Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Днес ми попадна една много хубава мишка, само че с PS/2 кабел, а трябва за лаптоп, който няма такъв порт... Отворих мишката и видях, че кабела не е запоен (т.е. с куплнг с пинове може да се извади и постави отново без запояване)... Имам usb кабел, който отново е с такива пинове и той няма нужда от запояване... До тук добре, но USB кабела е от геймърска мишка и има 5 пина, а другата 4 и следователно е по-голям и няма как да влезе  (До кабелчето на този допълнителния пин е срязано) и сега се чудя по какъв друг начин е възможно да се смени кабела....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Днес ми попадна една много хубава мишка, само че с PS/2 кабел, а трябва за лаптоп, който няма такъв порт... Отворих мишката и видях, че кабела не е запоен (т.е. с куплнг с пинове може да се извади и постави отново без запояване)... Имам usb кабел, който отново е с такива пинове и той няма нужда от запояване... До тук добре, но USB кабела е от геймърска мишка и има 5 пина, а другата 4 и следователно е по-голям и няма как да влезе  (До кабелчето на този допълнителния пин е срязано) и сега се чудя по какъв друг начин е възможно да се смени кабела....

Използваш преходник от ps2 към usb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използваш преходник от ps2 към usb.

Който преходник работи само и единствено, ако за мишката е било заводски предвидено да работи и на USB и нa PS/2. Иначе преходника не върши никаква работа. И е по-хубаво авторът никакви кабели да не сменя.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който преходник работи само и единствено, ако за мишката е било заводски предвидено да работи и на USB и нa PS/2. Иначе преходника не върши никаква работа. И е по-хубаво авторът никакви кабели да не сменя.

Добре. Само че, се чуда каква е тази геймърска мишка с 5 пина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааа справих се... Запоих си кабела до другата мишка (естествено само 4-те пина, които трябват)... 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.