Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си ъпгрейдна компютъра със друг процесор и видео карта.

дъното е asrock g31m- vs сокет 775.Замисъла е да го ъпгрейдна с части втора ръка и приоритет ми е да сложа някой добър ксеон + видео карта която ще е сходна със съответния процесор.Може и Core 2 quad.Сегашният процесор е интел пентиум е5400 а видеото е nvidia gt 220 1gb ddr3.Захранването е corsair vs450

бюджета е 200лв, но ако се наложи и си заслужава може да ги купя на 2 пъти със 150лв за процесор и 150лв за видео.

П.п. Няма да продавам старите части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да си ъпгрейдна компютъра със друг процесор и видео карта.

дъното е asrock g31m- vs сокет 775.Замисъла е да го ъпгрейдна с части втора ръка и приоритет ми е да сложа някой добър ксеон + видео карта която ще е сходна със съответния процесор.Може и Core 2 quad.Сегашният процесор е интел пентиум е5400 а видеото е nvidia gt 220 1gb ddr3.Захранването е corsair vs450

бюджета е 200лв, но ако се наложи и си заслужава може да ги купя на 2 пъти със 150лв за процесор и 150лв за видео.

П.п. Няма да продавам старите части.

Каква е целта на ъпгрейда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая видеокарта примерно Nvidia Galaxy Gtx460  и този процесор Core 2 Duo E8500 Разбира се, това са само примери, същите могат вероятно да се намерят на различни цени в други обяви на този сайт, или на други сайтове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е целта на ъпгрейда?

Целта е игри. Искам да изкарам максималното от това дъно.В същото време да не давам  пари за видео карта която е много по мощна от това което може да предложи процесора. Затова се допитвам до вас, да ми предложите добър процесор и видео карта която да не го спъва, но пък и да не е прекалено мощна.Няма да има полседващ ъпдейт във скоро време, рядко играя затова искам да "забързам" малко стария компютър и да изкара още  2,3 дори 4 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кокво точно мислите да играете? Защото с това дъно и с този бюджет нищо ново никога няма да подкарате, така че е по-добре да се спестят парите. Ако са стари игри вече в зависимост от изискванията им може и да живнат нещата с по-добра видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А кокво точно мислите да играете? Защото с това дъно и с този бюджет нищо ново никога няма да подкарате, така че е по-добре да се спестят парите. Ако са стари игри вече в зависимост от изискванията им може и да живнат нещата с по-добра видеокарта.

Не, нищо тежко.Общо взето каквото ми се до играе нямам определен жанр. Аз преди време подкарвах gta 4 на нвидиа гт220 така ,че една по добра карта и малко по бърз процесор промяната ще ме устрои и в допълнение съм и със ssd.

edit: Спрях се на два процесора core 2 quad q6600 или предложения от 1Force1, core 2 duo е8500. Струва ли си разликата от 50 - 60лв в цената в полза на е8500.

Редактирано от m_power94 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, нищо тежко.Общо взето каквото ми се до играе нямам определен жанр. Аз преди време подкарвах gta 4 на нвидиа гт220 така ,че една по добра карта и малко по бърз процесор промяната ще ме устрои и в допълнение съм и със ssd.

edit: Спрях се на два процесора core 2 quad q6600 или предложения от 1Force1, core 2 duo е8500. Струва ли си разликата от 50 - 60лв в цената в полза на е8500.

Не си струва поради простата причина че q6600 е 4 ядрен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

процесор + видео

или някоя втора ръка видео карта:

цък  или цък

пп.Ех тая калдата как ми бъгва постовете ,.... понякога много ме дразни!

Ta и по-новите игри ще можеш да играеш.. на low , medium.

Редактирано от Сирини (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление q6600 не е сред поддържаните от дънната Ви платка процесори. Иначе бих го предложил. Има всичко на всичко 2 модела четириядрени процесори, които дънната платка поддържа(единият от поддържаните процесори има три ревизии, другият само една). Ако можете да си намерите някой  Core 2 Quad Q9550 на цена не много по-висока от тази на е8500, тогава това е Вашият избор.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във базара има един наличен Q9550 за 170лв.. И като добавиш някаква видео карта втора ръка за 130лв.. ще стане работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря на всички които се включиха. В крайна сметка ще взимам процесор е 8500 с гтх 460 и с останалите пари ще сложа 2 х 4 гб рам.

Последен въпрос трябва ли ми по сериозно охлаждане? В момента съм със spire quadroflow s512s7. По топъл ли е от моят процесор.

моят държи 38 градуса под макс товар, но е полиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря на всички които се включиха. В крайна сметка ще взимам процесор е 8500 с гтх 460 и с останалите пари ще сложа 2 х 4 гб рам.

Последен въпрос трябва ли ми по сериозно охлаждане? В момента съм със spire quadroflow s512s7. По топъл ли е от моят процесор.

моят държи 38 градуса под макс товар, но е полиран.

Огледай се и за GTX 460 1GB GDDR5, или GTX 560 1GB GDDR5, те са малко по-добри варианти като производителност, а с повечко търсене може да изпадне нещо изгодно. Както вече съм писал дадените от мен линкове са просто примерни. Даденият от мен линк е към версия на GTX 460 с 768MB видео памет, която в някои случаи може да се окаже недостатъчна, а нужната разлика, да е все пак в рамките на наличното за моделите с 1GB видеопамет. Нз от къде ще намериш изгодно 2Х4GB DDR2 , няма да се учудя, ако паметта излезе на цена колкото общата за видеокартата и процесора :)

П.П. Поне в посочената от мен оферта за е8500, в цената има включено и охлаждане :)

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огледай се и за GTX 460 1GB GDDR5, или GTX 560 1GB GDDR5, те са малко по-добри варианти като производителност, а с повечко търсене може да изпадне нещо изгодно. Както вече съм писал дадените от мен линкове са просто примерни. Даденият от мен линк е към версия на GTX 460 с 768MB видео памет, която в някои случаи може да се окаже недостатъчна, а нужната разлика, да е все пак в рамките на наличното за моделите с 1GB видеопамет. Нз от къде ще намериш изгодно 2Х4GB DDR2 , няма да се учудя, ако паметта излезе на цена колкото общата за видеокартата и процесора :)

П.П. Поне в посочената от мен оферта за е8500, в цената има включено и охлаждане :)

Да ясно ми е ,че са примерни и аз точно търсех тази с 1гб. А моето охлаждане е много по голямо от това интелско, значи няма да е проблем.Паметта ми я продава приятел, който слага по бърза и ми дава старата му която е точно максимала за моето дъно.Ако ви интересува за 60лв я взимам, процесора го има от 20 до 50лв и то в изобилия така,че на теория е мой вече :D. Само видеото ще си потърся, Благодаря ви пак на всички които се включиха в темата. :beer:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ясно ми е ,че са примерни и аз точно търсех тази с 1гб. А моето охлаждане е много по голямо от това интелско, значи няма да е проблем.Паметта ми я продава приятел, който слага по бърза и ми дава старата му която е точно максимала за моето дъно.Ако ви интересува за 60лв я взимам, процесора го има от 20 до 50лв и то в изобилия така,че на теория е мой вече :D. Само видеото ще си потърся, Благодаря ви пак на всички които се включиха в темата. :beer:

Аз ако бях на твое място бих взел q9550... Никога нямаше да предпочета рам пред процесор, но това си е твое решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е колко е по добър q955 от е8500?Гледах едни сравнения и разликата беше минимална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е колко е по добър q955 от е8500?Гледах едни сравнения и разликата беше минимална.

Колегата има предвид, че е с 4 ядра, което има значение за някои игри.  Но пък за други особено по-старите, които използуват само или главно едно от процесорните ядра, има значение производителността на ядрата поотделно. Е8500 си идва с по-висока фабрична честота и има по-висока производителност на брой ядро при сравнение на фабричната честота на процесорите. Обявите за q9550,  започват от около 170лв (има такава оферта заедно с боксовото охлаждане). Ако дъното беше по-читаво, примерно с P35 или с P45 чипсет и можеше да се клокне процесора и ако тия 170лв + цената на паметта + цената на видеокартата влизаха в бюджета и аз щях да съм с две ръце за q9550, защото процесора лесно се клоква до 3.4GHz за 24/7 ползване. Някои добри бройки и с качествено афтърмаркет охлаждане, могат да работят клокнати и на 3.6-3.7GHz за продължително време. НО всичко това са разсъждения от типа "ако". Ако цената отърва, ако дъното беше по-така, ако се наблягаше на такива съвременни игри, за които е важен мултитреда,  ако, ако, :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата има предвид, че е с 4 ядра, което има значение за някои игри.  Но пък за други особено по-старите, които използуват само или главно едно от процесорните ядра, има значение производителността на ядрата поотделно. Е8500 си идва с по-висока фабрична честота и има по-висока производителност на брой ядро при сравнение на фабричната честота на процесорите. Обявите за q9550,  започват от около 170лв (има такава оферта заедно с боксовото охлаждане). Ако дъното беше по-читаво, примерно с P35 или с P45 чипсет и можеше да се клокне процесора и ако тия 170лв + цената на паметта + цената на видеокартата влизаха в бюджета и аз щях да съм с две ръце за q9550, защото процесора лесно се клоква до 3.4GHz за 24/7 ползване. Някои добри бройки и с качествено афтърмаркет охлаждане, могат да работят клокнати и на 3.6-3.7GHz за продължително време. НО всичко това са разсъждения от типа "ако". Ако цената отърва, ако дъното беше по-така, ако се наблягаше на такива съвременни игри, за които е важен мултитреда,  ако, ако, :)

Ами аз казах ,че рядко играя и не съм запален геймър :D ако някоя игра ми засича просто не я играя и така.Значи остава е8500. 

п.п. Аз сега погледнах спецификацията на q9550  - който консумира 95w, което пък е далеч от максималното от 65w на моето дъно.Не знам защо е в списъка с поддържани.Така темата е изчерпана за сега, ако евентуално не намеря GTX 460 1GB GDDR5 или 560, ще пиша пак за алтернатива. :beer11:  

edit: Намерих си компонентите е8500 и gtx 560ti gddr5 1gb 256bit  може да се заключва темата. Благодаря.

Редактирано от m_power94 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.