Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам DVD/CD записвачка 

TSSTcorp DVD-ROM TS-H353B ATA

Добре сега слагам един CD диск Sony, работи си нормално. Добре, реших да взема един DVD+R диск от магазина, да запиша Windows 8.1. Вклучвам го и не тръгна. Отивам пак до магазина и взимам друг диск DVD-R, вклучвам го, пак не тръгва. Взех един CD диск от друг магазин за диск, взимам Sony(същият, споменат по-горе)вклучвам го, НЕ тръгва. От какво може да е проблема?

Пробвах DVD+R, DVD-R, CD-R чисто нови, не тръгват. Онзи дето тръгна има на него файлове.

Значи просто казано тези дето има нещо записано на тях тръгват, тези дето няма нищо записано не тръгват(или поне аз имам такова впечатление).

От какво е проблема(100% не е от драйвър)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като няма нищо на тях какво да тръгва,нещо не мога да  разбера?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам DVD/CD записвачка 

TSSTcorp DVD-ROM TS-H353B ATA

Добре сега слагам един CD диск Sony, работи си нормално. Добре, реших да взема един DVD+R диск от магазина, да запиша Windows 8.1. Вклучвам го и не тръгна. Отивам пак до магазина и взимам друг диск DVD-R, вклучвам го, пак не тръгва. Взех един CD диск от друг магазин за диск, взимам Sony(същият, споменат по-горе)вклучвам го, НЕ тръгва. От какво може да е проблема?

Пробвах DVD+R, DVD-R, CD-R чисто нови, не тръгват. Онзи дето тръгна има на него файлове.

Значи просто казано тези дето има нещо записано на тях тръгват, тези дето няма нищо записано не тръгват(или поне аз имам такова впечатление).

От какво е проблема(100% не е от драйвър)?

Сложи windows на флашка,става по-лесно и бързо и не се занимавай с дискове......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво по-точно трябва да означава "не тръгва"?! Не се четат, не излизат никъде или просто очаквате да се стартира някакво съдържание от празен диск? Искрено се надявам да не е последното... Ако е едно от останалите извадете и отново свържете DVD устройството си, проверете дали не е забранено в диспечера на задачите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе не е само за слагане на Windows. Трявбват ми за слагане на файлове и дръги неща.

И стигате предлага тия флашки, ако исках да си слагам нещата на флашка, вече щях да съм го направил...

Какво по-точно трябва да означава "не тръгва"?! Не се четат, не излизат никъде или просто очаквате да се стартира някакво съдържание от празен диск? Искрено се надявам да не е последното... Ако е едно от останалите извадете и отново свържете DVD устройството си, проверете дали не е забранено в диспечера на задачите.

Записвачката не разпознава дисковете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Абе не е само за слагане на Windows. Трявбват ми за слагане на файлове и дръги неща.

И стигате предлага тия флашки, ако исках да си слагам нещата на флашка, вече щях да съм го направил...

Записвачката не разпознава дисковете. 

Смяташ ли, че някой ти знае с каква техника разполагаш та се и...сърдиш. Емил ти е отговорил, колегата под него - също.  Прочети как се задават въпроси в технически форум и опитай отново. На празни дискове какво да им разпознава записвачката? Другият колега съвсем правилно е посочил "флашка" защото споменаваш само за Windows. Никой не знае къде те сърби, за да те "чешат"

"Значи просто казано тези дето има нещо записано на тях тръгват, тези дето няма нищо записано не тръгват(или поне аз имам такова впечатление).

От какво е проблема(100% не е от драйвър)?"

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да деинсталираш флашката от диспечера на задачи и да рестартираш компютъра. След още един рестарт пробвай записвачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да дейнсталирам флашка? В какъв смисъл да дейнсталирам флашка?

Редактирано от _xSuNnYbGx_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах същия проблем с уин екс пи кво ли не правих не можех да записвам .Пробвах рестартирах ,защото съм с дуал боот и заредих линукса 

с него си записах дисковете без проблем не знам защо така .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с онзи Linux от Hirens Boot CD, но не проработи, пробвах и с Mini XP и там не стана...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, дай още малко по-конкретно... Не излизат никъде изобщо или излизат, но не можеш да извършиш каквато и да е операция с тях? Провери ли дали устройството ти не е забранено от диспечера? Провери ли също така дали е хубаво свързано към дъното? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи просто казано:

Дисковете които има файлове в тях си ги разпознава без проблем.

Тези дискове на които няма никакви файлове не ги разпознава и отказва да ги чете(все едно не са дискове).

Редактирано от _xSuNnYbGx_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самият диск започва ли да се върти, или само се опитва? Откога е проблема и откога е записвачката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да деинсталираш флашката от диспечера на задачи и да рестартираш компютъра. След още един рестарт пробвай записвачката.

Извинявай за подвеждащата информация. Имах предвид да се деинсталира DVD устройството от диспечера на задачи.

А имаш ли инсталирана някаква програма за запис на дискове? От Ashampoo например.

Или емулатор на виртуални дискове.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти какво искаш ? да запишеш двд диск ли ? нема да стане - двд само чете - не пише .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

""Дисковете които има файлове в тях си ги разпознава без проблем.

Тези дискове на които няма никакви файлове не ги разпознава и отказва да ги чете(все едно не са дискове)."

Това го пишеш за втори път. Ти какво очакваш да прочете записвачката от празен диск? ( казваш, че няма никакви файлове или каквото и да било на него) ? Ако е служебната информация на диска (какъв е диска - CD, ДВД, неговия обем в мегабайти, сериен номер на партидата дискове, препоръчителна скорост на запис и т.н) записвачката със сигурност го чете, но информацията не се вижда, ако не погледнеш със записващата програма( примерно с NERO). Щом се четат спокойно дискове със запис на тях (по твоите думи) Значи , че не е изключена от диспечера на задачите и не е от свързването. "Емил",във вторият си пост много правилно те е попитал, какво очакваш да прочетеш от един ПРАЗЕН диск. Ей това можеш ли да ни обясниш, за да ти кажем къде е "белята"? Все едно казваш така: Отивам на магазина, купувам празен SD диск, слагам го в записвачката и ТЯ (записвачката) нищо не ми прочита. Та ти записвал ли си нещо на диска, за да ти го чете? И си погледни добре модела на DVD устройството. Ами този модел може ли да записва някакви дискове според ТЕБ? "JONOV "ме е изпреварил вече!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ЗАПОМНИ   :) НЯМАШ ДВД ЗАПИСВАЧКА ...А ЧЕТАЧКА  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай за подвеждащата информация. Имах предвид да се деинсталира DVD устройството от диспечера на задачи.

А имаш ли инсталирана някаква програма за запис на дискове? От Ashampoo например.

Или емулатор на виртуални дискове.

Нямам Ashampoo, Nero, Daemon и други подобни програми. С Windows 8.1 Pro VL x86 съм. Може ли да ми кажеш какво да направя в Task Manager-а, стъпка по стъпка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам Ashampoo, Nero, Daemon и други подобни програми. С Windows 8.1 Pro VL x86 съм. Може ли да ми кажеш какво да направя в Task Manager-а, стъпка по стъпка

Четеш ли какво ти пишат хората? Йонов ти каза - не можеш да записваш, твоето устройство само чете дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше DVD-RW дисковоо устройство, може да записваш DVD дискове,ама при DVD-ROM няма как да стане :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.