Премини към съдържанието
Optium

Безопасно сваляне на файлове от Интернет !

Препоръчан отговор

Аз си пускам линукса свалям файла и го проверявам и ако се съмнявам го пускам тук във форума да го проверят хората. Ако нямате линукс винаги може с live cd да тествате.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си пускам линукса свалям файла и го проверявам и ако се съмнявам го пускам тук във форума да го проверят хората. Ако нямате линукс винаги може с live cd да тествате.

Редактирано от Valeri Sidov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто теглите linux iso файл и го записвате на диск или на флашка по желание после го стартирате и то ви пита искате да пробвате или да инсталирате вие избирате да пробвате нищо сложно няма. Това е програма за диск http://www.ntfs.com/iso-burning.htmа това за флашка http://unetbootin.sourceforge.net/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш, метода на колегата. Или с виртуална машина. Или с някоя програма, имаща Пясъчник. Файла е в архив, така че докато не го разархивираш и стартираш, не виждам опасност.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не схванах какво питате. Страх ви е за конкретен файл или по принцип: как да сте сигурен, че даден файл, който сваляте е зловреден ли? Както ви каза ghostBG86, пускате го във виртуализирана среда, с което ще го изолирате от правене на реални промени по физическата среда. Една такава полезна и безплатна програма е Sandboxie. Използвайте антивирусно решение и внимавайте какво сваляте. Невинаги, но все пак... името на файла също може да ви подскаже. a0njsoq.exe или facebook-liker, звучат съмнително. Двойното разширение - също. Укажете на системата да ви покАзва разширенията, за да не стане така, че да отворите екзе прикрито като архив (напр. x.rar.exe).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш, метода на колегата. Или с виртуална машина. Или с някоя програма, имаща Пясъчник. Файла е в архив, така че докато не го разархивираш и стартираш, не виждам опасн

ТЕМАТА ПРИКЛЮЧИ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей "Вся власть Советом" !

Не знам колко сте годишен, но аз съм съратник на тези Възгледи от времето на Априлския пленум !

Обяснете ми по подробно като представител на по-старото поколение, какво представляват 

тези Пясъчници и Виртуални машини или ми посочете някоя статия в Интернет, на тази тема !

Че файла е архив е вярно, но вътре има Активатор и по принцип тези екстри почти винаги се придружават, от

вируси или зловреден софтуер !

30.04.2015 година

Това е за виртуалната машина. Темата е малко стара, но нещата са принципно същите. На новата версия на тази програма, е още по-лесно.

https://reviews.kaldata.com/virtualbox-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0-revu189.html

По въпроса за пясъчника, някой антивирусни имат такава опция. Това пак е виртуална среда, в която може да стартирате подозрителни файлове. Но, пак се иска да бъде настроена, самата антивирусна програма. Аз ползвам Комодо, само за пример го давам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не схванах какво питате. Страх ви е за конкретен файл или по принцип: как да сте сигурен, че даден файл, който сваляте е зловреден ли? Както ви каза ghostBG86, пускате го във виртуализирана среда, с което ще го изолирате от правене на реални промени по физическата среда. Една такава полезна и безплатна програма е Sandboxie. Използвайте антивирусно решение и внимавайте какво сваляте. Невинаги, но все пак... името на файла също може да ви подскаже. a0njsoq.exe или facebook-liker, звучат съмнително. Двойното разширение - също. Укажете на системата да ви покАзва разширенията, за да не стане така, че да отворите екзе прикрито като архив (напр. x.rar.exe).

ТЕМАТА ПРИКЛЮЧИ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук линк споделен от български сървър безплатен убунту на диск обикновенно си ди 700 мб. ще стигне http://ubuntu.ipacct.com/releases/10.04.4/

Пускате диска като ви зареди отваряте интернета теглите файла и го тествате за вирус тук https://www.virustotal.com/bg/

най добре е да го разархивирате и тогава да тествате това е успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук линк споделен от български сървър безплатен убунту на диск обикновенно си ди 700 мб. ще стигне http://ubuntu.ipacct.com/releases/10.04.4/

Пускате диска като ви зареди отваряте интернета теглите файла и го тествате за вирус тук https://www.virustotal.com/bg/

най добре е да го разархивирате и тогава да тествате това е успех.

Колега това е сървърното издание, да не се чуди после защо не му зарежда графичен интерфейс...

Ето бг мирър към 14.04, включително и десктоп изданието:

http://mirror.telepoint.bg/ubuntu-releases/14.04/

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега това е сървърното издание, да не се чуди после защо не му зарежда графичен интерфейс...

Ето бг мирър към 14.04, включително и десктоп изданието:

http://mirror.telepoint.bg/ubuntu-releases/14.04/

Да благодаря за поправката исках да го прекарам по по-краткия път да мине с диск ,но може и с дивиди диск да го направи

Редактирано от Gangosa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да благодаря за поправката исках да го прекарам по по-краткия път да мине с диск ,но може и с дивиди диск да го направи

Най-кратко и бързо с флашче :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно опасенията на колегата са сериозни..Ако мога да продължа предложенията на колегите ,за виртуална среда,и ако често се налага да се ползва такава,по-скоро бих предпочел една виртуална машина за тест на всякаква съмнителна "доставка"от интернет.Известно време ползвах УСУ,което има доста положителни страни,една от които е, че се инсталира във Windows като втора операционна и не съм имал проблеми.

http://learnfree.eu/install-usu-inside-windows/

p.s.Може би е добре да дадете и линк към въпросния активатор(на лични или в темата за подпомагане),един тест може да отговори на доста въпроси.

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

ТЕМАТА ПРИКЛЮЧИ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТЕМАТА ПРИКЛЮЧИ !

post-358493-0-19832900-1430524711_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТЕМАТА ПРИКЛЮЧИ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В предишния си прикачен файл ви маркирах пространството в ляво,

като ви споменах че не ми харесва качеството с което излизат документите !

Сега ще се постарая , да ви го снимам и пратя да го видите нагледно !

Освен това ще ви питам тъй като вече си изчерпвам лимита за прикачените

файлове който е 2 МВ, как мога да си го удължа срещу заплащане !

Не ми казахте също, как  бих могъл по етапно да изключвам Плъгините,

за да не товарят излишно Програмата !

И накрая, ще ви спомена факта , че въпреки старанието и от двете страни

при инсталацията на тази Програма, сега преди да затворя компютъра и да

легна да поспя, Антивирусната ми програма направи едно последно сканиране

и откри цели . . . 43 зловредни обекта !

Това ме води до мисълта че наистина Интернет е станал една огромна клоака !

02.05.2015 година

04:48 часа

Убунтуту не можеше ли да ви отвори файла от далечната 2007 година

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убунтуту не можеше ли да ви отвори файла от далечната 2007 година

ТЕМАТА ПРИКЛЮЧИ !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По за чистих одаята с метлата !

Тук ако има нещо за до изкусуряване, ми кажете ?

Тъй като даденото ми пространство за ползуване на прикачени файлове ми привършва,

кажете какво да правя ?

02.05.2015 година                     

Като начало спрете с тези разкрасявания на шрифтовете. Дразните!!!

Ползвайте външен хостинг на изображения, коментирано е в доста теми

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не можех да  опиша проблема конкретно и обстойно, поради факта че цензурата в сайта е " всеобхватна " !

Проблема ми с този Архив е двоен:

1./ Вътре има Активатор, който трябва да го запазя от повреда или унищожение !

2./ Длъжен съм и да взема предохранителни мерки за опазването на компютъра ми, защото по-принцип

след отварянето на подобни Zip файлове, от тях като от Рог на изобилието, се изсипват всякакъв вид вируси

и зловреден софтуер !

30.04.2015 година

..днес по обед успях да отваря този мистериозен файл /phonebook.pbb/ останал като  артефакт

от отдавна премахнат софтуер, ползуван във офисите на GERMANOS !

Интересно, колко са "хлабави" тези голобради момчета и момичета с "фалшиви" усмивки , служители в телекомуникационни  компании и лъскави офиси в София, след като им покажех вида и формата на файла , те мигновено изпадаха в паника и безпокойство !

Брейй,едвам  разбрах за какво иде реч във въпросната тема!

Можеше спокойно  да го споделиш в темата Подпомагане на АВ програмите с дефиниции,откриване на нови заплахи - част 17 ,момчетата там щяха да преценят дали е безопасен архива или не,а не аз две страници  да чета " обяснения в любов" ;)

P.s. И наистина, този шрифт адски дразни!

И следващия път малко по конкретен и обоснован бъди,че нищо не ти се разбира какъв точно е проблема! Да не говорим,че и самото заглавие подвежда.......а то какво било! :D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

долу съм дал данните на файл /Win Rar Zip архив/, който съответно трябва да се прегледа дали е носител

на вируси или зловреден софтуер!

Някой ще каже, че от това по-лесно няма . . . ще го сканираме с Антивирусната преди да го отворим и Готово !

Навремето го върших същото, докато играех в отбора на " аджемиите " !

Да - ама , не ! Както бе казал навремето журналиста Бочаров, който днес е на недостижимите . . . 96 лазарника !

Защото, ако го "изкъпеш" с Антивирусната, ще го "стопиш" , като пролетен сняг !

А, ако го пуснеш непроверен в компютъра си, може да ти създаде куп неприятности !

Така че в този злободневен  случай, дори някой от Можещите и Знаещи , да посочи някое скромно Писание на тази тема за Ограмотяване, няма да е зле !

29.04.2015 година                     Новобранеца с едномесечна служба.

писането с удебелен шрифт в повечето форуми и тук се равнява на крещене. сега по темата, качваш архива (без да го разархивираш или ако е линк в нета директно слагаш него) на http://virustotal.com и те го сканират с 52 антивирусни и ти казват колко от тях откриват вируси...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

писането с удебелен шрифт в повечето форуми и тук се равнява на крещене. сега по темата, качваш архива (без да го разархивираш или ако е линк в нета директно слагаш него) на http://virustotal.com и те го сканират с 52 антивирусни и ти казват колко от тях откриват вируси...

Здравейте,

благодаря ви че ми посочихте адреса на тази Безплатна услуга, за проверяването на файлове и адреси !

Жалко, че това стана толкова късно защото в противен случай щях да си спестя маса главоболия , макар че

не съм сигурен относно ефективността й, поради факта че е . . . безплатна !?

03.05.2015 година

Брейй,едвам  разбрах за какво иде реч във въпросната тема!

Можеше спокойно  да го споделиш в темата Подпомагане на АВ програмите с дефиниции,откриване на нови заплахи - част 17 ,момчетата там щяха да преценят дали е безопасен архива или не,а не аз две страници  да чета " обяснения в любов" ;)

P.s. И наистина, този шрифт адски дразни!

И следващия път малко по конкретен и обоснован бъди,че нищо не ти се разбира какъв точно е проблема! Да не говорим,че и самото заглавие подвежда.......а то какво било! :D

Здравейте,

жалко че не успях да стигна до вашите "момчета", тъй като някой услужлив "приятел" е успял предварително да им блокира адреса !

А, дори и да бях стигнал до там, не бих им предоставил файла . . . по-простата причина че съдържа Конфиденциална информация !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.