Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! 

Интересувам се от силно мотивиращи книги и книги за личностно израстване,

които да ти дадат насока в живота и това как да се държиш, мислиш, печелиш и губиш.

Книги, които да развиват мисловния ти процес и да те изграждат като личност.

Като пример за една такава много силна книга мога да дам Джеймс Алън - Мислещият човек.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От този тип книги може само да затъпееш.

По-добре си харесай някаква смислена област, която ти е интересна, и започни да я разучаваш - така даже може и професия да си намериш. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Чети 1984. Като се върнеш в реалният свят ще си силно стимулиран и радостен, че не се намираш в онзи.

Ех, децата растат и се раждат идиоти. Някои хора затъпяват, други вече са затъпели, третите гледат първите 2 типа с недоумение. ;) Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре си харесай някаква смислена област, която ти е интересна, и започни да я разучаваш - така даже може и професия да си намериш. ;)

По принцип не си търся професия, вече си имам, но благодаря ти за съвета,

ще помисля над него ...

И все пак темата остава отворена, надявам се да няма повече офтопици....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Чети 1984. Като се върнеш в реалният свят ще си силно стимулиран и радостен, че не се намираш в онзи.

Дали? Или може би, ако се замислиш, ще разбереш, че живеем в най-префиненото робство - това на илюзорната свобода.

По темата - колегите са изчерпателни и напълно точни в случая. Мотивацията не бива да идва от външна стимулация. Тя трябва да се съдържа в самия теб. Само неувереният в собствените си възможности търси спасителна сламка в заобикалящия го свят.

Редактирано от Моро (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страшни мозъци тук.... Благодаря ви все пак, адски силно се мотивирах като прочетох 3-те ваши коментара и изведнъж повярвам адски много в собствените си сили :D осъзнах какви кретени с невероятна репутация има в калдата.... чак да дават акъли за живота вместо просто да препоръат книга ... успех в живота и много здраве !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страшни мозъци тук.... Благодаря ви все пак, адски силно се мотивирах като прочетох 3-те ваши коментара и изведнъж повярвам адски много в собствените си сили :D осъзнах какви кретени с невероятна репутация има в калдата.... чак да дават акъли за живота вместо просто да препоръат книга ... успех в живота и много здраве !

Тъй, тъй... Когато някой е влязъл в книжарница и те попита за Иво Сиромахов, то тогава е безсмислено да му препоръчаш Цао Сюецин например. Затова ти предлагам всичко, което можеш да намериш, на Наполеон Хил, Хорхе Букай, Джошуа Стоун...

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй, тъй... Когато някой е влязъл в книжарница и те попита за Иво Сиромахов, то тогава е безсмислено да му препоръчаш Цао Сюецин например. Затова ти предлагам всичко, което можеш да намериш, на Наполеон Хил, Хорхе Букай, Джошуа Стоун...

Поздрави!

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, аз смятам, че всички добре написани книги водят до израстване...А, насоки в живота, никой не може да даде, нито да напише за друг човек, освен за себе си...Та тези, които са оставили огромен отпечатък в съзнанието ми и с които израстнах са на Херман Хесе: Сидхарта, Игра на сенки; на Халил Джибран (среща се и като Джубран): Пророкът и единствената книга на Куельо, която ми хареса е Алхимикът...Други, които винаги ще помня и смятам, че имат доста общо за израстването ми като личност са на Ричард Фейнман всичко до което се докопах, Мичио Каку, на Брайън Грийн отново всичко, Урусла ле Гуин, Толкин, Омир и любимата ми поезия - на Дебелянов, Славейков (син), Вазов, Ботев, Яворов, Смирненски, John Keats, Kipling, Shelly, Byron, Shakespeare (но в превод на Валери Петров или в оригинал...).  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пилешка супа за душата :)

23156z.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.