Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,купих HDMI HAMA кабел 5м и свързах компютъра с ТВ Панасоник.Всичко си работи нормално,но когато е включен кабела и гледам цифровата телевизия,на екрана излизат две черти като трептения и се спускат надолу.Това обаче го няма когато премина в другия режим,тоест да прехвърля сигнала от компютъра към ТВ-то.Пробвах да сменя порта,но е същата работа.Остава да е от кабела,но само за проба трябва да купувам още един кабел.Не знам дали е нормално,но когато е включен в ТВ-то кабела,от другата страна се усеща много слаб паразитен ток.Даже без да вкарвам кабела в компютъра а само да го допра на корпус и отново се появяват трептенията по телевизора,но пак казвам,това е само когато е на цифрова телевизия.Мерси за помоща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не е хубав кабела, виж го дали е стандарт 1.3, ако не е потърси по висок клас над този посочения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ти е занулен ама телевизора не е, На практика го зануляваш през кабела което си е опасно и за телевизора и за видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не съм сигурен какъв стандарт е кабела.Кутията му не мога да я намеря а на самия кабел нищо не пише,освен марката.Иначе какъв стандарт да търся?.Да отворя скоба,този Хама го взех за 36лв

Компютъра ти е занулен ама телевизора не е, На практика го зануляваш през кабела което си е опасно и за телевизора и за видеокартата.

Възможно и да е това,в такъв случай какво може да се направи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако под цифрова разбираш кабелна няма да е зле да сложиш галваничен разделител на антенния вход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ако под цифрова разбираш кабелна няма да е зле да сложиш галваничен разделител на антенния вход.

Да не те бъркам,говоря за сателитната на булсат.Би трябвало да нямам проблем заради галваничния.

Редактирано от bojoviki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо проблема да не е в приемника на булсата? При мен пък се е случвало обратното... С HDMI кабел приемника към телевизора работи перфектно, но като го свърша с компютъра започва трептене и размазване и се налага смяна на порта и САМО така се оправя... Или е приемника или кабела... Занеси приемника в офис или ще го пробват или ще го заменят... В двата случая ти печелиш... разбираш къде е проблема и ако е в приемника ще ти дадат нов, като в комплекта на новия ще върви къс HDMI кабел...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо проблема да не е в приемника на булсата? При мен пък се е случвало обратното... С HDMI кабел приемника към телевизора работи перфектно, но като го свърша с компютъра започва трептене и размазване и се налага смяна на порта и САМО така се оправя... Или е приемника или кабела... Занеси приемника в офис или ще го пробват или ще го заменят... В двата случая ти печелиш... разбираш къде е проблема и ако е в приемника ще ти дадат нов, като в комплекта на новия ще върви къс HDMI кабел...

Аз съм още със стария им приемник.В понеделник ще ходя до офиса за HD приемника им.Дано да излезе някакви смущения от него.Мерси

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем само едно не се връзва как използвате HDMI кабела в приемника, като ако е SD няма HDMI вход и тогава логически проблема да е в кабела отпада...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем само едно не се връзва как използвате HDMI кабела в приемника, като ако е SD няма HDMI вход и тогава логически проблема да е в кабела отпада...

Здравейте,или не съм се изразил правилно или не сте ме разбрали.HDMI кабела го ползвам да свържа компютъра с ТВ-то,а отделно е свързан SD приемника към ТВ-то със скарт.Идеята ми е да не вкарвам и изкарвам HDMI кабела всеки път когато искам да прехвърлям сигнала от компютъра към телевизора.Но когато е включен HDMI кабела сигнала се прехвърля идеално и е чист,а когато си пусна да гледам цифровата,но при включен HDMI кабел,се получава това смущение и се налага постоянното включване и изключване на ТВ и компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора, сет-топ-бокса и компа задължително включени в един контакт или разклонител, който е заземен.

Възможно е проблема да е в приемника на Булсат. Пробвай с разкачен Скарт кабел, а телевизора пуснат на цифрова ефирна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора, сет-топ-бокса и компа задължително включени в един контакт или разклонител, който е заземен.

Възможно е проблема да е в приемника на Булсат. Пробвай с разкачен Скарт кабел, а телевизора пуснат на цифрова ефирна.

Здравей,чувал съм,че трябва да са включени в един разклонител,но проблема ми е,че са на голямо разстояние един от друг,поне ТВ-то с компютъра.А колкото до опита с изключен скарт кабел,не ми се получава.Понеже екрана тогава е тъмно син и нищо не се забелязва независимо дали е с включен скарт или без.Иначе мерси за помоща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мда, проблема може да е във  захранването от различни контакти - особенно ако са на различни токови кръгове и единият не е заземен.

Друг проблем може да е приемника  - статичното електричество от антената.

Явно не ме разбра. Имах в предвид да разкачиш приемника на булсатком и от менюто на телевизора да превключиш на цифров ефирен тунер. После го пускаш да сканира за програми и тестваш за проблема, който си описал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мда, проблема може да е във  захранването от различни контакти - особенно ако са на различни токови кръгове и единият не е заземен.

Друг проблем може да е приемника  - статичното електричество от антената.

Явно не ме разбра. Имах в предвид да разкачиш приемника на булсатком и от менюто на телевизора да превключиш на цифров ефирен тунер. После го пускаш да сканира за програми и тестваш за проблема, който си описал.

Контактите са на един и същ кръг,не знам дали са заземени,но са занулени (не съм много наясно с тока).Колкото до теста с приемника,в менюто на телевизора ми излиза само да търся аналогов сигнал,за цифров,единствено ако е включен приемника.На 100% процента ще мога да кажа дали е смущение от него в понеделник,когато ми го подменят с HD.Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,купих HDMI HAMA кабел 5м и свързах компютъра с ТВ Панасоник.Всичко си работи нормално,но когато е включен кабела и гледам цифровата телевизия,на екрана излизат две черти като трептения и се спускат надолу.Това обаче го няма когато премина в другия режим,тоест да прехвърля сигнала от компютъра към ТВ-то.Пробвах да сменя порта,но е същата работа.Остава да е от кабела,но само за проба трябва да купувам още един кабел.Не знам дали е нормално,но когато е включен в ТВ-то кабела,от другата страна се усеща много слаб паразитен ток.Даже без да вкарвам кабела в компютъра а само да го допра на корпус и отново се появяват трептенията по телевизора,но пак казвам,това е само когато е на цифрова телевизия.Мерси за помоща

купи си галваничен филтър за кабелната https://www.kaldata.com/forums/topic/216306-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B7/аз така реших проблема, странното е че при мен имаше вълни само като включа климатика...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Контактите са на един и същ кръг,не знам дали са заземени,но са занулени (не съм много наясно с тока).Колкото до теста с приемника,в менюто на телевизора ми излиза само да търся аналогов сигнал,за цифров,единствено ако е включен приемника.На 100% процента ще мога да кажа дали е смущение от него в понеделник,когато ми го подменят с HD.Мерси

Телевизорът да не е кинескопен? Напиши модела на телевизора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизорът да не е кинескопен? Напиши модела на телевизора

Панасоник TX-42 AS650E.Ще пиша отново когато ми сменят приемника,за да го елиминираме.

купи си галваничен филтър за кабелната https://www.kaldata.com/forums/topic/216306-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B7/аз така реших проблема, странното е че при мен имаше вълни само като включа климатика...

Мерси за предложението.Но от много места ми обясниха,че това е без мислено ако си със сателитна чиния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизорът ти си има цифрови тунери, ама явно теб си те мързи да си поиграеш с настройките.

Пусни го цифров ефирен - DVB-T. Сканирай, запамети намерените програми и тествай пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизорът ти си има цифрови тунери, ама явно теб си те мързи да си поиграеш с настройките.

Пусни го цифров ефирен - DVB-T. Сканирай, запамети намерените програми и тествай пак.

Ти пък какво значи да ме мързи,това да не да нося тухли?.Знам,че има вграден цифров декодер,просто съм се ровел къде ли не из менюто,но нищо не намирам.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооо мързи те да си прочетеш книжката с инструкциите!

Ето как е при моят модел  от 2010 година

Меню -> Настройки -> DVB меню настройки -> Добави TV сигнал -> ОК -> избираш DVB-T(може да добавиш и DVB-C) -> ОК -> Автоматични настройки -> всички канали

Свържи  2 метра кабел вместо антена - за града е достатъчно.

http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/41222-panasonic-lcd-tv-how-tos-faq-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-2014-a.html#post509847

Редактирано от hristoslav2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да сканира за канали, гледа и тества му трябва свързана антена иначе не знам как ги мислите тези ей така да може да намери канали и да гледа... Естествено, ако има свързана антена в ANT-IN входа на телевизора сканирането е лесно... Натиснете бутона Source на дистанционното у-е и придвижете до TV... След това на екрана ще има съобщение дали искате да сканирате за канали, тъй като няма намерени такива сканирайте, намерете, запаметете и тествайте... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какъв че* трябва да сканира за скапаната ефирна телевизия като е с приемник за Бусатком? А и не знам какво сте се хванали с тези заземени контакти и разклонители като най-вероятно телевизора му е  с двужилен кабел и евробукса, а приемника 100% е с такава и няма как да се заземят от разклонителя.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата иска да помогне като премахне евентуална причина за проблема-приемника.Но просто при мен не откривам Меню -> Настройки -> DVB меню настройки ->..........Както и да е,ще пиша след смяна на приемника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Панасоник TX-42 AS650E.Ще пиша отново когато ми сменят приемника,за да го елиминираме.

Мерси за предложението.Но от много места ми обясниха,че това е без мислено ако си със сателитна чиния.

така е, но ако си с кабелна, по кабела има един куп устройства дето вкарват смущения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.Както обещах да ви пиша когато си сменя приемника.Ами от него излезе проблема.Сега с HD приемника няма никакви трептения или някакви ленти(ще го сложа като отговор по проблема,че ако има подобни проблеми,да се ориентирват).Мерси на всички.

Ооо мързи те да си прочетеш книжката с инструкциите!

Ето как е при моят модел  от 2010 година

Меню -> Настройки -> DVB меню настройки -> Добави TV сигнал -> ОК -> избираш DVB-T(може да добавиш и DVB-C) -> ОК -> Автоматични настройки -> всички канали

Свържи  2 метра кабел вместо антена - за града е достатъчно.

http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/41222-panasonic-lcd-tv-how-tos-faq-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-2014-a.html#post509847

Да те поздравя за написаната тема.И ти снимах менюто.

IMG_20150502_180628.jpg
Редактирано от bojoviki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.