Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,след преинсталацията на лаптопа си открих друг проблем с видео картата си когато играя игри техтурите са просто... повръщано в всяка игра и разбрах ,че е от видеото ,но как да го оправя?Ето и снимка от игра и скинът на оръжието как изглежда 

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/531766271388334858/67ABEC827FA5112D05EFA58D452150613E76211D/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ли не разбирам от игри или текстурата не е толкова лоша, колкото се опитваш да изразиш? Или това е как трябва да изглежда и не е от твоя компютър... Но както и да е виж дали имаш инсталиран последен драйвер, както и до колко видео картата ти и нейните параметри са съвместими с играта. Ако си с последен драйвер пък е и възможно да има несъвместимост с версията на операционната система, за това може да опиташ и да инсталираш предпоследните...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ли не разбирам от игри или текстурата не е толкова лоша, колкото се опитваш да изразиш? Или това е как трябва да изглежда и не е от твоя компютър... Но както и да е виж дали имаш инсталиран последен драйвер, както и до колко видео картата ти и нейните параметри са съвместими с играта. Ако си с последен драйвер пък е и възможно да има несъвместимост с версията на операционната система, за това може да опиташ и да инсталираш предпоследните...

Ам значи просто е техтурите са размазани на уражия а това е Мед графики не е само с това със всички игри особенно Dont starve това просто е .. неможе да се разбере какво правиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ам значи просто е техтурите са размазани на уражия а това е Мед графики не е само с това със всички игри особенно Dont starve това просто е .. неможе да се разбере какво правиш

Да не си напафкан?

Ем така е като се играе на Low.. :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си напафкан?

Ем така е като се играе на Low.. :Д

ТОВА НЕ СА LOW графики ,a medium графики и 2-ро на донт старв съм на hight графики ти май си се напушил или въобще не разбираш аз поне малко го хващам :П

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

ТОВА НЕ СА LOW графики ,a medium графики и 2-ро на донт старв съм на hight графики ти май си се напушил или въобще не разбираш аз поне малко го хващам :П

Каква е видеокартата? По принцип може да се оправи от контролния панел на драйверите. За NVIDIA е нещо такова:

2015-05-01_162507.jpg

Гледаш опцията за anisotropic filtering  да е на application-controlled  или ръчно я задаваш на 16. След това поглеждаш и как е texture filtering quality:

2015-05-01_162729.jpg

Стандартната стойност е "quality",  но може да е променена. Поставяш я или на quality" или на " high quality".

Още по-прост начин е да натиснеш бутона "restore" ако е активен. Това са опциите, които отговарят за качеството на текстурите. 

Ако си с карта на AMD  или Intel,  търсиш подобни неща. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е видеокартата? По принцип може да се оправи от контролния панел на драйверите. За NVIDIA е нещо такова:

2015-05-01_162507.jpg

Гледаш опцията за anisotropic filtering  да е на application-controlled  или ръчно я задаваш на 16. След това поглеждаш и как е texture filtering quality:

2015-05-01_162729.jpg

Стандартната стойност е "quality",  но може да е променена. Поставяш я или на quality" или на " high quality".

Още по-прост начин е да натиснеш бутона "restore" ако е активен. Това са опциите, които отговарят за качеството на текстурите. 

С АМД съм и благодаря ще пробвам :)

2015-05-01_162507.jpg

2015-05-01_162729.jpg

Направих всичко както трябва ,но нищо не се промени -–––

Редактирано от napafkaN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава нека някой с АМД видеокарта си каже мнението. За мен това си е точно липса на анизотропна филтрация, което ясно си личи от далечните размазани текстури. А точно при липсата или ниска АФ се получава така. Не знам какво правиш, но трябва да има разлика между изключена АФ и АФ x16. Ако няма, значи АФ не работи по някаква причина. Търси причината. Дори играта да е стара, то разлика трябва да се забележи. АФ е измислена много отдавна точно с тая цел - с малко ресурси да се подобрят текстурите, най-вече в далечината. На твоята снимка се вижда, че настилката е много размазана в далечината, а не би трябвало да бъде така, дори играта да е много стара.  Ето какво всъщност прави АФ:

2015-05-01_203320.jpg

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава нека някой с АМД видеокарта си каже мнението. За мен това си е точно липса на анизотропна филтрация, което ясно си личи от далечните размазани текстури. А точно при липсата или ниска АФ се получава така. Не знам какво правиш, но трябва да има разлика между изключена АФ и АФ x16. Ако няма, значи АФ не работи по някаква причина. Търси причината. Дори играта да е стара, то разлика трябва да се забележи. АФ е измислена много отдавна точно с тая цел - с малко ресурси да се подобри релефа, най-вече в далчината. На твоята снимка се вижда, че настилката е много размазана в далечината, а не би трябвало да бъде така, дори играта да е много стара.  

http://imgur.com/YPFm19aначалната страница на друга игра 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя резил да не е на "геймърския" лаптоп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя резил да не е на "геймърския" лаптоп?

Ем да ? а btw какво като съм на лаптоп това да не мислиш ,че е неква егати силната игра  :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем да ? а btw какво като съм на лаптоп това да не мислиш ,че е неква егати силната игра  :Д

Мне, не това имам предвид. Забравих  с кой точно модел  си и от коя марка. Би ли ни припомнил?  :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мне, не това имам предвид. Забравих  с кой точно модел  си и от коя марка. Би ли ни припомнил?  :rolleyes:

HP pavilion g6 e марката приятел 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

(HP) марка ......... (pavilion g6) е серия  

До тук си написал името на марката и една от сериите ноутбуци, които имат десетки различни модели в себе си. Даже не знаем дали си с модел който е с Интел или АМД процесор и разчиташ на дискретна АМД видеокарта, или си с АМД APU и разчиташ на вграденото в него видео.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До тук си написал името на марката и една от сериите ноутбуци, които имат десетки различни модели в себе си. Даже не знаем дали си с модел който е с Интел или АМД процесор и разчиташ на дискретна АМД видеокарта, или си с АМД APU и разчиташ на вграденото в него видео.

A сега на български ,ако може само последната част схванах и да 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A сега на български ,ако може само последната част схванах и да 

Напиши си модела на лаптопа. Защото не си го направил горе :) Ако е проблем да прочетеш пълното име на модела на лаптопа на евентуално наличен стикер залепен някъде по него, ето ти една тема на български:   Как да разберем с какъв хардуер разполагаме?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши си модела на лаптопа. Защото не си го направил горе :) Ако е проблем да прочетеш пълното име на модела на лаптопа на евентуално наличен стикер залепен някъде по него, ето ти една тема на български:   Как да разберем с какъв хардуер разполагаме?

1301se

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е проблем с паметта на дискретното видео. Впрочем то си е доста слабо и дори в dual graphics работа с вграденото в процесора, който е APU може да има проблем с нативната резолюция на лаптопа. Ако си вече инсталирал програмата АИДА64 виж какви температури показва на компонентите след известно време като поиграеш:

68jfAgc.png

Може да пробваш след това да настроиш някоя от игрите на по-ниска резолюцията от настройките на самата игра и да видиш дали проблема с размазването стои и в този вариант.

П.П. За предпочитане е, преди да пуснеш дадена игра, да затвориш разни други програми, които виждам пуснати на системната лента на твоята снимка, всяка от тях разходва системни ресурси.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е проблем с паметта на дискретното видео. Впрочем то си е доста слабо и дори в dual graphics работа с вграденото в процесора, който е APU може да има проблем с нативната резолюция на лаптопа. Ако си вече инсталирал програмата АИДА64 виж какви температури показва на компонентите след известно време като поиграеш:

68jfAgc.png

Може да пробваш след това да настроиш някоя от игрите на по-ниска резолюцията от настройките на самата игра и да видиш дали проблема с размазването стои и в този вариант.

П.П. За предпочитане е, преди да пуснеш дадена игра, да затвориш разни други програми, които виждам пуснати на системната лента на твоята снимка, всяка от тях разходва системни ресурси.

tried tried tried tried tried нестава тва не е за 1-ви път 1-вия път когато го дадох да го инсталират пак неможех да играя връщах го и ми искаха още 10 лева за това ,но и аз самият не знам какво изобщо е това.Ако това може да те потсети :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че си го носил в сервиз и там са му преинсталирали Уиндоуса, уж с цел да се оправи?  Ако проблема е хардуерен преинсталацията не помага. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че си го носил в сервиз и там са му преинсталирали Уиндоуса, уж с цел да се оправи?  Ако проблема е хардуерен преинсталацията не помага. 

Когато си купих лаптопа го дадох в сервиз да му инсталират windows.Всичко си беше ок до момента когато аз влязох в Euro truck simulator 2 мисля ,че беше и графиката беше ... дадох го и пичовете инсталнаха нещо  и ми зеха още 10 кинта 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато си купих лаптопа го дадох в сервиз да му инсталират windows.Всичко си беше ок до момента когато аз влязох в Euro truck simulator 2 мисля ,че беше и графиката беше ... дадох го и пичовете инсталнаха нещо  и ми зеха още 10 кинта 

Лол, като влезе в тази игра, не замириса ли на изгоряло от лаптопа  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лол, като влезе в тази игра, не замириса ли на изгоряло от лаптопа   :)

Не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.