Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Ако това не е правилното място за темата, моля да ме извините. 
Днеска си влизам в hotmail-a и гледам имам некъв e-mail от някакво съмнително лице с прекачен архив с документи, които съдържат информация за временно спрян акаунт. Прикачвам снимка за да видите за какво става въпрос.

post-326548-0-69792900-1430247384_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Ако това не е правилното място за темата, моля да ме извините. 

Днеска си влизам в hotmail-a и гледам имам некъв e-mail от някакво съмнително лице с прекачен архив с документи, които съдържат информация за временно спрян акаунт. Прикачвам снимка за да видите за какво става въпрос.

Най-вероятно е криптиращ вирус. Те така се разпространяват. За това, много внимавай. Не го сваляй файла, директно блокирай този адрес. Ако ти криптира файловете, няма спасение.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо в коша! Незнаеш какво може да те налази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е криптиращ вирус. Те така се разпространяват. За това, много внимавай. Не го сваляй файла, директно блокирай този адрес. Ако ти криптира файловете, няма спасение.

Нямам, и нямах и намерение да го отварям. Интересно ми е някой получавал ли е подобни  шитни щот аз сефте получавам.  То си е самоубийство да свалиш такъв файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам, и нямах и намерение да го отварям. Интересно ми е някой получавал ли е подобни  шитни щот аз сефте получавам.  То си е самоубийство да свалиш такъв файл.

Сега го видях...

Dear user,

We detect unauthorized Login Attempts to your ID #695189575654 from other IP Address.

Please re-confirm your identity. See attached docs for full information.

=====

Verda Expose

SOUTHAM TYRES

Southam Drive Kineton Road Ind Est Southam Leamington Spa Warwickshire CV47 0RD

Warwickshire

UK

+44 1926 55 06 46

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вирус е, мисля че е крипто вирус, вече няколко дена получавам такива, пощата си я проверявам през браузъра никога през вградения ми клиент, та не че ще ме спаси но все пак... Та такива съмнителни файлове никога не отваряй, дори да са от хора които познаваш, питай първо човека от който си получил файла и тогава сваляй, после сканирай с антивирусен софтуер и тогава отваряй ;).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно е някакъв период последно време на здрави атаки  :wink12: (и то навсякъде по света сигурно,понеже аз се намирам в Италия)след като през последните 10 дни получих 4 подобни все свързани с това за блокиране на акаунт поради многобройни промени на същия  :P и прикачен файл,въпреки че през последните 5 години не ми се бе случвало да получавам подобни имейли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вирус е и аз го качих за тест всеки потвърди ,че е вирус директно го триете със съобщението

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз пък получавам съобщения от Fedex с прикачени файлове за получаване на пратки,въпреки че нямам работа с тях.обозначил съм ги като спам и направо ги трия.

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера получих един от тях,свалих файла,отворих го...във виртуална среда...и ...нищо....Явно са "трасиращи" съобщения....и като нищо в следващите дни да ми прикачат някоя бомба...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз го получих, на едната ми поща, но тя е в abv. И там NOD32, го засече. Ще получаваш много такива. Масово явление е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък предлагам да го свали, да го архивира с парола и да го пусне в темата за подпомагането (при добра воля)...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз го получих, на едната ми поща, но тя е в abv. И там NOD32, го засече. Ще получаваш много такива. Масово явление е.

Бре как ги получавате тия имейли :eek:  аз имам две дузини пощи и един не съм получил.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бре как ги получавате тия имейли :eek:  аз имам две дузини пощи и един не съм получил.

Един път ако си си дал мейла там където не требе, тоест фейса и е бил видим, а твои приятели са били с хакнати профили, очаквай такива честитки, днес пак :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е на, получавам ги. Ама предпочитам, числата от тотото, да получа. :D  Това ми е втория, за една седмица. И аз преди се чудех, ама почнаха да ми ги пращат. :D Този мейл, не съм го давал никъде, имам си такива за целта.  А не ми е свързан, и с фейсбук.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един път ако си си дал мейла там където не требе, тоест фейса и е бил видим, а твои приятели са били с хакнати профили, очаквай такива честитки, днес пак :).

А дано но повечето имейли имат и фейсбук регистрация :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дано но повечето имейли имат и фейсбук регистрация :ph34r:

Честито тогава, ще имаш такива честитки :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идея си нямате на служебните какво чудо е.....Всички са предупредени..... :)

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито тогава, ще имаш такива честитки :).

Ами може и да има това онова но по принцип непознатите имейли ги трия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами може и да има това онова но по принцип непознатите имейли ги трия.

Ем значи не си се отървал ;).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък предлагам да го свали, да го архивира с парола и да го пусне в темата за подпомагането (при добра воля)...

Това сарказъм ли трябваше да бъде ? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Това сарказъм ли трябваше да бъде ? :D

Не! Човекът говори сериозно.Така ще се изпрати за анализ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не! Човекът говори сериозно.Така ще се изпрати за анализ.

A къде по-точно да го кача, че не ми стана много ясно. Ако може линк :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A къде по-точно да го кача, че не ми стана много ясно. Ако може линк :)

dox.bg и даваш линка за сваляне. Ама го сложи в архив с парола.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cryptolocker обикновено го пращат по пощата като прикачен zip (или rar) архив с парола, която е написана в самия мейл (така антивирусната не може да сканира, но глупавия потребител чете паролата, отваря архива и се наебава...). и най често в полето относно/тема (subject) e записано invoice.. (в превод фактура..). съмнитенните писма не трябва да се отварят или ако се прави това да е под линукс или виртуална среда (sandbox)...

преди да се гледа какво има в архива може да се праща на https://www.virustotal.com/както си е архивирано, но ако е с парола най добре направо да се трие...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.