Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте колеги.Щайгата ми е доста старичка и реших да си взема нова.Тя ще се използва за игри, а те са

-CS GO.

-Gta 5

-League of legends и др.(1920x1080 ще играя на medium-high ако може)

И се чудех дали са добри частите,които съм подбрал-

кутия-http://www.emag.bg/kutija-delux-middletower-bez-zahranvasch-blok-cherna-me878/pd/D75GJBBBM/

захранване-http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-segotep-500w-atx-pfc-pasiv-bulk-atx-500wh/pd/DC38JBBBM/

и останалото

http://nikem-bg.net/cart/49641p1r52259p1r46717p1r1002735p1r47767p1r50818p1rp0rf.html

бюджетът ми е около 1200 лева.

Редактирано от darkmasterzz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са хубави и няма да свършат работа но за този бюджет няма и как да стане поне що се отнася до Gta 5.

Най-добре вземи читав процесор със читави части и събирай пари за добра видеокарта.

В тоя вид даваш 450 лв. за процесор и видеокарта които вече идват слаби и няма да останеш доволен.

Захранването е под всякаква критика.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Щайгата ми е доста старичка и реших да си взема нова.Тя ще се използва за игри, а те са

-CS GO.

-Gta 5

-League of legends и др.(1920x1080 ще играя на medium-high ако може)

И се чудех дали са добри частите,които съм подбрал-

кутия-http://www.emag.bg/kutija-delux-middletower-bez-zahranvasch-blok-cherna-me878/pd/D75GJBBBM/

захранване-http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-segotep-500w-atx-pfc-pasiv-bulk-atx-500wh/pd/DC38JBBBM/

и останалото

http://nikem-bg.net/cart/49641p1r52259p1r46717p1r1002735p1r47767p1r50818p1rp0rf.html

бюджетът ми е около 900 лева.

Кутията барем ще може ли да се ползва? Каква е тя?

Ако старата ти кутия е годна , ще можеш да цъкаш игрите които си харесал.

Обща стойност - 900.01 лв. с ДДС
Редактирано от Сирини (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@naruto 

Ами вие за горе долу същите пари какво бихте ми предложили?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за начало:

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/49904p1r51435p1r50101p1r1002735p1r50818p1r50034p1r2155p1rf.html

и на по късен етап това:http://nikem-bg.net/computer-components/POWER-C-AXR9-285-2GBD5-TDHE

Редактирано от matadorBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо място здравей колега , добре дошъл.
Има два варианта който може да избереш, да вземеш и5 + добро захранване и кутия + 8гб рам и по късно да добавиш видекарта. Вторият вариант е да вземеш ето тази конфигурация, ще трябва да отделиш още  малко за нея. С 4 гб рам е, но рам паметта е нещо което може да добавиш по всяко време не е като видеокартата. С нея може да подкараш Gta V na medium/high настройки без проблем, да не говорим за League of Legends която се играе с тази карта дори на 4k. Изборът е изцяло твой.

Редактирано от Bimcho94 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ще имали bottleneck ако използвам i5 4460  с gtx 650 ti?

няма да има  , ама гледай да е 2гб-овата в ерсия.. че GTA ще ти ги хапне за закуска!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@naruto 

Ами вие за горе долу същите пари какво бихте ми предложили?

INTEL i5-4460 

GIGABYTE B85M-D3H 

GEIL DRAGON 2X4GB 1600MHz CL11 

WD Blue 1TB 

FORTRON RAIDER 550 SILVER 

DEEPCOOL TESSERACT BF USB 3.0 

Крайна цена 917 лв.

И спестяваш 314 лв. за R9 285 ако искаш нова карта.

Иначе е пълно с втора ръка при това гаранционни. R9 285 едва ли ще я намериш изгодно но тия със старото ядро не са проблем.

Примерно 280 или по-добрата 280Х вървят за около 200/250 лв.

Вече ако държиш на Nvidia става сложно понеже с подобно ниво на производителност е GTX960 а тя е над 400 лв.

а и втора ръка държат високи цени та и да я намериш разликата ще е малка.

Ако говорим специално за GTA 5 (с I3 или FX-6XXX няма да са такива независимо от видеото) понеже резултатите зависят и от игрите ето -

280X ще даде по-добър резултат от 285 а 650TI по-слаб от 750TI.

OoVjd9c.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма да има  , ама гледай да е 2гб-овата в ерсия.. че GTA ще ти ги хапне за закуска!

Конфигурацията ти по-горе с FX6300  е много подходяща за GTA 5. Kакто и съчетана с видеокартата. Не е толкова бързо видеото, но за medium и дори high  няма да има проблем.  Обаче това за двата GB  не е точно така. Памет се гълта най-вече от висока резолюция и антиалайзинг. Всъщност, ако човека разгледа темата за GTA 5,  там съм дал един линк в последния си пост към подробен тест на GTA 5, където се вижда кое колко памет заема с точност до мегабайт. И макар да съм привърженик на Интел за игри, то в случая FX6300  е много по-добър избор от i3  и равностоен на i5,  ако ще се играят само горните игри. Затова един глас за AMD  конфигурация със средна ръка видеокарта. Той докато чака да събере пари за хубава карта, може да мине и година, ако е под 18 и няма доходи. Реално за GTA 5  трябва карта поне за 500 лева, че да се изкефи човек. Макар че и при по-ниски детайли картината не е толкова зле. 

И за да не говоря напразно, ето и два линка (1, 2)  с тестове на производителността на GTA 5. Това, което заема памет, винаги може да се премахне. Интересното обаче при тая игра е факта, че дори в играта датчика да показва заета памет примерно 1.3 GB,  а видеокартата да е 1 GB,  няма проблеми играта да се играе така. Примерно при мен показва 3.3 GB  необходима видеопамет, но реално заетата памет се движи около 2.5-2.7 GB. А ето и още един линк, където на разбираем български език са описани подробно нещата, включително за паметта на карта, малко по-бърза от GTX650Ti  и малко по-бавна от R9 270. Паметта при тия слаби видеокарти не е толкова важна по простта причина, че ако все пак имат 2 GB  памет и се натоварят да работят така, то fps  ще са толкова незадоволителни, че едва ли си заслужава опита. Това го казвам не в защита на GTX650Ti, която трябва да се избягва изобщо като възможност, а за да не си прави някой илюзия, че видеопаметта е толкова важно нещо за GTA 5. За GTA 4  да, беше важна, защото не можеше да се стартира играта, ако видеопаметта не отговаряше на настройките. Дори аз стигнах дотам, че не можах да подкарам GTA 4  с GTX 970  по простата причина, че GTA 4  не можеше и да си помисли за видеокарта, притежаваща 4 GB памет. Та играта изобщо не разпознаваше колко памет има видеокартата и ми казваше ... да си гледам работата с GTX970. И аз си я гледам де...

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, за игри не става ама хич, става само за по леки игри като tetris и super mario :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение че GTX650TI е зле ти как очакваш да е една вградена графика на нивото на GT620?

Ще тръгват игрите но не става за комфортна игра. Иначе е над необходимото за Блу-Рей и всичко останало.

Демек ще можеш да си ползваш машината а като събереш пари за видеокарта ще цъкаш и игри.

Дъното което съм ти препоръчал има всички видове изходи та може да вържеш от стар монитор до 4К ако ти е кеф.

пс. Какво е видеото на старата ти щайга? Виж си и харда ако е SATA е напълно използваем и може да спестиш сто кинта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение че GTX650TI е зле ти как очакваш да е една вградена графика на нивото на GT620?

Ще тръгват игрите но не става за комфортна игра. Иначе е над необходимото за Блу-Рей и всичко останало.

Демек ще можеш да си ползваш машината а като събереш пари за видеокарта ще цъкаш и игри.

Дъното което съм ти препоръчал има всички видове изходи та може да вържеш от стар монитор до 4К ако ти е кеф.

пс. Какво е видеото на старата ти щайга? Виж си и харда ако е SATA е напълно използваем и може да спестиш сто кинта.

ами старата ми щайга е-

intel pentium 4

някакво асрок дъно

ddr2 ram 1gb

hdd 160 gb sata2

захранването e 400w(китайско)

nvidia gs 8400

а за кутията изобщо не съм сигурен ;/

pc е на около 7 години 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда е SATA та е напълно използваем стига големината да ти е достатъчна.

А подобрение в игрите ще има дори с вградената графика предвид с какво си сега.  ;)

пс. Колкото до старата ти кутия не е проблем да събере частите които съм ти препоръчал. 

Проблемите им са свързани с въздушния поток (охлаждането) но докато е без видеокарта не е фрапантно. 

Та може да не купуваш тая дето съм ти сложил ама вземеш ли видеокартата така или иначе трябва да я смениш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От разбраното по добре да си спестя парите и вместо i3 да си взема един i5 и в по късен етап една хубава карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така. Всъщност взимаш добър процесор и яко захранване та да можеш да сложиш и добра видеокарта.

Като рам също си екстра. Дъното е добро и остава да решиш въпроса единствено за харда и кутията.

Харда те вълнува едиствено като големина това че сата2 ще те бави щото не е сата 3 са врели-некипели.

Виж кутията е много важна за охлаждането отделно трябва да се вземе предвид и колко дълги карти събира.

Честно казано бих ти препоръчал по-скъпата Zalman R1 ама гледах да се събера в бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво мислите ако например взема i3-ката и една R9 285?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че се преебаваш. Това си е лично мнение разбира се. Някой хори си купуват Пентиуми с R9 280X което е още по-фрапиращо.

Лека нощ.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п кой ми смени заглавието?

Който чете превилата на форума вместо вас.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги реших да вдигна малко бюджетът от 900 на 1200лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

INTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh 

POWERCOLOR 2048M R9 285 Turbo Duo, AXR9 285 2GBD5-TDHE PCI-E 3.0 

GIGABYTE B85M-D3H, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, HDMI, LGA1150 

GEIL 2X4GB DDR III 1600 DRAGON CL11 

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003  

FORTRON RAIDER 550 SILVER, 550W 

DEEPCOOL Кутия TESSERACT BF USB 3.0, w/o PSU 

Крайна цена 1 238 лв.

EVGA 500W - Спестяваш 24 лв. Малко по-слабичко и с по-ниско качество.

1TB WD Blue - Спестяваш 5 лв. губиш 1 г. гаранция.

500GB TOSHIBA - Спестяваш 20 лв. губиш половината обем и 1 г. гаранция.

пс. Редактирай си заглавието с новата сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.