Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко месеца си оувърклокнах процесора- от 2.3гхз на 2.7гхз AMD Athlon 64 x2 4450е(доста стар модел). Имаше голяма разлика в производителността.. Днес си включих компа и ми излезе нещо от сорта на "Warning! System now in safe mode! Please re-setting cpu frequency" и се чудя защо ми излиза това след като вчера не беше така. Надявам се да кажете от какво може да е този проблем.. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

това нещо не го разбрах "System now in safe mode"

Да не си изпуснал някаква думичка? - is in!!

Какво ти е дъното?

1 -ви начин :

Изключи компютъра.

Извади захранващия кабел от захранването.

Изчакай 10 минути...

И на края включи захранващия кабел и стартирай компютъра.

2-Ри начин:

Отиваш тук :http://www.uncoolcentral.com/please-re-setting.htmчетеш и действаш .

Редактирано от Сирини (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ти е дъното?

Пропуснал съм "in" да.:D Дъното ми е ECS GeForce6100PM-M2 2.0. Проблема е че бях направил честотата на процесора от 200 на 240, но малко изнаглях  и исках да стигне поне 2.8 гхз и го увеличих на 250, някакъв ерор ми показа и от там вече и на 240 не тръгва. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ти е дъното?

1 -ви начин :

Изключи компютъра.

Извади захранващия кабел от захранването.

Изчакай 10 минути...

И на края включи захранващия лабел и стартирай компютъра.

2-Ри начин:

Отиваш тук :http://www.uncoolcentral.com/please-re-setting.htmчетеш и действаш .

Този сайт го видях направих "Halt on" на но еррор както е описано, сложих на 240, влизам в цпу-з и ми излиза 2.3гхз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснал съм "in" да.:D Дъното ми е ECS GeForce6100PM-M2 2.0. Проблема е че бях направил честотата на процесора от 200 на 240, но малко изнаглях  и исках да стигне поне 2.8 гхз и го увеличих на 250, някакъв ерор ми показа и от там вече и на 240 не тръгва. :(

Това дъно ,със този Nvidia чипсет , който грее като..... не е за овърклок.. най много от 200 да вдигнеш на 215/20

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно трябва да намалиш честотата и да провериш дали ще е стабилна системата и въпреки това  дъното пак може да преминава в безопасен режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно трябва да намалиш честотата и да провериш дали ще е стабилна системата и въпреки това  дъното пак може да преминава в безопасен режим.

Добре де, но защо преди ми вървеше без проблеми на 240. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, но защо преди ми вървеше без проблеми на 240. :(

Това дъно грее много .. може да не му е понесло , а и ако сте със стоковия ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво променяш по настройките на биоса, само шината ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво променяш по настройките на биоса, само шината ли?

Ами не знам..:D Просто отивам в биос избирам "Advanced Chipset Features" после под "PMU" има CPU Frequency и от там го увеличавам или намалям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Забелязах че преди волтажа на процесора се сменяше от 1.100V до 1.200V, а сега ми е стокнат волтажа на 1.200 само :/

Редактирано от The Roulette (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално волтажа да се е качил със качване на честотата на цпу. Най-вероятно дъното ти синхронизира всички честоти с тази на ядрото, дори и на рамта. В случая при теб става въпрос за нестабилен клок, именно защото навярно не си чувал за NB Freq., HT Link , Multiplier. Също трябват постоянни тестовe за стабилност с Prime 95 примерно и следи температурите с CoreTemp. Аз бих ти препоръчал да изчетеш повечко материал за да се подготвиш теоретично за това което правиш, а не просто да вдигаш честотата на процесора.. Ако това ти е основния компютър (нямаш лаптоп или друг настолен) не ти препоръчвам да го овърклокваш, просто защото ако нямаш подходящо охлаждане ще му видиш сметката набързо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.