600 GEIL BULK
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
PSU FORTRON HYPER 500 500W
ENERMAX OSTROG.Q ECA3351B-BT-U3
G3258 3.2GHZ/3M/BOX/1150
SAPPHIRE VAPOR-X R9 270X 2G G5
Обща стойност - 1 000.15 лв. с ДДС

Количка

С G3258 и GTX 750 Ti (270x е по-бърза) GTA 5 на high с 2x AA  -> https://youtu.be/x1Z-tsC_4ng.

Не виждам защо като минимум се препоръчва i5, при положение, че с G3258 или i3 спокойно се играе с достатъчен брой кадри и качество на картината.

" I3 та при наличието на 1 000 лв. бюджет си е набутване да вземеш такъв."

Tова ми изглежда като много несериозен отговор.

Редактирано от enigmatic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FX-6XXX пък идват слаби дори с клок както и I3 та при наличието на 1 000 лв. бюджет си е набутване да вземеш такъв.

Ти май бълнуваш.

Със i3-ка, която не минава 60 градуса при игране на GTA V докато говоря по скайп и имам пуснат Chrome с 3 таба и стрийм на 1080p на втория монитор. GTA V-то не пада под 48 кадъра по време на това дори при най-тежките сцени.

За да минеш i3-ка по производителност с FX ти трябва един 8350 с 4.1GHz+ clock, който през тва време прави кутията ти да е като печка.

Аз подкрепям предложението на enigmatic. Това би вадило предостатъчно кадри + отговаря на бюджета ти.

Редактирано от ubisoft (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата , както и процесорът на наруто са предостатъчни дори за 4к гаминг, за едни от най играните игри. Авторът предполагам търси най доброто за тези 1000 лева който ще даде за конфигурация, а това е 8320е + r9 285. Цък 4к гейминг с fx6350 + r9 285.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да играе с вграденето видео? Та то новите игри дори няма да се пуснат, да не говорим за поносим брой кадри.

Към автора - с тази конфигурация спокойно ще играеш новите заглавия на medium или high:

ASROCK H81M-DG4 /LGA1150

8GB DDR3 1600 GEIL BULK

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

PSU FORTRON HYPER 500 500W

ENERMAX OSTROG.Q ECA3351B-BT-U3

G3258 3.2GHZ/3M/BOX/1150

SAPPHIRE VAPOR-X R9 270X 2G G5

Обща стойност - 1 000.15 лв. с ДДС

Количка

С G3258 и GTX 750 Ti (270x е по-бърза) GTA 5 на high с 2x AA  -> https://youtu.be/x1Z-tsC_4ng.

Не виждам защо като минимум се препоръчва i5, при положение, че с G3258 или i3 спокойно се играе с достатъчен брой кадри и качество на картината.

" I3 та при наличието на 1 000 лв. бюджет си е набутване да вземеш такъв."

Tова ми изглежда като много несериозен отговор.

Къде го набута ти бе.. със тея 2 ядра и тва орязано дъно...

П.п  Към Автора - няма какво да му мислиш , Наруто ти е предложил най-оптималния варянт... 4гб рам са ти достатъчни за сега..  тя се добавя най лесно ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които ми отговориха. Изчаках няколко дни преди да пиша. Главно се ориентирам към това, което naruto ми предложи. Единственият ми въпрос е защо са взема 500GB хард, като за 10-20 лева отгоре мога да взема 1TB. И също така защо е нужно толкова скъпо захранване? Това е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Захранването е едно от най-евтините ставащи за нещо. Модел със платинен сертификат за над 200 лв. би бил скъп не и такова за 80 лв.

Харда отново по-споменатите причини. По-евтин е а бюджета и без това е прескочен та се чудех какво да орежа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подробности

COOLERMASTER ThermalPower 500W

• Model TM500-PSAPI3-CP (Passive PFC)

• Type ATX Form Factor 12V V2.2

• Dimension Standard ATX 150 x 140 x 86 mm

• Input Voltage 190~253 (Passive PFC model)

• Input Frequency Range 47~63 Hz

• Power good Signal 100~ 500 ms

• Hold Up Time >12 ms

• Efficiency >65% typically

• Fan Sleeve Bearing 120 mm

• Protection UVP / OPP / OVP / OCP / Short Circuit Protection

• Safety CE

• Operation Temperature 0~50 C (Nominal Input Voltage)

• Cable Definition

M/B 20+4 Pin x 1 SATA x 3 CPU 4+4 Pin 12V x1 Floppy 4 Pin x 1 4Pin Peripheral x 2

това което си избрал ти работи със 65% КПД-тоест максимално 330В.на по-скъпите захранвания този коефициент е от 80% нагоре,така скъпото излиза и по-евтино дори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването което е избрал е 20А по-спецификации демек 240W. 

Видеото общо-взето под товар е под 200W но имаме и процесор та и без клок става сложно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно! А за този процесор ще се наложи ли да си купя различно от стоковото охлаждане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да се възползваш от пълните му възможности ще трябва по-добър охладител.

Ако ще го държиш на заводските честоти и така става просто ще е леко шумен.

Модела (тия с буквата Е) е от тия с по-ниско TDP та не се плаши няма да ти подпали къщата.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер :) И последено - от този сайт, от който ми прати линковете ли да поръчвам? Имаш ли отзиви за него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-изгодно е в Скай и Никем. Колкото до Емаг там трябва да се внимава понеже не всичко е изгодно.

Ако искаш сглобена машина варианта с Емаг отпада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ок

А има ли как всичко да дойде на една единична доставка, а да не плащам за всичко по отделно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако поръчаш от едно място.  ;)  Примерно това от Скай го поръчваш те ти се обаждат уточнявате искаш ли го сглобен и куриера.

Ако си харесал някоя част от Емаг не е проблем тъй като доставката е включена в цената.

Например онова захранване за което съм ти дал линк е за предпочитане.

Процесора и харда им изтече промоцията та гледай за тия в Скай.

Дъното все още е налично ако искаш да спестиш 4 кинта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.