Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Разполагам с компютър, който съм го ъпгрейдвал от части. Сегашното му състояние е такова:

Захранване: Cooler Master 600W RS-600-ACAB-D3

Процесор: Intel Core 2 Duo 2.66GHz E8200

Дъно: Jetway I35P

Видео карта: Asus NVIDIA GeForce GTX 750 OC, 1024MB, GDDR5, 128bit, HDMI, DVI, VGA, Dust-Proof Fan

Хард диск: Hitachi HDS721075KLA330 (698 GB)

РАМ: 2x2GB DDR2

Плановете ми за тази система са:

Процесор Intel® Core™ i5-4460, 3.2GHz, Haswell, 6MB, Socket 1150

Flash SSD Kingston V300 2.5", 120GB, SATA 3

Памет HyperX FURY Blue 4GB, DDR3, 1600MHz, CL10, 1.5V

Та въпроса ми е. Каква дънна платка ще бъде най-подходяща и дали "плановете ми" са подходящи за система, която ще бъде използвана за скайп, игри, филми, музика, интернет, видео обработка, Photoshop?

Благодаря предварително на всички които са обърнали внимание на темата ми! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мне. За видеообработка и игри ти трябва повече рам. За първото повече от колкото за второто.

Принципно да режеш от рам с цел бъдещо добавяне е логично но в случая даваш парите за SSD от което полза никаква.

А ако си решил да взимаш евтино дъно с два слота за рам модул от 8ГБ става абсолютно задължителен при тия изисквания.

Някой ден като смениш и видеото понеже си е зле, имаш достатъчно рам и се чудиш какво да подобриш може да помислиш и за SSD.

пс. Ако захранването наистина е D3 си късметлия та поне него не трябва да сменяш.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка Gigabyte B85M-D3H, Socket 1150: http://www.emag.bg/d-nna-platka-gigabyte-socket-1150-b85m-d3h/pd/EDLB0BBBM/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка Gigabyte B85M-D3H, Socket 1150: http://www.emag.bg/d-nna-platka-gigabyte-socket-1150-b85m-d3h/pd/EDLB0BBBM/

+1 Щом процесора не е клокърски няма смисъл от много скъпо дъно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.