Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Искам да питам за някой сервиз за компютри в София където работят много добре и не са много алчни за пари. По принцип го носех на едно място и ми взимаше 30 лв. и добре работеше, но сега е дигнал на 45 лв. лакоми гъзове. 

Та модела ми е Toshiba a300 работи си всичко е окей, но след рестарт или изключване си зарежда някакви неща и прегрява и се изключва. Затова го държа в хибернация предимно, за да няма проблеми, но понякога се налага да го рестартирам и почват ядовете. Да знам, че си плаче за профилактика и затова пускам темата. 

Нуждае се от пълно почистване от прах, паста на процесор и видео карта, преглед на вентилаторите дали работят добре и т.н.

Давайте мнения къде да го отнеса и ще свършат работата добре.

Предварително благодаря. :)

8087390m.jpg

Редактирано от shizzaw (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да питам за някой сервиз за компютри в София където работят много добре и не са много алчни за пари. По принцип го носех на едно място и ми взимаше 30 лв. и добре работеше, но сега е дигнал на 45 лв. лакоми гъзове. 

Та модела ми е Toshiba a300 работи си всичко е окей, но след рестарт или изключване си зарежда някакви неща и прегрява и се изключва. Затова го държа в хибернация предимно, за да няма проблеми, но понякога се налага да го рестартирам и почват ядовете. Да знам, че си плаче за профилактика и затова пускам темата. 

Нуждае се от пълно почистване от прах, паста на процесор и видео карта, преглед на вентилаторите дали работят добре и т.н.

Давайте мнения къде да го отнеса и ще свършат работата добре.

Предварително благодаря. :)

8087390m.jpg

Ами повечето хора си го правят сами, както и аз и затова нямам ядове със сервизи!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай шот, когато работи интензивно - сега температурите са нормални.

Редактирано от bvbfan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В кой район на София си? Защото може да ти препоръчаме сервиз на другия край на града и тия 15 лева разлика да ги дадеш за път :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 2 дни насам почна да го прави по-често изключването, но направих продухване на отвора за дето влиза въздуха надявам се да се кротне поне докато намеря сервиз. За мен придвижването в София не е проблем така, че няма смисъл от квартал. Пастата сигурно е станала бетон :) най-много ми грее гледам процесора....

А с идеята за домашно отваряне не е препоръчително с този лаптоп вече е правено  преди 2 години и май изгорихме дъното и аз не знам как.. може би защото не работихме с ръкавици.

А като се има напредвид, че сме тук 3-ма, който си разбираме добре от компютри стана белята 130 лв. съм дал за презалепване на дъното и видеокартата и след това си бачка перфектно. Така, че само в сигурни ръце бих го дал някой да му направи профилактика не да каже е аз си свърших работата и като го занеса вкъщи и да изпуши.

При включен Скайп и сайта на калдата и еверест температурите варират между тези градуси:

8087743p.jpg

И един леко по-брутален скрийн шот(преди продухването):

8087759j.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занасяш го на някой сервиз, без особено значение, ако те удовлетворява цената за почистване им го остави. Мисля, че след почистването няма има проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да уточня, че съм и с охладител под лаптопа  на Canyon. Иначе от отвора отдолу се усеща много лек полъх няма го това хубавото цирулиране на въздуха, за да е добре на машината. В bushona какви пари взимат за профилактика на лаптопи ? Мисля, че са някъде в пресечките около дондуков и са ми наблизко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи искаш някой да ти оправи лаптопа без пари? при положение, че тошибаните лаптопи винаги трябва да се разглобят целите за да се изчисти охлаждането (и почти винаги трябва да се лепят пластмасовите пънчета на калпавите панти)... като искаш евтин вариант, отиваш на бензиностанцията на компресора за гуми и духаш от страни. прахоляка може да излезе само по обратния път - през отвора под вентилатора (даже ако си носиш накрайник за топка (най левия) още по добре)... и не ползвай подложката с включен вентилатор - така ускоряваш задръстването с прах...

едит: мит е че спекла паста не провежда топлина, дори спекла пастата провежда топлина, даже я провежда по добре, но положението е друго ако охлаждането е сваляно и поставяно наново без изчистване на старата паста и поставяне на нова. винаги след сваляне на охлаждането се поставя нова паста, дори да е сменена преи 1 минута...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако тоя въздух обаче врътне вентилатора с ХХХХХ оборота и с него е свършено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязах, че отвреме навреме ми спира отдолу охлаждащото вентилаторче. Леко го притиснах с клечки за зъби и завъртя. И ефекта може да се види по-долу в скрийн шотовете. Разликата е огромна и все пак задължитено на сервиз. Колегата дето ме иронозира за цената. За мен нормална пълна профилактика на лаптоп е 25-30 лв. другото си е лакомия. Разглоби го за 1 час сложи ти паста за 2-4 лв. която слага на още няколко лаптопа. Нормална цена 25-30 лв. за труда. ;)

Сега:

Когато не е включено нищо:

8089428P.jpg

При включени скайп, калдата, и още други 2 тежки сайта и еверест:

8089548U.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязах, че отвреме навреме ми спира отдолу охлаждащото вентилаторче. Леко го притиснах с клечки за зъби и завъртя. И ефекта може да се види по-долу в скрийн шотовете. Разликата е огромна и все пак задължитено на сервиз. Колегата дето ме иронозира за цената. За мен нормална пълна профилактика на лаптоп е 25-30 лв. другото си е лакомия. Разглоби го за 1 час сложи ти паста за 2-4 лв. която слага на още няколко лаптопа. Нормална цена 25-30 лв. за труда. ;)

Сега:

Когато не е включено нищо:

8089428P.jpg

При включени скайп, калдата, и още други 2 тежки сайта и еверест:

8089548U.jpg

такава може да е цената в "позвънете" ако ти го прави някой дето днеска е тук утре го няма, ако го носиш в сервиз ще ти дадат гаранция и фактура/касов бон, ще го тестват и така ще ти го върнат (ако сервиза е сериозен щото има и такива дето не знаят какво праят)... работата е за 1 час само ако го отворят, изчистят и затворят. в нашата фирма примерно преди да чистим лаптопа вадин диска и го тестваме за лоши сектори (малко тъпо е да се направи профилактика и след 2 дена да спре диска  и  да ти кажат още 100 лв)

p.s. при нас профилактиката е 36лв... и както съм написал по горе за без пари, и без гаранция на бензиностанциата... в повечето случаи ефекта е идеален, но не е като да се разглоби вентилатора и да му се сложи смазка на оста на перката + смяна на пастата...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да правиш калкулация на чуждия труд е меко казано аматьорско да не използвам по силни думи че ше се засегнеш. И аз мисля, че реалната цена на хляба е 50 стотинки ама в магазина не го дават за по малко от лев. А такива като тебе дето слагат паста за по 2 лв е хубаво да не дават съвети и да определят цени, щото после нещата стават доста по-скъпи. 

За питащия. Като не ти изнася пазарната икономика си носиш рисковете хем си доволен от работата която вършат хората па сега били лакоми гъзове. Намираш си друг сервиз и си поемаш рисковете да попаднеш на някой дет ще ти сложи бяла паста вместо термоподложка. Също така си носиш и рисковете с духането с компресор, един такъв като тебе тираджия си беше духнал с компресора и резултата беше от 14 пера на вентилатора 11 бяха отлетели. 

Аман от клиенти дет определят цените. Нема такъв филм. Цената е еди каква си ако искаш точно той да ти го направи, ако не прав ти път. 

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от De Santa
      Здравейте, 
       Отново притичвам към форумът този път с по голям проблем... та не знам дали помните миналата седмица имах проблеми с хард диска оказаха се лоши сектори, изхвърлих го и купих нов, сложих нив уиндолс 8.1 PRO (тъй като е най-добър за гейминг според мои наблюдения). Та всичко е както трябва, вървят игри и тн но това което забелязах още в началото когато инсталирах уиндолса на новия хард е че не иска да инсталира драйверите на видеото от сайта на производителя. Пренебрегнах факта и скочих директно на windows updates от където знам че се свалят автоматично макар и остарели малко. Всички драйвери съм свалил от сайта на леново, всички ъпдейти са инсталирани системата е изрядна... освен видеото. Пуснах си CS GO да играя, 40 FPS  на минимални, GTA 5 с 20FPS на минимални и тн... влезнах в Geforce Experience да оптимизирам игрите и кво да видя.. версията на драйвера ми е 376.54 който мисля че май е от 2014 година (същият инсталиран от windows updates). Отидох в сайта на Nvidia да сваля най-новите драйвери внимателно проверих ОС-то и всички други критерий и свалих най новият за моят чип (GT820M)  версия на драйвъра 398.85 и при инсталация ми казва " The graphics driver could not find compatible graphics hardware". Проверих в нета и пише че тряб ва да се едитне един от файловете "nvami.inf" с ID-то на чипа за да може сетъп-а да го разпознае но и това не помага...Дори Geforce Experience ми казва че драйвърът трябва да се ъпдейтне но не ми дава да го направя, ако имате идеи какво да правя моля споделете. 
      Благодаря предварително.

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.