Премини към съдържанието
бат'начо

Аналогичен случай в наше село

Препоръчан отговор

Идеята на темата е да е за конструктивни (да кажем) мнения от темата на Боровака "Why Linux Sucks for Desktop". А заглавието е такова, понеже ми навява асоциация за един култов виц.

Та така. Преди време Мечослав беше казал, че Каноничните са мислили да има нещо като remastersys, но е отпаднало и приоритетите са отишли другаде. И сега - е ли е нужно да го има или не? За мен - да. Защо - няма да кажа без бой. Без друго разработчика на remastersys каза "стига", а се ползва доста и остава празнина. Сега - може и така, може и по друг начин - аз си искам "мекото на хляба" без излишни напрягания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само този линк http://en.wikipedia.org/wiki/Usage_share_of_operating_systemsе абсолютно достатъчен да с прекратят всякакви спорове за това коя OS е най-добра. Но в другата тема ако ги питаш, ще ти кажат, че 79.7% от населението на земята, което ползва компютри,  е глупаво защото ползва Windows, а 5.3% са открили топлата вода с Линукс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само този линк http://en.wikipedia.org/wiki/Usage_share_of_operating_systemsе абсолютно достатъчен да с прекратят всякакви спорове за това коя OS е най-добра. Но в другата тема ако ги питаш, ще ти кажат, че 79.7% от населението на земята, което ползва компютри,  е глупаво защото ползва Windows, а 5.3% са открили топлата вода с Линукс.

Хайде поинтересувай се първо какво е remastersys и после ще се опитаме да подновим дискусията. Малък жокер, говорим за софтуер за Линукс, а пусналия темата е активен ползвател :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Тотално неадекватно мнение. Хич обичате да не четете, точно същото както когато натискате Next->Next->Next...

Едит:

Опс, изпуснах коментар по темата - трябва да го има remastersys. Използвам го активно от поне 5 години и е супер полезен инструмент.

Редактирано от Mozo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни, че всичко останало е с Линукс. Освен разни неработещи бакомати или билетчарници за метро. Тогава какво следва? Андроид размаза всичко -> кой е боклука сега?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И според мен remastersys трябва да го има. Супер полезен инструмент. И много ме беше яд като казаха, че му спират поддръжката, но не можем да променим нищо. За сега с 14.04 работи, дано и с 16.04 да работи, че скоро се интересувах за заместител, и няма нищо читаво.

Редактирано от upili (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@bvbfan, ти ги "трепеш" наред във всяка тема.

@upili, точно същия remastersys няма (вече) да става на 16.04, понеже програмчето е няколко скрипта + графична обвивка и е ясно, че "вътрешноста" на 16.04 ще е различна. Ще трябва да се преработи къде да търси и какво да "хваща".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошо, много лошо. Дано излезе някакъв читав заместител, че тези дето уж щяха да продължат да го развиват ми развиват дръжката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@bvbfan, ти ги "трепеш" наред във всяка тема.

Във форма съм, правя го още в 2 други форума :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята на темата е да е за конструктивни (да кажем) мнения от темата на Боровака "Why Linux Sucks for Desktop". А заглавието е такова, понеже ми навява асоциация за един култов виц.

Та така. Преди време Мечослав беше казал, че Каноничните са мислили да има нещо като remastersys, но е отпаднало и приоритетите са отишли другаде. И сега - е ли е нужно да го има или не? За мен - да. Защо - няма да кажа без бой. Без друго разработчика на remastersys каза "стига", а се ползва доста и остава празнина. Сега - може и така, може и по друг начин - аз си искам "мекото на хляба" без излишни напрягания.

Не ми липсва, тaка и не ми хрумна за какво да го ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какво пък , айде да потролим.

Ако имаш лаптоп и на него има скрит дял , незнайно защо, и ако го "делнеш" - ей тва програмче мой свърши работа. Как, защо и т.н. - не знам, тъй си мисля.

Ама и аз съм за е****, понеже "включването" ми е малко неадекватно, ама вече е постфактум (за темата говоря).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предпочитам да има инструмент подобен на remastersys.

Но идеята за Recovery Partition не ме влече. Даже е първото, което бих махнал и винаги го правя, ако е удачно.

Защо изобщо го има? Според мен заради проблеми с лиценза и когато не може да се направи поправка "на парче". В Linux, общо взето, сериозни проблеми в тая посока няма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какво пък , айде да потролим.

Ако имаш лаптоп и на него има скрит дял , незнайно защо, и ако го "делнеш" - ей тва програмче мой свърши работа. Как, защо и т.н. - не знам, тъй си мисля.

Ама и аз съм за е****, понеже "включването" ми е малко неадекватно, ама вече е постфактум (за темата говоря).

Не разбрах какво мога да направя с тази програма относно скрит дял. На мен ми липсва Nomad, аз ползвам openSuse много. Новел го премахнаха и се постараха да изтрият всяка следа че е съществувал Номад, а бях много зависим от него. Понеже се оказа нещо твърде удобно в корпоративна среда, и им се стори твърде много да го оставят безплатно. Но както казваш, аз съм си за еване щото не заложих на платена OS. А не заложих на платена, щото "безплатният" аргумент беше решаващият фактор за тая фирмичка да остави windows и да мине на линукс. Ако трябваше и да платят за него, никога не бих ги убедил да сложат линукс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е да имаш копие на системата (твоята си) както си я оакал и ти харесва. И да можеш да я пренесеш на всеки комп (ако може да я понесе/не е толкова стар за нея и има желаещи).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е да имаш копие на системата (твоята си) както си я оакал и ти харесва. И да можеш да я пренесеш на всеки комп (ако може да я понесе/не е толкова стар за нея и има желаещи).

Няма ли да е по-удобно с rsync и disk image? Може и с отделен дял, но не виждам защо. А може и във файл на външен диск.

A loop device is a file containing a virtual file system inside another file system.

Не разбрах какво мога да направя с тази програма относно скрит дял. На мен ми липсва Nomad, аз ползвам openSuse много. Новел го премахнаха и се постараха да изтрият всяка следа че е съществувал Номад, а бях много зависим от него. Понеже се оказа нещо твърде удобно в корпоративна среда, и им се стори твърде много да го оставят безплатно. Но както казваш, аз съм си за еване щото не заложих на платена OS. А не заложих на платена, щото "безплатният" аргумент беше решаващият фактор за тая фирмичка да остави windows и да мине на линукс. Ако трябваше и да платят за него, никога не бих ги убедил да сложат линукс.

Стана ми интересно, какво прави тази програма/система, но не можах да намеря информация?

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно, какво прави тази програма/система, но не можах да намеря информация?

https://www.novell.com/de-de/documentation/sles11/book_sle_admin/data/cha_nomad.html

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли да е по-удобно с rsync и disk image? Може и с отделен дял, но не виждам защо. А може и във файл на външен диск.

A loop device is a file containing a virtual file system inside another file system.

По принцип "най-важната" функция на програмата е направата на "лайв дистрибуция", което става "бързо, лесно, вкусно", колко много се нароиха "направени" чрез нея, а файда от това за автора - нема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип "най-важната" функция на програмата е направата на "лайв дистрибуция", което става "бързо, лесно, вкусно", колко много се нароиха "направени" чрез нея, а файда от това за автора - нема.

Нещо, като unetbootin ли ?

Ако е търсил "файда", защо е написал програма за GNU Linux ? Дори да е за Linux, не е проблем да я постави под лиценз и да иска заплащане, подобно на nerolinux преди години. Но, по това време k3b беше много дръпнала и старата версия на Nero се оказа неатрактивна. 

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без друго разработчика на remastersys каза "стига", а се ползва доста и остава празнина. Сега - може и така, може и по друг начин - аз си искам "мекото на хляба" без излишни напрягания.

На UbuntuMate14.04 инсталирах Remastersys като изтеглих архив от тук:

http://sourceforge.net/projects/linuxfreedomfor/files/ubuntu/remastersys.tar.gz/download

след това следвайки инструкциите тук:

http://www.lffl.org/2014/04/installare-remastersys-in-ubuntu-1404.html

cd remastersys

sudo dpkg -i *.deb

sudo apt-get install -f

Алтернатива също е  Relinux, който е remastersys базиран:

https://www.howtoforge.com/creating-your-own-distributable-ubuntu-dvd-relinux

https://launchpad.net/relinux

Редактирано от izen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо, като unetbootin ли ?

Ако е търсил "файда", защо е написал програма за GNU Linux ? Дори да е за Linux, не е проблем да я постави под лиценз и да иска заплащане, подобно на nerolinux преди години. Но, по това време k3b беше много дръпнала и старата версия на Nero се оказа неатрактивна. 

Не, нищо общо с Unetbootin. Това е просто програма за направа на флашки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има хакери които правят софтуер за кеф, и не търсят да извлекат печалба от това, просто пишат код защото е готино :D.

tumblr_n6cpgt_H5cp1rrdq7do1_500.gif

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не казвам, че момъкът се е отказал заради парите. Всъщност не знам/не съм се интересувал. Релинукс бяха тръгнали с големи идеи, но... нещо няма движение. Всъщност - на кой му трябва remastersys и въобще трябва ли му? ;) При добро желание все ще се намери ръководство/а как да стане номера, без външно приложение, дори и да няма (пък то има) алтернативи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не знам изобщо има ли професионален проект ОС, който да използва тази програма за създаване на живи образи (LIVE CD)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност - на кой му трябва remastersys и въобще трябва ли му?  ;) При добро желание все ще се намери ръководство/а как да стане номера, без външно приложение, дори и да няма (пък то има) алтернативи.

На мен ми трябва. Ползвам го от 10.04 насам. За да оригиналнича като теб  - няма да кажа без бой. 

Не знам защо пускаш темата след като имаш пълно разминаване с първия си пост. Вземи реши трябва ли ти или не, или ще ползваш "добро желание".

Редактирано от izen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.