Премини към съдържанието
diablo123

Високо натоварване на процесора в GTA V (пачовете не помагат)

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един доста гаден проблем с GTA V, значи играта на каквито и да е настройки, резолюций и т.н. си държи натоварване на процесора 100 или мин.98-99, и съответно FPS е доста зле 20-21 на всукакви настройки, като карам кола, а като вървя е около 40-45, знам, че може да е доста по-добре и интересното идва, че когато и стриймвам играта върви по-добре (не съм гледал натоварването), отколкото когато и записвам, което е доста странно, отделно, някой път, когато си иска без да снимам или каквото и да е, просто ей така си върви с 50-60-40 FPS, незнам защо се получава, тегля всичко най-ново, но не и не.

Ето ги и параметрите:

AMD 750k 3.4Ghz

HD 7770 1 GB GHz Editin (Gigabyte)

8gb ram 1333mhz

гледал съв видеота в който карат играта с мойте спецификаций на High с добри FPS.

Моля за помощ

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам един доста гаден проблем с GTA V, значи играта на каквито и да е настройки, резолюций и т.н. си държи натоварване на процесора 100 или мин.98-99, и съответно FPS е доста зле 20-21 на всукакви настройки, като карам кола, а като вървя е около 40-45, знам, че може да е доста по-добре и интересното идва, че когато и стриймвам играта върви по-добре (не съм гледал натоварването), отколкото когато и записвам, което е доста странно, отделно, някой път, когато си иска без да снимам или каквото и да е, просто ей така си върви с 50-60-40 FPS, незнам защо се получава, тегля всичко най-ново, но не и не.

Ето ги и параметрите:

AMD 750k 3.4Ghz

HD 7770 1 GB GHz Editin (Gigabyte)

8gb ram 1333mhz

гледал съв видеота в който карат играта с мойте спецификаций на High с добри FPS.

Моля за помощ

Благодаря предварително!

Еми така става като се ползват пиратски версии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, но няма ли накакъв fix, който знаете без да се нарушават правилата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май имаш копач....Постни скрийншот на диспечера на таба на ''Процеси'' докато играеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май имаш копач....Постни скрийншот на диспечера на таба на ''Процеси'' докато играеш.

Неопитния пак се обади.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми така става като се ползват пиратски версии.

Не е сигурно дали така ще прави на легална версия всичко зависи от характеристиките на машината и дали си позволява игра като gta v

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си , че си с най-новите ъпдейти и най-новият крак? Защото вчера качиха крак V4 и ъпдейт 5 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си , че си с най-новите ъпдейти и най-новият крак? Защото вчера качиха крак V4 и ъпдейт 5 

Да, днеска го изтеглих от замундата, но пак така, и гледах преди малко видео в което казаха, че се прави нещо за Nvidia картите, но аз съм с АМД.............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори на легалната версия сече на моменти  :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с 860k и нямам проблеми. Да не би нещо да ти е замърсен компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и на легалната версия "сечело" (bullshits man) глупости,играта си върви без проблеми с допустимите настройки спрямо машината на която се играе.

Па и се чуда още кви хора сте да играете пиратски версии то се едно да ям баница от кофата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Дори и на легалната версия "сечело" (bullshits man) глупости,играта си върви без проблеми с допустимите настройки спрямо машината на която се играе.

Па и се чуда още кви хора сте да играете пиратски версии то се едно да ям баница от кофата...

Exe чак пък баница от кофата... Ти преди да купиш нещо не го ли пробваш? А и не всеки е склонен да даде 100лв .. Що ли аз нямам никакви проблеми вече след последния ъпдейт..

п.п Да си изключи антивирусната , защото може да му изтрие някои нелегални неща.

Редактирано от Сирини (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Exe чак пък баница от кофата... Ти преди да купиш нещо не го ли пробваш? А и не всеки е склонен да даде 100лв .. Що ли аз нямам никакви проблеми вече след последния ъпдейт..

п.п Да си изключи антивирусната , защото може да му изтрие някои нелегални неща.

Вместо да е изкл да добави папката на играта в изключенията и антивирусната няма да е пипа 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо се изключва антивирусната.

Второ поставяш .dll файла в директорията на играта.

Трето влизаш в антивирусната и намираш Excluding Files and Folders в настройките. Правиш изключение на файла 3****me.dll, няма нужда цялата папка.

Четвърто пускаш антивирусната и цъкаш  :)

И аз използвам пиратска версия и разбира се имам сеч само на максимални настройки, на high нямам проблеми. Намалих сенките и водата на нормална графика, защото за мен най-важен е сюжетът, а не графиката.

Ала има маниаци дето все недоволстват за графиките, искат все по-реалистично. За съжаление за тях няма лек, те за цял живот ще си останат капризни към графиката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може би всичко е в настройките на играта? Опцията, която много товари процесора, се намира в допътлнителните настройки. Ето къде:

2015-05-06_131138.jpg

Дръпни плъзгачите на минимум, ако не са. 

Първо се изключва антивирусната.

Второ поставяш .dll файла в директорията на играта.

Трето влизаш в антивирусната и намираш Excluding Files and Folders в настройките. Правиш изключение на файла 3****me.dll, няма нужда цялата папка.

Четвърто пускаш антивирусната и цъкаш  :)

И аз използвам пиратска версия и разбира се имам сеч само на максимални настройки, на high нямам проблеми. Намалих сенките и водата на нормална графика, защото за мен най-важен е сюжетът, а не графиката.

Ала има маниаци дето все недоволстват за графиките, искат все по-реалистично. За съжаление за тях няма лек, те за цял живот ще си останат капризни към графиката.

При теб проблемите идват не от процесора, а от видеокартата, която е слаба за по-качествена графика. При него процесорът е на 3.4 GHz. Тоя процесор е долу горе равностоен на стар i3,  но след клок. А играта си иска процесор на моменти. Не може да се каже точно кога, защото всичко е динамично, но има опции, които могат да намалят влиянието на процесора. Освен разбира се, ако в случая не говорим за malware. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може би всичко е в настройките на играта? Опцията, която много товари процесора, се намира в допътлнителните настройки. Ето къде:

2015-05-06_131138.jpg

Дръпни плъзгачите на минимум, ако не са.

При теб проблемите идват не от процесора, а от видеокартата, която е слаба за по-качествена графика. При него процесорът е на 3.4 GHz. Тоя процесор е долу горе равностоен на стар i3, но след клок. А играта си иска процесор на моменти. Не може да се каже точно кога, защото всичко е динамично, но има опции, които могат да намалят влиянието на процесора. Освен разбира се, ако в случая не говорим за malware.

Слаба си е тази gtx 660 за новите игри при много високи настроики. Но пък от друга страна тя не е толкова скъпа.

С тази виде карта може да се играя почти всички игри на максимални настроики излезли до 2013 година...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слаба си е тази gtx 660 за новите игри при много високи настроики. Но пък от друга страна тя не е толкова скъпа.

С тази виде карта може да се играя почти всички игри на максимални настроики излезли до 2013 година...

Съгласен съм. Имам 750Ti и бях доволен от нея при 1920х1080. Малко не и достигаше за игра с вертикална синхронизация на по-новите игри и се налагаше все да търся настройка, която влияе много на фпс, като в същото време не се забелязва разлика в картината. Всяка игра си има някаква подобна настройка, от която човек може да се откаже в името на 10 fps  поне. Лошото е, че ако процесора е на границата, трябва да се търси и настройката, която влияе на процесора. И понеже аз в повечето случаи съм с подобен процесор, съм си набелязал и настройки, които намаляват натоварването на процесора при игри като GTA 5. Защото дори и Xeon-a  с 8 нишки не може да се справи винаги с игри като GTA 5, Far Cry 4, Crysis 3 и някои други.  А това дето казваш за картината не е точно така. Когато човек играе, то той трябва много ясно да различава примерно противника. Щото ако не го забележиш отдалече заради липсата на антиалайзинг и назъбена картина, за какво ти е изобщо да играеш? А и то назъбването на картината не е само заради играта, а и заради очите. Напоследък забелязвам нещо гадно прио новите игри - контактната област между два обекта дори да е включен целия арсенал от АА, АФ, DSR  и така нататък, остава бяла линия. при GTA 5  това особено си личи при движещи се обекти. Оправията е включване на TXAA,  която единствена се справя с тоя дразнещ проблем. Само че за да играеш с TXAA,  дори GTX 970  вижда зор. Вярно, мога да намаля много настройки и да оставя само 4xTXAA с FXAA,  но нещо не ме блазни тая мисъл. Иначеима резон в казаното от теб за намалените настройки на картината и играта. Човек все пак се опитва да играе, а не да гледа слайдшоу от красиви ефекти. Макар че аз често се хващам, че играя игри не заради самата игра, а заради качествената картина. Защото честно да ти кажа, предпочитам да си разцъквам Race 07  с идеална картина на 4К отколкото да кажем DIRT Rally,  но не го правя, въпреки че геймплея на Race 07  ми допада много повече. Само като видя с какво ниско качество са ефектите пти Race 07, ми се отщява да играя. А ако исках наистина да играя нещо друго вместо DURT Rally,  щях да си пусна DIRT II  с малко по-лоша картина, но пак не го правя. Така, че картината има значение за игрите при мен. Ето, сега играя много Dying Light,  макар че Dead Island Riptide e  дори по-занимателна. Само че при Dying Light  ме привлича не толкова геймплея, който е на ниво, колкото картината. Друго си е човек да се потопи в по-истинска атмосфера. Иначе ей сега хващам Тетриса. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.