Премини към съдържанието
ST.D

Смяна на power бутон с бутон от клавиатурата

Препоръчан отговор

В случай че лаптоп започне да  се включва все по-трудно от power button-a,възможно ли е функциите му да се зададат на произволно копче от клавиатурата и доколко е добра идеята?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свършиха ли сервизите или сме на икономичен режим ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Свършиха ли сервизите или сме на икономичен режим ?

...икономичен режим..

Ако има запознати по темата нека споделят.

Редактирано от ST.D (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...икономичен режим..

Толкова ли е трудно да вземеш едно копче за захранваннето което струва не повече от 5 лева, да го свържеш към пиновете за копчето и да го закрепиш някъде ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова ли е трудно да вземеш едно копче за захранваннето което струва не повече от 5 лева, да го свържеш към пиновете за копчето и да го закрепиш някъде ?

Ъ? Лаптоп??

Дай да осерем лаптопа за ремонт, който струва я 20лв, а няма 20лв. Копчето за включване на лаптопа много рядко е проблем при включване на лаптопа. Най-вероятно ако ти светват лампи и не се цъка или нещо от сорта е време за нова дънна платка.

Като искаш запознат, ще ти препоръчам да разглобиш лаптопа, да видиш какво е копчето - SMD най-вероятно, да отидеш в магазина, да си купиш такова, да разпоиш старото и да запоиш новото. Функцията, която искаш я има само в БИОС-а на някои персонални компютри. Лаптопите не се включват с произволен клавиш. Само ако е заспал, можеш да го събудиш с такъв. Не ако е изключен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо да взема някой калпазанско ключе или бутон от звънец и да го закрепи на гърба на екрана с топъл силикон, нали Ники ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последвах съвета ти.......сега продавам лаптоп на части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последвах съвета ти.......сега продавам лаптоп на части.

Ъъъ? Какво си му направил? Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъ? Какво си му направил?

Побългарявал му е копчето ! Или беше реторичен въпрос ?

Ако няма такива като него по повърхностните майстори като теб ще измрете от глад.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Побългарявал му е копчето ! Или беше реторичен въпрос ?

Ако няма такива като него по повърхностните майстори като теб ще измрете от глад.

Тихо  Питам автора "Какво точно е направил?" Писна ми от компетентните ти мнения във всяка тема, които не правят друго, освен да търсят начин да се заяждат и нападат другите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тихо Питам автора "Какво точно е направил?" Писна ми от компетентните ти мнения във всяка тема, които не правят друго, освен да търсят начин да се заяждат и нападат другите.

Аха ясно ! Един дето не разбира пита друг дето не разбира !

Викам ти майсторе щото не ти знам името ...

Драсни му на лични и да ти го прати да му го доУправиш ...

Жика ама и ти се звимаш много на сериозно забелязвам (от как си взе поялна станция от 40 лева) ама кажи ми освен подути кондензатори какво друго сменяш ( и не на лаптопи)? Хайде покажи ни малко продукти отремонтирани от теб или спри да се правиш на капацитет.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъ? Лаптоп??

Дай да осерем лаптопа за ремонт, който струва я 20лв, а няма 20лв. Копчето за включване на лаптопа много рядко е проблем при включване на лаптопа. Най-вероятно ако ти светват лампи и не се цъка или нещо от сорта е време за нова дънна платка.

Като искаш запознат, ще ти препоръчам да разглобиш лаптопа, да видиш какво е копчето - SMD най-вероятно, да отидеш в магазина, да си купиш такова, да разпоиш старото и да запоиш новото. Функцията, която искаш я има само в БИОС-а на някои персонални компютри. Лаптопите не се включват с произволен клавиш. Само ако е заспал, можеш да го събудиш с такъв. Не ако е изключен.

Мерси за отговора,въпроса бе теоретичен,иначе видях че тука се поразпалиха и ми стана забавно,затова написах че сега продавам лаптоп на части :D.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора,въпроса бе теоретичен,иначе видях че тука се поразпалиха и ми стана забавно,затова написах че сега продавам лаптоп на части :D.

Това не беше яко.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама кажи ми освен подути кондензатори какво друго сменяш ( и не на лаптопи)? Хайде покажи ни малко продукти отремонтирани от теб или спри да се правиш на капацитет.

Не те интересува. Некадърен майтор и с оборудване за хиляди пак нищо не може да направи.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не те интересува. Некадърен майтор и с оборудване за хиляди пак нищо не може да направи.

Смятай ! А сега си представи некадърен с техника до 50 лева колко може и тогава пиши.

На теории си много силен ама нищо не си показал какво си направил до сега. Тия общи приказки де ги пишеш на лайците и лапетиите не ми ги пробутвай моля.

"Като искаш запознат", ще ти препоръчам да разглобиш лаптопа, да видиш какво е копчето - SMD най-вероятно, да отидеш в магазина, да си купиш такова, да разпоиш старото и да запоиш новото.

Смях в залата. Излязоха ми плочки от смях.

Я като по запознат ми кажи на мен незапознатия всички копчета за включване на лаптопи са някакъв стандарт SMD и са взаимно заменяеми и ги има по магазините. С две думи. Отиваш и казваш в магазина копче SMD и очакваш 100% съвместимост с твоя модел лаптоп ?!!!

Ей стига си писал глупости и си се правил на капацитет че някой ще вземе да ти се върже и ще стане за смях в някой магазин щото така му казал някакъв самопровъзгласил се "специалист" де на всяка манджа меродия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я като по запознат ми кажи на мен незапознатия всички копчета за включване на лаптопи са някакъв стандарт SMD и са взаимно заменяеми и ги има по магазините.

Има 3 основни варианта. Бутонът за включване е част от модул с други бутони, който е част на клавиатурата, която се свързва с лентов кабел към дънната платка. Модул, който се монтира на шасито, не е част от клавиатурата и пак се свързва с лентов кабел към дънната платка. Бутон, който директно е запоен на дънната платка. Често бутончетата са стандартни SMD.

SMD не е стандарт, това е тип монтаж. Като се види бутончето, ще се разбере какво е точно.

Ти като не си сменял нито едно, по-добре замлъкни.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има 3 основни варианта. Бутонът за включване е част от модул с други бутони, който е част на клавиатурата, която се свързва с лентов кабел към дънната платка. Модул, който се монтира на шасито, не е част от клавиатурата и пак се свързва с лентов кабел към дънната платка. Бутон, който директно е запоен на дънната платка. Често бутончетата са стандартни SMD.

SMD не е стандарт, това е тип монтаж. Като се види бутончето, ще се разбере какво е точно.

Ти като не си сменял нито едно, по-добре замлъкни.

Аз кога съм запоявал SMD бутончета Живко ти си играл с децата на пясъчника още. От SMD до SMD Живко разлика от земята до небето. Хайде викам да не ми обясняваш за напред че било монтаж !

Я ми покажи в нета на кое викаш стандартно бутонче  SMD и кой лаптопи го ползват ама точно същото а не подобно. (размер - ширина, височина, дължина) Хайде че ми е много любопитно да ги погледна и да се образовам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде че ми е много любопитно да ги погледна и да се образовам.

Нищо няма да ти показвам на теб. На мен като ми трябва намирам и купувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да ти показвам на теб. На мен като ми трябва намирам и купувам.

Е при теб е лесно. Ще стартираш кракнатия протел и ще направиш изцяло ново дъно на лаптопа с бутон де ти е под ръка.

Няма да се учудя и ако личния ти лаптоп се включва от лостче за чистачки от VW.

Но моля те спри с тия постово де се правиш на капацитет и всъщност не помагаш на никой. Най много някой да вземе да ти повярва и да го загази след това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е при теб е лесно. Ще стартираш кракнатия протел и ще направиш изцяло ново дъно на лаптопа с бутон де ти е под ръка. Няма да се учудя и ако личния ти лаптоп се включва от лостче за чистачки от VW.

Като няма точният бутон, търси се. Като няма точната букса - търси се. Ако случайно техниката е стара и на човека не му пука за оригиналността на компонентите, заменя се със съвместимо/подобно. При нужда с минимални модификации.

Лаптопа ми се включва нормално. И никога не съм имал проблем лично с моите с бутона за включване.

На хората с лаптоп над 4-5 години или с лаптоп взет втора ръка за 200-300лв хич не им пука какво ще сложиш, искат да тръгне и да работи. Всеки сам си поставя критериите и изискванията.

В такива кошници като ми ги докарат, ако не държат на оригинално(и по-скъпо кабели с букси са по 10-тина лева, с доставки, че ги няма налични често и се търсят с дни), сменям буксата жакове и букси с 5.5х2.1 DC и това е.

С новите лаптопи това не става. Умни букси, умни зарядни. Изисква си там вече доста по-специални мерки. Старите искат 2 жици и ток по тях. И съответно става резачка и бавене. Не мога да имам всичко налично. И като знам 50% от сервизите нямат една флашка в тях като хората, да не говорим помпички за калай, букси като хората, кондензатори и читав припой, к'во си говорим. Имам поглед от първа ръка върху някои сервизи.

И айде да не ми даваш акъл повече за работа, че ще ти тегля една майна. Опитвам се да поддържан цени, които не са резачка. Защото хората нямат пари(немалка част от тях). Всички да са доволни.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като няма точният бутон, търси се. Като няма точната букса - търси се. Ако случайно техниката е стара и на човека не му пука за оригиналността на компонентите, заменя се със съвместимо/подобно. При нужда с минимални модификации.

Лаптопа ми се включва нормално. И никога не съм имал проблем лично с моите с бутона за включване.

На хората с лаптоп над 4-5 години или с лаптоп взет втора ръка за 200-300лв хич не им пука какво ще сложиш, искат да тръгне и да работи. Всеки сам си поставя критериите и изискванията.

Един що годе смислен пост от всичките ти останали ама защо сложи каруцата пред коня и почна отзад напред ?

Питай човека какъв му е модела на лаптопа, погледни в нета после какво му е точно копчето и тогава давай съвети. А не да драскаш на сляпо на човек де ако имаше поне малки познания да върши тая работа щеше сам да си го е отворил и да ни го е показал какво е точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един що годе смислен пост от всичките ти останали ама защо сложи каруцата пред коня и почна отзад напред

Пита какво да направи, като не му работи бутона - ами да го смени. Не да вади ЦК ключе или бутон за пералня. Това ще бъде турбо цигания и за такова издевателство над техника трябва съд и присъда. Все едно да го изнасилиш тоя лаптоп. Ако човека толкова беше заинтересуван, щеше сам да си напише марката и модела. На мен за неговият лаптоп не ми пука, щом на него не му пука. Той иска решение и пита. Не аз питам. Да даде информация. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопите не се включват с произволен клавиш. Само ако е заспал, можеш да го събудиш с такъв. Не ако е изключен.

А как може да се настрои така, че да се събужда, с който и да е бутон?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как може да се настрои така, че да се събужда, с който и да е бутон?

Ами по принцип те се събуждат като отвориш капака на лаптопа. Ако усетят, че се натиска бутон на тъчпада или клавиатурата - също. Поведението зависи, настройките също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един що годе смислен пост от всичките ти останали ама защо сложи каруцата пред коня и почна отзад напред ?

Питай човека какъв му е модела на лаптопа, погледни в нета после какво му е точно копчето и тогава давай съвети. А не да драскаш на сляпо на човек де ако имаше поне малки познания да върши тая работа щеше сам да си го е отворил и да ни го е показал какво е точно.

Явно ти го раздаваш на голям капацитет,но освен глупави критики нищо друго не си казал.Имаш 7000 мнения,а не знаеш каква е идеята на форума(да споделяш знания,а не да се правиш на по-умен от останалите).

"...ако имаше поне малки познания да върши тая работа щеше сам да си го е отворил..."А сега прочети какво съм написал в първия си пост и виж колко намясто е това твое изказване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.