Премини към съдържанието
andreas500

Някакви щети по телефона?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте. От днес съм собственик на HTC One M7, малко по-специфичен - 16ГБ модул.

Тъй като очевидно години наред е стоял в склад нямаше фабричния заряд в батерията, който имат повечето телефони, за да можеш да го разгледаш и настроиш.

Свързах го към зарядното, зареди се около 30%, настроих си всичко и изиграх една игричка.

След това батерията падна на 0% и се изключи. Точно тогава реших да го свържа към зарядното. То вече беше включено в мрежата, трябваше да вкарам буксата. Докато вкарвах буксата, се чу (може и да ми се е причуло) един зъзкащ звук, все едно няма добър контакт. Веднага изкарах зарядното. Да мирише на изгоряло - не. Нито от буксата, нито от micro USB-то, нито от никъде. Абсолютно никакви щети. След това пак го сложих и всичко е напълно нормално.

Според вас станало ли му е нещо или наистина е било просто лош контакт.

Имам и още един проблем и очевидно не съм само аз: Камерата е розова/лилава на по-слаба светлина, на дневна е перфектна.

Благодаря предварително :)

Edit: Използввам оригиналното зарядно от кутията.

Редактирано от andreas500 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно заряда - нищо му няма.

Относно камерата - ако днес си го купил официално, а не от човек, давай го за ремонт и ще я подменят.

Ако е без гаранция - честито, но току що се прецака доста сериозно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че съм го купил от легитимен магазин. gsm-bg.eu
От там и мои познати са купували и са много коректни. Днес говорих с тях. Казаха ми че най-късно понеделник ще ми вземат телефона за профилактика и ремонт. Имам 2 години гаранция.

Само не разбрах какво е причинило, ако изобщо е имало такова зъзкане? Лош контакт, на късо или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това никой не знае, а относно камерата с ремонт няма да стане.

Това е признат от производителя дефект и се подменя камерата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

100% лош контакт е бил, тъй като това стана при около 40% вкарана букса, реално тъкмо се докосваха пинчетата вътре. Лично направих опит. Ако беше накъсно - още сега търча във Варна да ми ремонтират телефона гаранционно, тъй като дори няма да запали. А относно камерата - на дневно картината е повече от перфектна, леко да се затъмни - започва да розовее. Другата седмица ще го карам на сервиза

Благодаря ти :)

Редактирано от andreas500 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиши как е минало гаранционното отстраняване на проблема, че съм малко предубеден към подобни търговци стигне ли се до ползване на гаранцията.  Надявам се при теб всичко да мине без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.