Премини към съдържанието
dontonipz

Лаптопа загрява когато е включен към зарядното.

Препоръчан отговор

Здравейте от няколко седмици на сам имам един много странен проблем.Лаптопа (Medion s5612-WIndows 7 )  загрява до 90 градуса докато е включен в зарядното( дори и при извадена батерия).Когато го ползвам само с батерията лаптопа си е перфектен..Отварях го смених термо пастата,продухах вентилаторчето но никаква разлика.Промених планове в 7-мицата но и това не помогна.И се  чудя вече какво да правя. 
(немога да събера пустия голд за WoW token така :D ,пък ми остава 1 ден игрално време ) 
ПС:
Струва ми се че имам някакъв спад в напрежението , защото като махна батерията и пъсна некоя игра почти веднага се изключва.

Редактирано от dontonipz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж за някоя "разлепена" спойка. Като извадиш  зарядното от лаптопа, жака на зарядното горещ ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж за някоя "разлепена" спойка. Като извадиш  зарядното от лаптопа, жака на зарядното горещ ли е?

Къде по точно се гледа за тия спойки ? Просто ми стана интересно !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го отвори и проследи (от)жака на захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днеска и един друг си отваряше работещия лаптоп от подобни съвети и май ще го пуска за продажба на части.

А аз мога да се обзаложа с кой иска от форума за едни 100 евро че проблема не е от лоша спойка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом човека го е отварял, сменял термо пастата, продухвал вентилатора значи, че  няма да го дава за части. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги, когато включен захранващия кабел, температурата е поне 5-10 по-висока, вземи си подложка и се задълбай на дълбоко в настройките и трябва да намериш power плановете, да зададеш при включено състояние да НЕ бъде performance, защото така всичко работи на мак, а явно вече е топло и охлаждането не стига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Малко се забавих с отговора на темата, благодаря за съветите .

Днеска и един друг си отваряше работещия лаптоп от подобни съвети и май ще го пуска за продажба на части.

А аз мога да се обзаложа с кой иска от форума за едни 100 евро че проблема не е от лоша спойка.

Колега айде да ги направим 200 и съм почти сигорен че е лоша спойка  на дъното , но при тези малки спойки иди е намери :D .Просто друго решение няма .И  колега споко от доста време се занимавам с лаптопи и от едно отваряне не се е стигало да го продавам на части 

Винаги, когато включен захранващия кабел, температурата е поне 5-10 по-висока, вземи си подложка и се задълбай на дълбоко в настройките и трябва да намериш power плановете, да зададеш при включено състояние да НЕ бъде performance, защото така всичко работи на мак, а явно вече е топло и охлаждането не стига.

Колега промених настройките , всичките ги минах ,даже  и ги промених по подробно да са едно към едно както е когато е на батерия но уви пак си прави така. Проблема както и споменах го прави когато е  махната и батерията и работи само на зарядно, тогава даже се изключва почти моментално,пък и това си го прави още от студените зимни мартенски дни :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А когато има батерия и е включено захранване, какво става?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не е топъл жака на зарядното, даже си мислех че е дефектирало нещо в него , и на битака си намерих още едно зарядно (същото като него оригинално за лаптопа) но пак нестава.Доста изчетох из нета за този проблем.

А когато има батерия и е включено захранване, какво става?

То това става когато е с батерия е в захранването.Става че вентилатора почти винаги се форсира,лаптопа загрява и при отворена хром и некоя лека игра лаптопа гасне.При батерия при същите условия си работи перфектно ,пак позагрява но много малко и не се изключва дори и при тежки игри с 2,3 часа играене. И при двата случая с батерия и без когато е в захранването прави номера.Смених контактите да не би те да са виновни но пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошо, не го мъчи повече, занеси го на сервиз да го почистят. Щом се стига до изключване нещата се достатъчно сериозни - скоро може да останеш без някой компонент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега айде да ги направим 200 и съм почти сигорен че е лоша спойка  на дъното , но при тези малки спойки иди е намери :D .Просто друго решение няма .И  колега споко от доста време се занимавам с лаптопи и от едно отваряне не се е стигало да го продавам на части

Ти много бързо искаш да забогатееш обаче. Аз най малко искам да се хващам със собственика на лаптопа. Ти като заинтересовано лице винаги може да манипулираш нещата.

И как така докато питаше от какво може да е изведнъж те озари варианта че е от лоша спойка и си толкова убеден че чак и вдигаш залога !!!

Уж от доста време се занимаваш с лаптопи пък не си забелязал че точно тия де тръгват от жака и са по захранването са доста по големи от останалите ама как да е ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошо, не го мъчи повече, занеси го на сервиз да го почистят. Щом се стига до изключване нещата се достатъчно сериозни - скоро може да останеш без някой компонент.

Почистих го доста хубаво,всичко разглобих продухах, почистих ,нямаше почти никаква мърсотия.Изключвасе по 3,4 пъти на ден и харда скоро ще бъде пътник.Но колкото изкара.Отивам след няколко дни на морето да бачкам и ще си взема някое ROGче (Republic of Gamers ) :D и това за мен е най доброто решение.

За колегите които можеби ще имат същия проблем за напред , не си взимайте китайски марки лаптопи :D 

Ти много бързо искаш да забогатееш обаче. Аз най малко искам да се хващам със собственика на лаптопа. Ти като заинтересовано лице винаги може да манипулираш нещата.

И как така докато питаше от какво може да е изведнъж те озари варианта че е от лоша спойка и си толкова убеден че чак и вдигаш залога !!!

Уж от доста време се занимаваш с лаптопи пък не си забелязал че точно тия де тръгват от жака и са по захранването са доста по големи от останалите ама как да е ...

Отговорих на темата с няколко днии закъснени през които доста информация изчетох.И през това време всичко друго което може да се направи съм направил от смяна на настройки до основно разглабяне и почистване,смяна на зарядно,охлаждане с падове и смяна на вентилаторчето.Питам защото никой човек неможе да знае всичко и винаги се учи, пък и колега ти предложи че си готов да се хванеш на бас с всеки от форума.

Нека темата се заключи.Решението е, че не трябва хич да се занимаваме с китайски боклуци ."Не съм толкова богат, за да си купувам евтини неща." Марко Поло

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистих го доста хубаво,всичко разглобих продухах, почистих ,нямаше почти никаква мърсотия.Изключвасе по 3,4 пъти на ден и харда скоро ще бъде пътник.Но колкото изкара.Отивам след няколко дни на морето да бачкам и ще си взема някое ROGче (Republic of Gamers ) :D и това за мен е най доброто решение.

За колегите които можеби ще имат същия проблем за напред , не си взимайте китайски марки лаптопи :D

Отговорих на темата с няколко днии закъснени през които доста информация изчетох.И през това време всичко друго което може да се направи съм направил от смяна на настройки до основно разглабяне и почистване,смяна на зарядно,охлаждане с падове и смяна на вентилаторчето.Питам защото никой човек неможе да знае всичко и винаги се учи, пък и колега ти предложи че си готов да се хванеш на бас с всеки от форума.

Нека темата се заключи.Решението е, че не трябва хич да се занимаваме с китайски боклуци ."Не съм толкова богат, за да си купувам евтини неща." Марко Поло

Заболя ме главата докато прочета текста, но както и да е. Въпроси: измерихте ли оригиналното зарядно(ако въобще е такова), измерихте ли другото зарядно? Кога сменихте вентилаторчето и с какво? Как го продухахте(да не му изкъртихте някое от витлата)?

Извод - сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам защото никой човек неможе да знае всичко и винаги се учи, пък и колега ти предложи че си готов да се хванеш на бас с всеки от форума.

Да не се отмятам но с теб ми е притеснено понеже си заинтересована страна и може да манипулираш резултата.

Както се е видяло ще го даваш на сервиз и като незаинтересована страна предложих за спорта да се хвана на бас кат очаквах от теб само да си безпристрастен и да съобщиш резултата но пък точно с теб ако се хвана от сега знам че съм губеща страна склонна към мазохизъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато лаптопът работи на батерия, по-голямата част от производителността се орязва от Power management функциите на системата и се жертва с цел по-дълга работа на батерия. Напълно логично е лаптопът да не загрява толкова много в такъв режим. Или не си монтирал охладителя правилно, има проблем с охладителя. Малко не ми се вярва да загрява толкова много, че охлаждането да не може да го поеме в нормален режим на работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато лаптопът работи на батерия, по-голямата част от производителността се орязва от Power management функциите на системата и се жертва с цел по-дълга работа на батерия. Напълно логично е лаптопът да не загрява толкова много в такъв режим. Или не си монтирал охладителя правилно, има проблем с охладителя. Малко не ми се вярва да загрява толкова много, че охлаждането да не може да го поеме в нормален режим на работа.

Браво ве men ! Много добре. А аз как съм те подценявал !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.