Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Знам, че има варианти да се инсталира на твърдият диск или да се пусне от инсталационен диск. От известно време вадя обаче CD-ROM дисковете от употреба и бих желал да накарам RecoveryConsole да работи на USB, понеже ми е неудобно да boot-вам от CD-ROM. Проблемът е, че съм направил промени на Windows инсталатора, така че да е автоматичен и той пропуска началният екран на OS инсталатора, където има избор между инсталация/recovery console. Искам хем да имам recovery console, ако се наложи, хем автоматично инсталиране. Имам намерение да кача и Hiren's boot CD и вместо да оперирам с няколко много бавни CD-ROM-а да рабтя с 1 USB Flash.

Има образи на recovery console за CD, но дават 0X0..7B грешка, ако се опита човек да ги качи на USB. Явно ще го цикля, но въпросът е - някой пробвал ли е подобно нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, намерих си как да прехвърля recovery console на usb. Интересува ме някой срещал ли е софтуер, с който да се прави image с bootsector-а на usb disk, да се запише в iso, за да може да се ползва за други цели, че форматът, в който успях да го извадя не ми харесва. Трябва това да се прави, за да инсталирам друг bootmanager, за да мога да правя multiboot на много неща от usb диска.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И след толкова тролене в Линукс раздела да беше направил такава флашка отдавна :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И след толкова тролене в Линукс раздела да беше направил такава флашка отдавна :)

Аз флашката отдавна я направих. Цикля как да я направя multiboot с grub bootloader, без да ми дава 0х00007b. Исках да сложа всичко на една флашка. Изглежда нещо в конфигурацията, която правя не му харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мултибуут флашките си ги правя с това: Цък  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мултибуут флашките си ги правя с това: Цък  ;)

Което, разбира се, не става. Защото като преобразувам консолето в ISO и после това ISO се опитвам да го вмъкна в multiboot, изглежда нещо не се харесва с grub bootloader-а и дава 0х00007b

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам си пробвал първо "проблемното" само как "добрува" с ГРУБ и после го добавяш към останалото или ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега не знам дали ще ти помогни аз за multiboot използвам "xboot" има доста опции какво меню да използва и къде да ги постави до сега само 1 път съм имал проблеми но се оправиха лесно. Иначе нямам спомен да съм попадал на проблем същият като твоят. Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.