Премини към съдържанието
Derpozaver

Kомпютърна конфигурация за игри, 3Д моделиране и анимация

Препоръчан отговор

Здравейте, имам нужда от помощ тъй като не разбирам много от компоненти.

Желая да си сглобя компютърна конфигурация за до 1400 лв. като разполагам единствено с периферни устройства (мишка и клавиатура). Компютъра ще бъде използван предимно за игри и графично моделиране и анимиране, като се предпочита да може дa потдържа 2 монитора. Ще бъде използван с часове така че е нужно и добро охлаждане. Така че ако мога да помоля някоя добра душа евентуално да ми измисли конфигурация която дори и не изцяло, да влиза в описанието.

Съжалявам за краткото описание, просто започвам от нулата и имам нужда от помощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пс. Охладител не успях да вместя в бюджета. Все пак съм наблегнал на производителност за работата ти основно 
но не са пренебрегнати и игрите. В Емаг има много изгодно захранване за 81 лв. което е напълно достатъчно. 
Проблема е че ще е по-шумно отделно не е модулно а кутията е евтина и е хубаво да се вземе такова.
Мисълта ми е че със спестените близо 50 лв. може да се вземе приличен охладител както искаш (аз също ти препоръчвам)
но ще е за сметка на нещо друго за това по-добре да купиш охладителя по-натам ако сега не можеш да отделиш.
След малко ще ти бъдат предложени и Интелски конфигурации споко.  ;)

Edit: Явно не внимавам той бюджета бил 1 400 лв. Е в такъв случай охладителя не е никакъв проблем. 
Да видим примерно DEEPCOOL GAMMAXX S40 ще ти свърши работа.
За оставащите ами като гледам кутията идва с един изкарващ 120 мм
демек може да си вземеш за отпред още един 120 мм които да вкарва студен въздух.
Например този.
Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пс. Охладител не успях да вместя в бюджета. Все пак съм наблегнал на производителност за работата ти основно 
но не са пренебрегнати и игрите. В Емаг има много изгодно захранване за 81 лв. което е напълно достатъчно. 
Проблема е че ще е по-шумно отделно не е модулно а кутията е евтина и е хубаво да се вземе такова.
Мисълта ми е че със спестените близо 50 лв. може да се вземе приличен охладител както искаш (аз също ти препоръчвам)
но ще е за сметка на нещо друго за това по-добре да купиш охладителя по-натам ако сега не можеш да отделиш.
След малко ще ти бъдат предложени и Интелски конфигурации споко.  ;)

Edit: Явно не внимавам той бюджета бил 1 400 лв. Е в такъв случай охладителя не е никакъв проблем. 
Да видим примерно DEEPCOOL GAMMAXX S40 ще ти свърши работа.
За оставащите ами като гледам кутията идва с един изкарващ 120 мм
демек може да си вземеш за отпред още един 120 мм които да вкарва студен въздух.
Например този.

благодаря ти много човече, ти си златен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 402.09 лв. с ДДС

Можеш да намалиш цената , като вземеш по-евтиния процесор, за да сложиш рам на 1866Mhz(Няма да има кой знае какво значение) или за по-добра кутия   ..но така според мен е добре.
Редактирано от Сирини (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся конфигурация в горе-долу същия бюджет и за същата цел, надявам се автора няма да има против, ако задам въпросите си тук, вместо да пускам нова тема.

Относно предложените досега процесори:

AMD FX-8320E, X8, 3.20GHz

Intel Core i5-4460 3.2GHz

Някой може ли да аргументира предложението си в контекста на конкретната цел - работа със софтуер за 3Д и виео обработка?

Колебая се между двата.

Видео картата:

POWERCOLOR 2048M R9 285 Turbo Duo, AXR9 285 2GBD5-TDHE PCI-E 3.0

Очевидно това предложение е много добро за парите си (прочетох цялото ревю, цитирано в друга тема в този форум), но се тестват предимно гейминг възможностите.

Когато става въпрос за работа с 3D софтуер, имам беглата информация, че само Nvidia карти могат да се включват в рендването, благодарение на CUDA ядрата си.

В този ред на мисли, този Powercolor може ли да е полезен по същия начин, или ще върши работа единствено по време на самото моделиране, за визуализиране на обектите, с които се работи?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато става въпрос за работа с 3D софтуер, имам беглата информация, че само Nvidia карти могат да се включват в рендването, благодарение на CUDA ядрата си.

Не е вярно, има два рендера, които изискват CUDA, но много повече са тези, които ползват OpenCL и даже са безплатни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OpenCL е по-разпространен от CUDA, та видеото е ок... За рендер повечето ядра ще ти свършат по-добра работа, и се загледай в по-бърза рам... 1866 е ок и не е много натоварваща финансово. Нещото, за което трябва сериозно да се замислиш е SSD... За тези цели ще ти трябва. Ако можеш да заделиш едно 100лв отгоре - вземи си SSD. Ще даде отражение върху Работата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.