Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, повериха ми един китайски таблет, който вади постоянно съобщение "com.google.gapps stopped working". Четох из разни форуми варианти за отстраняване на проблема, но нищо не помогна. Китайците са напълнили таблета с някакви приложения, които не могат да бъдат изтрити и се чудех дали мога да сменя версията на Андроид-а с някаква друга, която е "по-изчистена", така да се каже. По принцип никак не съм фен на смарт устройствата затова и не съм много в час, но помня че преди време бях руутнал една xperia x8 и бях сложил някаква неофициална версия (май така се водеше). Ако някой има опит с някоя версия да препоръча.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да смените OC (предполага се Андроид) на таблета ще трябва да знаете точния модел на таблета.

След това в google търсите подходящ  къстъм ROM за вашият таблет. Който е направен да работи без проблемно (или поне с оправени повечето бъгове на OC).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Китайчето има ли си модел ? Но иначе, първо флашваш custom recovery (трябва да знаеш модел) и после през това рековери флашваш рома (пак, трябва да знаеш и модел) и Gapps. (google apps)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

В инфото пише Q8H гледам в Google, че се води за марка Allwinner, а cpu-то е DualCore A23.

Лошото е, че батерията умря, а не ми дадоха зарядно (през USB не може да се зарежда) и всички опити остават за утре...

Редактирано от Thug_Boy^^ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оооо... това китайче. Те го продаваха по 50 лева в olx. Аз намирам единственно как да го руутнеш. Ако го руутнеш, можеш да затриеш тези приложения дето не можеш. Не намирам custom rom-ове за китайчето.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

'Thug_Boy^^' не ти трябва да инсталираш нищо. Аз го имам същия проблем. Просто спри автоматичното синхронизиране, пускай само при нужда. Това явно от версията на ОС.

П.П.- Виж как се прави reset на твоя таблет в YouTube (това е връщане до фабрични настройки), ще го направи като нов, но ще ти изтрие всичко.

Редактирано от Person (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

'Thug_Boy^^' не ти трябва да инсталираш нищо. Аз го имам същия проблем. Просто спри автоматичното синхронизиране, пускай само при нужда. Това явно от версията на ОС.

Четох за това и го спрях, също така изчистих кеша на всичко що съдържа в името си "google", пробвах и да дам нулиране на приложенията, но не помогна... Краен вариант ми е да го върна във фабричен вид (тъй като отначало не е имал такъв проблем), но незнам дали няма да е само временно решение.

Редактирано от Thug_Boy^^ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.