Премини към съдържанието
Безимен

Защо съм толкова гладен, по дяволите?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Много обичам да си похапвам. По 4-5 пъти на ден. Много съм гладен. И количествата не са малки. Унищожител съм на трапези, минавам като хала/ламя и нищо не оставям освен костилки, кокали, опаковки и трохи. Чудя се как познати разправят как жената купува хляб и цялото семейство от 4 човека яде 1 хляб повече от 1 ден. С по 2 филийки на ядене. Имам чувството, че ако ме хранят така, ще умра от глад. 2 филийки не стигат за единият зъб. Освен всичката останала храна, мога да ям шунки, филета, колбаси, меса, картофи, макарони, заминава и по около 1 хляб само да се изхраня. Колегите на работа не вярваха, че толкова "малък" човек може да изяде толкова ядене. Е, на моменти има периоди, в които си нямам апетит както трябва... То нормално.

Похапвам, вечерта пак огладнявам. Не обичам да ям въобще силно сладки храни.

И от цялата работа най-страшното е, че практически не дебелея. Я има, я няма 65кг. Уж нищо ми няма, всичко е в норма, а съм гладен като вълк. И се пита тая всичката енергия къде отива?

За една вечеря ям чиния с ядене, може и 2, пържени картофи, повече от 1/2 хляб. Никога не съм гледал да се тъпча и да преяждам видимо. Просто съм гладен.

Много вода пия, малко сладко ям, от всичко останало - по много. Направи ми впечатление, че навремето плющях сладки вафли, бисквити, шоколади, сега половин шоколадче да изям и то ако цяло - търся да е максимално чист с минимално захар. 1-2 вафлички са в състояние да ме отвратят от сладко, просто ми се набива и не мога да ям повече.

Трябва ли това да е повод за притеснение или саморегулирането на организма би трябвало да държи нещата в рамки и просто такъв ми е метаболизма? Иначе издържливост на физическо натоварване имам голяма.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко ти е наред колега и повече от перфектно. Спри да се притесняваш. Ако знаеш само колко хора си мечтаят за метаболизъм като твоя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бая безумна тема си успял да сътвориш? :doh:

Иначе като се има предвид какви ги пишеш по темите, може в това да ти отива доста от енергията! :D

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко ти е наред колега и повече от перфектно. Спри да се притесняваш. Ако знаеш само колко хора си мечтаят за метаболизъм като твоя.

Значи освен леко да се постегна лятото, друго нищо не ми остава по принцип. Не знам за метаболизма, просто съм учуден. Разправят ми как здрав, прав, корав мъж с физическа работа яде по 2 филии на ядене с 300 грама месо, аз ще опустоша 3/4 тава с 1/2 хляб и след 3 часа пак ще съм гладен като вълк.

Основното нещо, което ме притеснява, че организмът ми дава спирачка пред консумацията на всичко, което съдържа големи количества рафинирана захар. Просто не може. Чай, кафе пия без захар или с половин до 1 лъжичка за чая. Хората го пият с по 3-4, на мен ми става отвратително сладко, все едно пия захарен сироп и не мога да го изпия. Единствените газирани напитки, които мога да пия нормално са сода и бира. Фанти, коли и от сорта - абсурд. Не ми е "сладко" просто. И тук-таме някое безалкохолно, но по-киселичко и по-малко сладко, ако може.

По едно време в работата имах и доста физически натоварвания, сега рязко спаднаха, обаче нищо не се промени. Така съм си по принцип. Не че не мога да не си угаждам и да прегладнея просто...но...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи освен леко да се постегна лятото, друго нищо не ми остава по принцип. Не знам за метаболизма, просто съм учуден. Разправят ми как здрав, прав, корав мъж с физическа работа яде по 2 филии на ядене с 300 грама месо, аз ще опустоша 3/4 тава с 1/2 хляб и след 3 часа пак ще съм гладен като вълк.

Основното нещо, което ме притеснява, че организмът ми дава спирачка пред консумацията на всичко, което съдържа големи количества рафинирана захар. Просто не може. Чай, кафе пия без захар или с половин до 1 лъжичка за чая. Хората го пият с по 3-4, на мен ми става отвратително сладко, все едно пия захарен сироп и не мога да го изпия. Единствените газирани напитки, които мога да пия нормално са сода и бира. Фанти, коли и от сорта - абсурд. Не ми е "сладко" просто. И тук-таме някое безалкохолно, но по-киселичко и по-малко сладко, ако може.

По едно време в работата имах и доста физически натоварвания, сега рязко спаднаха, обаче нищо не се промени. Така съм си по принцип. Не че не мога да не си угаждам и да прегладнея просто...но...

Който ти казва, че мъж който физически се натоварва не се храни стабилно просто те лъже и говори глупости. Стой си така и не се притеснявай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който ти казва, че мъж който физически се натоварва не се храни стабилно просто те лъже и говори глупости. Стой си така и не се притеснявай.

Ами то направих и справка до близкият магазин, от където се пазарува. Хляб на ден - 1. Брой хора - 4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На това му се казва машина за лайна.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то направих и справка до близкият магазин, от където се пазарува. Хляб на ден - 1. Брой хора - 4.

Аз няма да те убеждавам или разубеждавам. Твърдя и ще продължавам да твърдя, че всичко ти е перфектно и си доста добре. Няма смисъл да се притесняваш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При такова обилно и постоянно хранене трябва да напълнееш с поне 10 килограма !Ако не,търси съвет от лекар,защото може да има някакви паразити в организма и да храниш тях...

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха, ти разби с тема. Лошо няма да ядеш,ама какво си го заблъскал този хляб. Яж качествени, стабилно калорични неща - фастъчено масло, сусамов тахан, ядки. Какво се тъпчеш с тези празни калории. Ако ядеш качествена, калорична храна може да ти се регулира и апетита, че и малко да качиш.

Баща ми също похапва много и е слаб, но хубаво слаб. Стегнат, само мускул...и на практика изглежда доста добре с малкото си килограми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се движиш много няма проблеми, добре е човек да си похапва от всичко, стига да не води заседнал живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При такова обилно и постоянно хранене трябва да напълнееш с поне 10 килограма!

Няма такова нещо. Просто съм си гладен. За сметка на това метаболизмът от начина ми на работа и живот ми е изместен така, че закуската ми е към обяд. Най-активен се оказвам посред нощ, тогава се хващам да върша някаква работа най-ефективно.

Сиреч една моя закуска представлява примерно една или две закуски на крак, ако не похапвам нещо в ресторантче като супичка. След това нещо към 4 часа следобедна закусчица, след това вечеря и една среднощна закуска. Какво точно ще се яде, зависи много. Мога да си похапна и някоя рибена консерва за закуска в 11-12, може и на обяд да се наям с кебапчета с гарнитура, може супичка да е, може и просто тестени закуски.

На това му се казва машина за ла**а.

На това му се вика селяндур.

Хаха, ти разби с тема. Лошо няма да ядеш,ама какво си го заблъскал този хляб. Яж качествени, стабилно калорични неща - фастъчено масло, сусамов тахан, ядки.

Ядене без хляб не зачитам. Като типичен българин хлябът ми е дълбоко вкоренен в ценностната система. Ям и ядки, но по-скоро за занимавка. Например слънчоглед. Бадеми. Фъстъчено масло и т.н не консумирам, сладко не ям. Сигурно и от там ми се губят голяма част от калориите, които другите консумират. Захарта е чист въглехидрат.

Аз няма да те убеждавам или разубеждавам. Твърдя и ще продължавам да твърдя, че всичко ти е перфектно и си доста добре. Няма смисъл да се притесняваш.

Не бе, аз се чудя как ги горя тези калории. Не че имам проблем да си похапвам каквото обичам, без да ставам дебел. Просто съм забелязал, че други хора са много по-икономични. Един път си похапвах с познат, който беше сигурно към 100кг и малко отгоре. Просто ми завиждаше. Той яде само леки храни, аз ям кебапчета с пържени картофи, салатка и съм си сложил 6-7 филии хляб до чинията. Иначе не съм щангист, но на продължителност на натоварвания много издържам. За това и бях по едно време общо взето колоездач. Като вляза във форма не ми пречи да минавам и по 80км на ден. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом имаш апетит значи си здрав, какво толкова ? Има си хиляди причини да не качваш, колкото и да тъпчеш. И аз ям доста, ама не качвам в същото време много. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вълчи глад

Може и да си здрав, но може и...

Консултирай се с лекар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може би имаш глисти

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може би имаш глисти

Има логика !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може би имаш глисти

Може пък да "страда" и от емоционален глад. Когато липсват емоции, много хора се тъпчат с храна.

Но предположението за глистите ме довърши:)))Но,да, на практика постоянно да се тъпчеш и да не качваш не е въпрос само на бърз метаболизъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом яде много , означава че и ходи до тоалетната по често.Организма усвоява храната по бързо , това е една от причините.Да наблегне на храни богати на фибри , те засищат и човек не изпитва глад .Ако когато огладнее ,започва да вижда звездички , това означава панкреаса произвежда повече инсулин.Така е при мене , храня се по малко на често.Като ми се замъгли веднага ям сладки неща.Не е лошо да си промени режима на хранене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом яде много , означава че и ходи до тоалетната по често.

това не значи че няма глисти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може би имаш глисти

Има логика. Ако през това време поради други събития не бяха правени кръвни картини и куп други изследвания. О, да - явно цял живот съм бил така. Тази тема общо взето я създадох, защото предполагам, че имам някакъв проблем с "диета"-та. И още нещо, здрав и пълен човек в рода ми е нямало. Особено от едната страна всички са...хронично стройни...

...Като ми се замъгли веднага ям сладки неща...

Значи от цялата работа улучи действително нещо. Действително практически грам сладко не ям, с изключение на половин лъжичка захар в чай или кафе. В някои случаи, когато се разминавам и с това направо ми е ставало лошо и съм имал силна нужда да изям нещо сладко. Това, когато имах много по-ангажираща работа, която не предполагаше хапване в произволно време.

...Но,да, на практика постоянно да се тъпчеш и да не качваш не е въпрос само на бърз метаболизъм.

Моме, за теб може да е тъпкане, за мен е норматив. Видя ли, че не всички сме с...еднакви проблеми. Поне за тегло не трябва да се притеснявам. Пък в други теми солиха за липса на активност и напълняване. Аз съм антиреклама за всеки ресторант :D Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върви си направи иследвания .Но посочи причините , поради който искаш тези изследвания .И обезателно да искаш нивото на инсулин в кръвта.Вълчи глад понякога е признак за диабет.Покрай диабета на кучето научих много неща.Сега му изчислявам и калориите.Понякога липсата на сън или прекалени емоции съшо води до глад.Не е лошо да споделиш с лекаря си.А може и да ти пада кръвното и започваш да тъсиш храна.Измери го на гладно .Ако е ниско не е добре.

Редактирано от родина (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Но посочи причините , поради който искаш тези изследвания

Обикновено кръвното ми е нормално, но самото то не е стабилен показател. Не знам какво ми пада, но Най-вече изпитвам желание за шоколадче в такива моменти. А изследванията бяха правени около една прекарана пневмония, която остави след себе си и нещо за спомен, което беше класифицирано като алергия. От онзи ден насам се наложи да се примиря с това да живея една немалка част от годината с често досадно дразнене в гърлото. Понякога и хрема е спътник на първото.

Странна птица съм, аз си знам. То не знам дали има и какво много да се добави в темата, ако не се включи Док или някой друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странна птица съм, аз си знам. То не знам дали има и какво много да се добави в темата, ако не се включи Док или някой друг.

Ти личен лекар нямаш ли или не си здравно осигурен. До колкото ти чета постовете не би ме и учудило.

Доколкото знам Док не е психиатър но ...

п.п. леле ама ти наистина си сложел темата в здравния раздел !!! Все си мислех че е в празните приказки или в изповедите.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има логика. Ако през това време поради други събития не бяха правени кръвни картини и куп други изследвания. О, да - явно цял живот съм бил така. Тази тема общо взето я създадох, защото предполагам, че имам някакъв проблем с "диета"-та. И още нещо, здрав и пълен човек в рода ми е нямало. Особено от едната страна всички са...хронично стройни...

Значи от цялата работа улучи действително нещо. Действително практически грам сладко не ям, с изключение на половин лъжичка захар в чай или кафе. В някои случаи, когато се разминавам и с това направо ми е ставало лошо и съм имал силна нужда да изям нещо сладко. Това, когато имах много по-ангажираща работа, която не предполагаше хапване в произволно време.

Моме, за теб може да е тъпкане, за мен е норматив. Видя ли, че не всички сме с...еднакви проблеми. Поне за тегло не трябва да се притеснявам. Пък в други теми солиха за липса на активност и напълняване. Аз съм антиреклама за всеки ресторант :D

Моме ли?Хайде, без такива обръщения, моля:)Ти имаш някакъв проблем на тема храна...Постоянно повтаряш как ядеш и не пълнееш, за хляб и пържени картофи приказваш. Накрая да не се окажеш човек с наднормено тегло, "мечтаещ" по форумите.

А, за проблемите не знам....аз проблеми нямам, особено откакто принудителното ми веганство свърши, съм особено щастлива. И сигурно ям по-често от теб, но качествена храна, та затова не съм гладна през 5 минути...нищо, че тренирам по 2 часа дневно. Та, замисли се, що си все гладен без да имаш физическа активност(защото съм убедена, че нямаш...е, изключвам разходката до магазина...за хляб)...

Ти личен лекар нямаш ли или не си здравно осигурен. До колкото ти чета постовете не би ме и учудило.

Доколкото знам Док не е психиатър но ...

п.п. леле ама ти наистина си сложел темата в здравния раздел !!! Все си мислех че е в празните приказки или в изповедите.

Добре казано, ама се питам що се хабим изобщо в писане в случая???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моме ли?Хайде, без такива обръщения, моля :)Ти имаш някакъв проблем на тема храна...Постоянно повтаряш как ядеш и не пълнееш, за хляб и пържени картофи приказваш. Накрая да не се окажеш човек с наднормено тегло, "мечтаещ" по форумите.

А, за проблемите не знам....аз проблеми нямам, особено откакто принудителното ми веганство свърши, съм особено щастлива. И сигурно ям по-често от теб, но качествена храна, та затова не съм гладна през 5 минути...нищо, че тренирам по 2 часа дневно. Та, замисли се, що си все гладен без да имаш физическа активност(защото съм убедена, че нямаш...е, изключвам разходката до магазина...за хляб)...

Добре казано, ама се питам що се хабим изобщо в писане в случая???

Сега се сетих че той философстваше в твоята тема за веганството и даваше настоятелни съвети ! Ако ти беше пуснала подобна тема съм сигурен че до сега щеше да има 15-20 поста негови със съвети и предположения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.